Data modyfikacji:

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka

Gdy w rodzinie pojawiają się wnuki, osobami, które wielbią je bezgranicznie i bezkrytycznie, są zazwyczaj dziadkowie. Zebraliśmy więc pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka, którymi rodzice okażą wdzięczność, a seniorom sprawią radość. 
prezenty na dzień babci i dziadka
Prezent na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka to wzruszający podarunek, do którego będzie można wrócić po latach i z rozrzewnieniem wspominać, jak to było, gdy wnuczę się urodziło... Prezent od nowego członka rodziny nie musi być ani duży, ani drogi. Przeciwnie – powinien to być uroczy drobiazg, który wywoła uśmiech na twarzy seniorów i sprawi im radość.

Mówi się, że dziadkowie kochają wnuczęta bardziej niż swoje dzieci – zrobią dla nich wiele, poświęcając swój zasłużony, emerycki odpoczynek na rzecz pomocy w opiece nad wnukami. Warto więc odwdzięczyć im się, pokazując, jak ważnymi osobami są dla nas w rodzinie. Sprawdzamy, jakie prezenty na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka są popularne w tym sezonie.

Pomysł na prezent dla babci i dziadka: odcisk w glinie

Dziecięca stopa i rączka bardzo szybko rosną, dlatego pamiątka z odciskiem kształtu stópki i dłoni w glinie to ciekawy sposób na zatrzymanie pierwszych dni dziecka w takiej pamiątce.

Zestawy do wykonania glinianego odcisku zawierają zazwyczaj ozdobne pudełeczko, w którym można odcisk przechowywać a także podstawkę lub ramkę, na której można wyeksponować gliniany obrazek. Istnieje też możliwość pokolorowania odcisku farbką.

Najlepszy prezent na dzień Babci i Dziadka od niemowlaka: prawdziwa laurka

Seniorzy uwielbiają dostawać wszelką twórczość artystyczną wnucząt. Twoje niemowlę też może stworzyć laurkę, choć wcale jeszcze nie potrafi trzymać kredki w dłoni. Może po prostu – podobnie jak w glinie – zostawić kształt stópki lub rączki.

Wystarczy pomalować kolorową farbką stopę lub rękę dziecka i odcisnąć ją na kartonie w kolorze białym lub kontrastującym z farbą. Pamiętaj, by sprawdzić, czy wybrana farba jest bezpieczna dla małych dzieci. Tak wykonaną pamiątkę również można oprawić w gustowną ramkę i opatrzyć datą oraz imieniem, podpisując złotym lub srebrnym markerem. Taki prezent na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka na pewno wywołą uśmiech na ustach dziadków.

Przeczytaj także: Pierwsze ruchy dziecka w czasie ciąży. Kiedy i jak je rozpoznać?

Prezent dla babci i dziadka – album ze zdjęciami dziecka i fotokalendarz

Doskonałym prezentem Na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka będzie album, do którego powkładasz zdjęcia nowego członka rodziny. Może to być tradycyjny album z miejscami na fotografie. Możesz też zamówić spersonalizowany album w formie książki.

Jeszcze ciekawszym pomysłem będzie kalendarz, w którym na karcie każdego miesiąca znajdzie się zdjęcie dziecka lub całej twojej rodziny. Takiego kalendarza się nie wyrzuca, za to wycina się z niego zdjęcia i wkłada do rodzinnego albumu. Możesz też zamówić kalendarz ścienny w postaci jednej dużej planszy z jednym zdjęciem maluszka. To wspaniała i zarazem bardzo praktyczna pamiątka, która będzie idealna jako prezent na Dzień Babci i Dziadka.

Prezent z wygrawerowanymi życzeniami od wnuczki lub wnuczka

Interesującym prezentem dla dziadków może też być kalendarz książkowy ze specjalną, spersonalizowaną dedykacją od wnuczka lub wnuczki. Kupując wybrany model, możesz skorzystać też z usługi grawerowania.

Taki książkowy kalendarz z pewnością ucieszy babcię i dziadka, którzy lubią aktywnie spędzać czas – będą mogli lepiej planować tydzień i miesiąc, a także wpisać w kalendarz czas na opiekę nad wnuczętami.

Prezent dla babci i dziadka od niemowlaka, który można na siebie założyć

Nowocześni dziadkowie i współczesne babcie powinni też ucieszyć się ze spersonalizowanych  koszulek. Możesz na wybranym t-shircie napisać po prostu NAJLEPSZA BABCIA/DZIADEK. Lub cokolwiek innego, co sprawi dziadkom radość i będzie kojarzyło się z wnukiem.

A jeśli nie masz pomysłu na napis, możesz skorzystać z koszulek z gotowymi hasłami, wśród których znajdziesz m.in. takie: „Tata dużo wie, dziadek wie wszystko”, „Dziadek wszystko naprawi” lub „Zaufaj mi, jestem babcią” czy „Jej wysokość babcia”.

Nie będą to, co prawda, prezenty spersonalizowane, ale wszystko jeszcze przed wami i na nie też przyjdzie czas. Zawsze możesz też nadrukować po prostu zdjęcie pociechy.
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.