Data publikacji:

Jaki robot dla 8-latka wybrać?

Roboty edukacyjne to jeden z dobrych sposobów na stymulację rozwoju dziecka. Wspomagają naukę umiejętności społecznych oraz mowy. Uczą podstaw programowania i matematyki. Uzupełniają zajęcia dodatkowe i wyrównawcze, w których uczestniczy młody człowiek. Jaki robot dla 8-latka wybrać? Jaki model będzie odpowiedni dla tego wieku?
jaki robot dla 8-latka wybrać

Na co zwrócić uwagę, wybierając robota do zabawy dla dzieci?

Weź pod uwagę kilka czynników, jeśli wybierasz robota dla dziecka, w tym robota dla 8-latka:
 • Bezpieczeństwo – i tu poruszymy dwie kwestie:
 • Zainteresowania dziecka – jeśli starszak nie wykazuje zainteresowania robotami i techniką, ale ty chcesz spróbować, czy ten sposób spędzania wolnego czasu będzie dla niego ciekawy, na początek wybierz uniwersalny model, który dodatkowo będzie na przykład odwoływał się do zainteresowań dziecka (np. robot pająk). 
 • Robot edukacyjny dla 8-latka – popularni producenci

  Żeby nie być gołosłownym i nie zostawić cię bez konkretów (a z samą teorią z poprzedniego paragrafu), podajemy nazwy popularnych firm produkujących roboty dla dzieci: Fisher-Price, Dumek, Clementoni. 

  Robot interaktywny dla 8-latka – dla kogo? 

  Prezent dla 8-latka – robot – może okazać się wymarzoną rozrywką dla twojego dziecka. I choć przyjęło się, że robotyką zajmuje się płeć męska, to my nie idziemy tą drogą. Mówimy, że dziewczynki są tak samo świetne w zabawie robotami i że to jest także zajęcie dla nich. Dlaczego? Bo robot edukacyjny dla 8-latka to wsparcie rozwoju dziecka, pobudzenie wyobraźni, nauka podstaw programowania. I czas spędzony… nie przed odbiornikiem telewizyjnym albo ekranem smartfona. 

  Robot dla 8-latka – ranking

  Przestawiamy ranking robotów dla 8-letnich dzieci:
  1. Fisher-Price Blaze Pojazd Robot Zielony – wysokiej klasy robot interaktywny dla wymagających dzieci. Proces transformacji robota w zielonego Zega to niezła zabawa – obrotowe nogi i ramiona, kręcące się koła, maszerowanie w trybie robota lub jazda w trybie ciężarówki. Zabawa to jednocześnie pożyteczna nauka podstaw kodowania, robotyki oraz inżynierii.
  2. Clementoni Walking Bot Chodzący Robot – robot dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Składa się z czterdziestu elementów do samodzielnego montażu. Dzięki ruchomym stawom porusza się jak żywa istota. Bardzo przystępna cena i ogromna frajda dla małych odkrywców. 
  3. Wowwee Mini Roboraptor – groźny wygląd minidinozaura dla 8-letnich miłośników tych pradawnych stworzeń. Potrafi chodzić na dwóch nogach (niewiele jest takich robotów). Posiada ruchome ramiona oraz szczęki.
  4. HexBug Robot Spider – to jeden z serii HexBug, czyli robotycznych insektów. Ten obraca głową o 360 stopni! Fantastyczna zabawa dla ośmiolatków. 
  5. Seria Build a Bot – dinozaur, biedronka, mrówka – roboty dla miłośników zwierząt małych i dużych. Ten robot jest odpowiedni dla dzieci powyżej piątego roku życia, więc jeśli masz w domu ośmiolatka, który ma o trzy lata młodsze rodzeństwo, to ta seria będzie bezpieczna dla obydwojga. 

  Robot edukacyjny dla 8-latka – sprawdzone propozycje

  Poniżej znajdziesz kolejne trzy propozycje robotów, które polecamy dla dzieci w wieku od 8 lat:
  1. Dumel Discovery Silverlit Macrobot Z Pilotem – wyposażony w wiele funkcji, będzie z precyzją wykonywał polecenia, które wskaże mu twoje dziecko. System Auto-Balance zapewni mu stabilność, więc robot sprawnie porusza się z załadunkiem w jednej ręce. Można nagrać na nim swój głos, a potem odtwarzać go z charakterystycznymi dla robotów efektami. Zabawka rozwija zmysł techniczny i zachęca do zdobywania pierwszych doświadczeń w dziedzinie informatyki.
  2. Clementoni Mówiący Cyber Robot – doskonała zabawka robot dla 8-latka – zasady kodowania wchodzą do głowy szybko i… „bezboleśnie”. 
  3. Robot dla dzieci Silverlit Robo Kombat 2 szt. – jest to „dwupak” zdalnie sterowanych robotów stworzonych do walki. Realistyczne odgłosy walki i świecące oczy robotów to coś, co każdego ośmiolatka wprawi w osłupienie za pierwszym razem. W zestawie są dwa joysticki (można walczyć z kolegą, rodzeństwem oraz z robotem zaprogramowanym w trybie AI). 

  Jaki robot dla 8-latka wybrać? Kiedy zacząć przygodę dziecka z robotami?

  Robot zabawka dla 8-latka to sprzęt, który dziecko składa i programuje. Doskonała zabawa i nauka dla pasjonatów rozrywki połączonej z rozwojem osobistym, które to procentują w wieku szkolnym. 
  Kiedy zacząć przygodę dziecka z robotami? Proste wersje tychże zabawek są przeznaczone już dla młodszych dzieci – czyli takich w wieku od 4 lat. Służą najczęściej do nieskomplikowanej zabawy w programowanie. Te roboty dość znacznie różnią się od zabawek przeznaczonych dla uczniów szkoły podstawowej. Robota edukacyjnego dla 8-latka należy najpierw złożyć, a potem można nim sterować i wydawać mu polecenia. 
  Zdjęcie: Envato Elements
  Ewa Doniec
  Ewa Doniec

  Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.