Data publikacji:

Świnka Peppa: gry, kolorowanki i bajki

Świnka Peppa to ulubienica wielu małych dzieci. Bohaterka brytyjskiej bajki animowanej podbiła serca maluchów na całym świecie. Bajka, przedstawiająca różne historie tej słodkiej świnki, skierowana jest do najmłodszych. Jej popularność przyczyniła się do powstania różnych gadżetów, gier, zabawek, książeczek i kolorowanek z Peppą. Przed wami lista najciekawszych z nich.
świnka peppa

Gry ze świnką Peppą

Gry świetnie wpływają na rozwój dziecka, ponieważ wymagają od niego logicznego myślenia. Świnka Peppa jest bohaterką wielu takich edukacyjnych gier, które świetnie nadają się na prezent dla malucha. Wiele z nich to znane nam gry, które szatą graficzną nawiązują do bajki.

Piotruś Pan: Świnka Peppa


Piotruś Pan to znana i popularna gra karciana dla dzieci polegająca na szukaniu par wśród kart swoich i innych graczy. Ten, kto na koniec rozgrywki zostanie z jedną, niepasującą do innych kartą – przegrywa. Gra przeznaczona jest od 2-5 graczy.

Domino: Świnka Peppa

Domino to gra przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat. Zabawa ćwiczy spostrzegawczość i pamięć. Zadaniem graczy jest pozbycie się wszystkich swoich klocków poprzez dokładanie kostek z taką samą liczbą oczek/takim samym rysunkiem do siebie. Jeśli w zbiorze kostek, którymi dysponuje gracz nie ma klocka, który pasuje do pozostałych, należy dobrać kolejny klocek i kontynuować zabawę.

Memory: Świnka Peppa

Memory doskonale ćwiczą pamięć. Gra polega na szukaniu par wśród zasłoniętych kart. W przypadku niepowodzenia należy odwrócić kartę tyłem, zapamiętać jej położenie i spróbować odkryć parę przy kolejnym ruchu.

Monopoly: Świnka Peppa

Monopoly Junior Świnka Peppa to uproszczona wersja dobrze znanej gry strategicznej Monopoly. W tym wydaniu rozgrywka polega na poruszaniu się samochodzikiem po planszy i zabieraniu kart różnych pasażerów. O długości ruchu decyduje liczba wyrzuconych na kostce oczek.

Książeczki ze Świnką Peppą

Książki z przygodami Świnki Peppy świetnie nadają się na dobranoc, a także do nauki czytania. Spotkanie z ulubionymi bohaterami poza ekranem rozwija wyobraźnię dziecka i daje mu szansę na polubienie czytelnictwa.

Kolorowanki ze Świnką Peppą

Dzieci uwielbiają wszystko, co związane z ich ulubionymi bajkowymi bohaterami. Z tego powodu kolorowanka ze Świnką Peppą z pewnością przypadnie do gustu wszystkim dzieciom, które lubią rysować.

Maskotka Świnka Peppa

Pluszaki to zabawki, które są najlepszymi przyjaciółmi maluchów. Dzieci kochają z nimi zasypiać, a także dzięki nim czują się bezpiecznie. Maskotka ze Świnką Peppą idealnie nadaje się na przytulankę dla dziecka. 

Klocki ze Świnką Peppą

Dla dzieci uwielbiających tworzyć różne konstrukcje, polecamy zestawy klocków ze Świnką Peppą. Dzięki nim twój maluch będzie mógł zbudować swój bajkowy świat, co doskonale rozwinie jego zdolności manualne i pobudzi kreatywność. Bohaterowie z bajki pozwolą mu też odtwarzać ulubione sceny z kreskówki i bawić się z innymi dziećmi.


Przeczytaj także:

  1. Tablica sensoryczna dla dzieci DIY
  2. Wybieramy hulajnogę dla 3-latka
  3. Zabawki, które zachęcą dziecko do zabawy na powietrzu


Autor: Oliwia Stradowska