Data publikacji:

Prezent na Dzień Taty od dziecka

Dzień Ojca to święto wszystkich tatusiów i dobra okazja do podziękowania im za miłość, opiekę i troskę. Co podarować tacie, aby sprawić mu przyjemność tego dnia? Poznaj kilka inspiracji.
prezent na dzień taty od dziecka
Oczywiście żaden ojciec nie oczekuje od małego dziecka prezentu z okazji swojego święta, jednak z małą pomocą mamy można przygotować dla taty miłą niespodziankę. Nie musi być to wielka rzecz, czasami własnoręcznie zrobiona laurka czy zaśpiewana piosenka mogą sprawić więcej radości niż coś materialnego. Starsze dzieci często jednak czują potrzebę podarowania czegoś od siebie, co będzie dla taty fajną pamiątką. Poniżej nasze propozycje.

Zaproszenie do wspólnego spędzania czasu

Każde dziecko marzy, aby spędzać więcej jakościowego czasu ze swoimi rodzicami, dlatego rzecz, która może być wstępem do wspólnej zabawy, będzie dobrym prezentem dla ojca i dziecka. Warto tutaj zastanowić się nad pasją rodzica, o której być może zapomniał przez natłok codziennych obowiązków. Jeśli ojciec jest np. posiadaczem gitary i kiedyś lubił na niej grać, to na pewno ucieszy się z nowej kostki do gry, a tata – miłośnik wędkowania - z nowej wędki lub po prostu z zaproszenia na ryby.

Model do składania

Ciekawym pomysłem na prezent dla taty jest model do składania, który ojciec może składać wspólnie z dzieckiem. Takie wspólne zajęcie zbliża i buduje bliską więź, a do tego może przerodzić się w fajne hobby.

Gra na konsolę

Wiele dzieci kocha gry na konsolach, niektórzy ojcowie również za nimi przepadają. Gra na PlayStation lub Xboxa, w którą rodzic może grać wspólnie z dzieckiem, to świetny impuls do połączenia ich światów. W prezencie dla taty, warto wybrać grę podobną do tych, które są lubiane przez ojca i taką, która daje opcję gry dla dwóch graczy.

Kubek dla super taty

Wiele osób wierzy, że picie kawy lub herbaty z ulubionego kubka wpływa na smak napoju. Z tego powodu kubek z fajnym napisem to ciekawy i praktyczny prezent dla ojca. Tata będzie mógł zabrać taki kubek do pracy i codziennie popijać z niego pyszną kawę lub herbatę. Świadomość, że naczynie zostało mu podarowane przez dziecko, z pewnością będzie dla niego bardzo miłym uczuciem.

Koszulka ze śmiesznym napisem

Dzieci są dumą rodziców, dlatego tata na pewno ucieszy się z koszulki, która podkreśla, że jest ojcem. Fajny, zabawny napis może stać się powodem do ciekawych rozmów z innymi ojcami. Sama taka koszulka będzie na pewno miłą pamiątką.

Zdjęcie w ramce

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej wywołujemy zdjęcia, a te trzymane na komputerze czy smartfonie często przypadkowo się kasują. Wywołana i oprawiona fotografia pozwala zachować wspomnienie o fajnej chwili i przypominać sobie o niej za każdy razem, kiedy tylko spojrzy się na zdjęcie. Każdy tata doceni taki miły gest. Ramkę można zastąpić również albumem wypełnionym wieloma zdjęciami, przedstawiającymi ojca z dzieckiem.

Skarpetki dla dziecka i ojca

Ciekawą propozycją prezentową jest zestaw takich samych skarpetek dla taty i dziecka. Taki prezent sprawdzi się bardziej w przypadku ojca i syna, ale czasami można wybrać taki wzór, który będzie odpowiedni również dla dziewczynki. 

Breloczek do kluczy

Zawieszka do kluczy to również przydatny gadżet, który pozwoli ojcu posiadać rzecz od dziecka zawsze przy sobie. Najlepiej wybrać taki kształt, który nawiązuje do zainteresowań taty, np. z samochodzikiem lub jakimś motywem z ulubionego filmu. 

Poduszka

Wielu ojców marzy, by się porządnie wyspać. Poduszka może być do tego dobrą zachętą. Większość ojców ucieszy się z własnej poduszki, której można użyć podczas popołudniowej drzemki.

Książka

Książka do prezent dobry na każdą okazję. Dla taty warto wybrać tytuł z gatunku, który lubi. Jeśli książka będzie odpowiednia również dla młodszego czytelnika, można umówić się z ojcem na wspólne czytanie, a następnie na rozmowy o fabule.

Płyta z muzyką

Tak jak książka, tak i płyta z muzyką to prezent uniwersalny, który sprawdza się w każdym przypadku. Tata meloman będzie szczęśliwy, kiedy zostanie obdarowany płytą zespołu, którego jest fanem.

Piłka do nogi lub siatki

Dla ojców – miłośników sportu proponujemy zaproszenie do wspólnej gry w piłkę nożną lub siatkówkę. Taka forma spędzania czasu ucieszy zarówno tatę, jak i dziecko, a do tego przyczyni się do poprawy ich kondycji i wzmocni między nimi więź.

Bilet na koncert lub mecz

Wspólne spędzania czasu z dzieckiem jest bezcenne, a jeśli dodatkowo idzie w parze z koncertem ulubionego zespołu lub meczem ukochanej drużyny, to śmiało można nazwać taki prezent spełnieniem marzeń. 

Skrzynka narzędzi

Ojciec złota rączka ucieszy się z zestawu podręcznych narzędzi, które pozwolą mu sprawniej przeprowadzać wszelkie domowe naprawy.

Medal dla ojca

Idealny prezent dla ojca od dziecka przede wszystkim powinien być upominkiem od serca. Jeśli tata spisuje się na medal, to powinien taki medal otrzymać. Nagroda od swojej pociechy będzie mieć większe znaczenie niż jakiekolwiek inne wyróżnienia.

Autor: Oliwia Stradowska