Data publikacji:

Jakie wybrać upominki dla dzieci do 10 zł?

Wydawać by się mogło, że kiedy masz bardzo ograniczony budżet, trudno Ci będzie znaleźć prezent dla dziecka. Nic bardziej mylnego! Zastanawiasz się jakie wybrać upominki dla dzieci do 10 zł? W poniższym artykule udowadniamy, że nawet w takiej kwocie znajdziesz ciekawe drobiazgi dla najmłodszych, które pewnością wywołają uśmiech na ich twarzach.
upominki dla dzieci do 10 zł

Fajne zabawki i gadżety do 10 zł – czyli jakie?

Nie jest łatwo wybrać prezent dla dziecka, szczególnie przy tak ograniczonym budżecie, jakim jest 10 zł. Podczas budżetowych zakupów na pierwszym miejscu postaw przede wszystkim bezpieczeństwo i upewnij się, że kupujesz prezent, który nie będzie stanowić zagrożenia dla dziecka.
Unikaj małych części oraz ostrych krawędzi (szczególnie wybierając zabawki dla dzieci poniżej trzeciego roku życia), a także upewnij się czy jakieś części nie stanowią przypadkiem ryzyka połknięcia. Zabawki, które zawierają małe elementy, takie jak nakrętki lub guziki, mogą stanowić zagrożenie dla pociechy, ponieważ istnieje ryzyko, że dziecko może je połknąć.
Upewnij się również, że zabawka, na którą chcesz się zdecydować, jest dostosowana do wieku dziecka. Zbyt prosta nie spotka się z zainteresowaniem, a z kolei zbyt skomplikowana może nawet rozdrażniać. Mądrze jest również unikać tych zabawek, które generują dużo hałasu.

Tanie gadżety dla dzieci przedszkolnych

Dzieci uwielbiają prezenty. Wybierając odpowiedni upominek, możesz sprawić dziecku wiele radości. Zastanawiasz się, jaki prezent wybrać dla przedszkolaka, czym go obdarować i jak przy tym nie przepłacić? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji!

Pomysły na drobne i tanie upominki dla dzieci

Domino

Mały zestaw sympatycznych klocków domina to nie tylko jedna z klasycznych gier, której zasady powinien poznać każdy, ale również propozycja, która nie zrujnuje budżetu. Wiele zestawów, nawet takich, które zwierają plastikowe, a nie papierowe elementy, jest dostępnych w granicach 10 zł. Z domina ucieszą się nie tylko dzieci, ale również pozostali członkowie rodziny.

Fidget spinner

Mimo że moda na Fidget spinnery już jakiś czas temu osłabła, nadal doskonale sprawdzi się w roli upominku dla dzieci do 10 zł. Małe, poręcze, łatwo dostępne i absorbujące na wiele godzin to chyba najtrafniejsze określenia, jeśli chodzi o ten gadżet. Fidget spinnery najczęściej są dostępne w formie trójramiennych elementów, jednak znajdziesz też np. dwuramienne w kształcie Batmana. Fidget spinner to świetny pomysł na urozmaicenie przerw w szkole lub zabicie nudy.

Dinozaur w jajku

Dinozaur w jajku to jeden z tych mniej oczywistych upominków dla dzieci do 10 zł, dlatego warto, abyś wziął go pod uwagę poszukując czegoś, co uszczęśliwi pociechę. Zabawa polega na tym, aby jajko zanurzyć w wodzie o temperaturze pokojowej (około 25 stopni Celsjusza), a następnie należy odczekać co najmniej 12 godzin, aby skorupka zaczęła powoli pękać. Po około 48 godzinach wykluwa się i wyrasta z jajka dinozaur.

Tęczowa sprężyna

Tęczowa sprężyna to wręcz nieśmiertelny gadżet, na widok którego niejednemu dorosłemu zakręci się łezka w oku. Sprężynę można zwijać i rozwijać wręcz w dowolny sposób. Nie trzeba do tego używać siły – wystarczy odrobina zdolności manualnych oraz wyobraźni. Pamiętaj tylko o tym, aby nie zostawiać młodszych dzieci (około 3 lat) bez opieki, kiedy będą bawić się tą zabawką.

Bańki mydlane

Jakie jeszcze można wybrać upominki dla dzieci do 10 zł? Powinieneś zwrócić uwagę na któryś z małych i uroczych zestawów do wytwarzania baniek mydlanych. To jedna z ciekawszych propozycji tego zestawienia z kilku powodów. Po pierwsze, cena takiego pojemnika wypełnionego płynem i specjalną rurką, często nie przekracza nawet pięciu złotych. Po drugie puszczanie bajek jest fascynującą rozrywką zajmującą dzieci na wiele godzin.

Pistolet na wodę

Pistolet na wodę to propozycja taniego upominku dla dzieci, który urozmaici zabawy poza domem. Może być też sposobem na przekonanie się pociechy do kąpieli, jeśli tylko będzie mogła się ona się czymś pobawić w wannie. Chociaż wiele modeli kosztuje kilkadziesiąt złotych, małe sztuki bez problemu znajdziesz w granicach 10 zł.

Pamiętnik

… a właściwie kolorowy notes, który może służyć za pamiętnik, to doskonały pomysł na tani gadżet dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dziecko może w nim przeprowadzać pierwsze próby nauki pisania, albo dawać go innym dzieciom, aby mogły się w nim na pamiątkę wpisać. Młodsze dzieci mogą traktować taki notes jako miejsce na swoje rysunki.

Modelina

Modelina to tani i łatwo dostępny prezent do 10 zł dla dzieci rozwijający kreatywność i zdolności manualne. Pamiętaj tylko, aby pilnować mniejsze pociechy, by nie próbowały jej zjeść lub np. wsadzić do nosa!

Samochodzik Hot Wheels

Samochodzik Hot Wheels to mała zabawka, z której ucieszą się wszyscy mali amatorowie i amatorczynie motoryzacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić dziecku taki pojazd, nawet jeśli nie posiada ono specjalnie dla niego zaprojektowanego toru jazdy. Hot Wheels to samochodziki dobrej jakości, które rozbudzą wyobraźnię każdego dziecka.

Brokatowe naklejki

Brokatowe naklejki przedstawiające np. sympatyczne zwierzątka lub bohaterów ulubionych bajek to sprawdzony sposób na upominek dla dzieci do 10 zł. Naklejki mogą służyć do ozdobienia np. pojemnika z zabawkami, ramy łóżka lub po prostu kartek papieru.

Kolorowanka

Co jeszcze może sprawdzić się w roli upominku dla dzieci do 10 zł? Z pewnością kolorowanki, które są nie tylko tanie, ale także rozwijają pociechę. Kolorując obrazki, dziecko poprawia swoje zdolności motoryczne oraz koncentrację. Kolorowanka może być także dobrym sposobem do nauki i utrwalania poszczególnych kolorów.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus