Rodzice i dziecko

karmienie na leżąco

Karmienie na leżąco. Wady i zalety

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, ale także wiele niewiadomych - w tym wybór pozycji, w jakiej powinno się karmić malucha. Po porodzie możesz czuć się obolała i nie od razu łatwo ci będzie przyjąć wszystkie pozycje do karmienia dziecka. W późniejszych tygodniach karmienie malucha nawet kilkanaście razy dziennie może być nie lada wyzwaniem. Odpowiedzią na ten problemy może być karmienie na leżąco.
schemat żywienia niemowląt

Schemat żywienia niemowląt, czyli jak karmic małe dziecko?

Schematy żywienia niemowląt powstały z myślą o rodzicach, dla których rozszerzanie diety jest czymś zupełnie nowym. Sprawdź, jak bezpiecznie rozszerzyć dietę niemowlęcia, kiedy wprowadzić pokarmy stałe do diety niemowlaka i jak często karmić 6-miesięczne dziecko. Przeczytaj.
niemowlę budzi się z płaczem

Co robić, gdy niemowlę budzi się z płaczem?

„Dlaczego niemowlę budzi się z płaczem?” – to pytanie zadaje sobie naprawdę wielu bardzo zmęczonych i zmartwionych rodziców niemowlaków. Niestety, odpowiedź nigdy nie jest jednoznaczna. Poznaj możliwe przyczyny nocnych aktów rozpaczy i sprawdź, co możesz w takiej sytuacji zrobić.
jaki fotelik rowerowy

Jaki fotelik rowerowy dla dziecka?

Będąc rodzicem, nie musisz rezygnować ze sportu – a na pewno nie z wycieczek rowerowych. Aby wciąż korzystać z dobrodziejstw dwóch kółek, a jednocześnie zarazić tą zdrową pasją pociechę, musisz tylko kupić fotelik rowerowy dla dziecka. Podpowiadamy, jak go wybrać.
kapsułki do prania dla niemowląt

Jakie kapsułki do prania dla niemowląt wybrać?

Kapsułki do prania cieszą się popularnością przede wszystkim dzięki wygodzie ich użytkowania. Używając ich, nie trzeba przejmować się zachowaniem właściwej miary. Ponadto jedna kapsułka skrywa zarówno środek piorący, odplamiacz, jak i płyn do płukania. Czy jednak można używać ich do prania dziecięcych ubranek? Jak najbardziej – w tym celu należy wybrać bezpieczne kapsułki do prania dla niemowląt.
bidon dla niemowlaka

Dlaczego należy zastąpić niekapek bidonem dla niemowlaka?

W życiu każdego dziecka przychodzi moment, w którym trzeba rozstać się z maminą piersią. Zwykle zastępuje ją butelka ze smoczkiem, a zaraz po niej – popularny kubek niekapek. A co, jeśli powiemy ci, że słynny kubeczek nie jest wcale najlepszym wyborem dla twojego malucha? Dowiedz się, czemu miejsce niekapka jak najszybciej powinien zająć bidon dla niemowlaka.
prezenty na dzień babci i dziadka

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka

Gdy w rodzinie pojawiają się wnuki, osobami, które wielbią je bezgranicznie i bezkrytycznie, są zazwyczaj dziadkowie. Zebraliśmy więc pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka od niemowlaka, którymi rodzice okażą wdzięczność, a seniorom sprawią radość.
prezent dla chrześniaka

Prezent dla chrześniaka na roczek

Przedstawiamy kilka pomysłów na prezent dla chrześniaka, który podczas imprezy wyróżni się spośród sterty pozostałych upominków. Sprawdź!
kiedy dziecko zaczyna raczkować

Kiedy dziecko zaczyna raczkować?

Raczkowanie to ważny etap, który przynosi wiele korzyści dla dziecka. Dzięki niemu między prawą a lewą półkulą mózgu tworzą się połączenia, wzmacnia się kręgosłup malca, doskonali zmysł równowagi i orientowania się w terenie. Przeczytaj, kiedy dziecko zaczyna raczkować i co robić, gdy ten etap sprawia mu trochę trudności.
bujaczek

Bujaczek dla dziecka: jaki wybrać?

Każdy młody rodzic stanie w końcu przed pytaniem, czy warto kupić niemowlęciu bujaczek. Gadżet ten ułatwia opiekę nad maluszkiem, ale w sieci można znaleźć też i krytyczne opinie na jego temat. Sprawdź, jakie są jego zalety i wady oraz na co zwracać uwagę przy zakupie.
kokon dla niemowlaka

Dlaczego warto mieć kokon dla niemowlaka?

Jeśli właśnie przygotowujesz się na poród i powitanie nowego członka rodziny, to z pewnością zastanawiasz się, które nowoczesne gadżety warto kupić do wyprawki, a które sobie darować. Do tych pierwszych z pewnością należy kokon dla niemowlaka. Czemu właściwie służy i jak wybrać ten najlepszy?
prezent dla nastolatka

Prezent na święta dla nastolatków. Co pod choinkę dla młodzieży?

Co kupić nastolatkowi na święta? To zdecydowanie trudniejsze zadanie, niż w przypadku poszukiwania podarków dla maluchów. Jeśli nie wiesz, jaki prezent pod choinkę dla nastolatków będzie najlepszym rozwiązaniem, zobacz kilka inspirujących pomysłów.

Wózki spacerowe