Data modyfikacji:

Co na mikołaja dla 8-latka?

Bez względu na to, czy dziecko wierzy, czy nie wierzy w św. Mikołaja, z niecierpliwością wyczekuje upominków. Dzieci 8-letnie zwykle wiedzą, czego pragną, mając sprecyzowane zainteresowania, często też kolekcjonują elementy z określonych serii. Warto podpytać dziecko, o czym marzy, a nawet można zachęcić do napisania listu do św. Mikołaja. Niektóre rodziny ustalają wcześniej, że na mikołaja obdarowują się tylko słodyczami, inne traktują ten dzień jak duże święto. Podpowiadamy, co kupić 8-latkowi na mikołaja, aby dzień 6 grudnia był wyjątkowy.
Christmas Gifts

Co kupić 8-latkowi na mikołaja?

 • Coś, co jest aktualnie modne – moda zmienia się nieustannie. Gadżety, które zbiera się na dany moment, za chwilę będą już nieatrakcyjne. Warto słuchać i dopytywać 8-latka o zainteresowania, wtedy możemy dowiedzieć się najwięcej. Takie rozmowy są ważne, ponieważ to, co ogólnie zaciekawia jedne dzieci, dla innych nie będzie stanowiło żadnej wartości. A raczej chcemy uniknąć sytuacji, gdy rozpytamy znajomych o nowinki dla dzieci, a okaże się, że nie znajduje to się w centrum zainteresowania naszego 8-latka.
 • Klocki Lego – zawsze na czasie, pasjonują wielu 8-latków. Dziecko w tym wieku potrafi składać naprawdę skomplikowane zestawy. Co więcej, jest to świetna okazja do porobienia czegoś razem z dzieckiem. Najlepiej wcześniej zaopatrzyć się w aktualny katalog z klockami lub wspólnie poprzeglądać zestawy w internecie. Oczywiście, możemy dokonać wyboru „w ciemno”, ale nieraz preferencje dzieci naprawdę zaskakują. Dziecko wielokrotnie, w różnych sytuacjach, decyduje się na coś, co według naszej opinii nie znalazłoby się w obrębie jego zainteresowań. Podobnie może być właśnie z klockami Lego.
 • Długopis 3D – prezent, który zaskoczy nie tylko małego artystę, ale też dziecko, które niekoniecznie lubi twórcze działania. Jest to długopis, który pozwala na rysowanie w powietrzu, czyli pionowo. W czasie pracy diody na długopisie emitują promieniowanie UV, co jest całkowicie bezpieczne. Kreska rysowana w powietrzu natychmiast utrwala się. Praca może być wielobarwna dzięki możliwości zmiany kolorów. Uzyskanie tego fascynującego efektu uzyska się przez zanurzenie pracy w zimnej wodzie. Zestaw z długopisem zawiera również szablony, które ułatwią wykonanie pierwszych prób plastycznych.
 • Wykopaliska - prawdziwa gratka dla kilkulatka, udany pomysł, jeśli zastanawiamy się, co kupić 8-latkowi na mikołaja. Gipsową bryłę należy skuć zawartym w zestawie specjalnym sprzętem, co stopniowo uwidoczni zatopione w bryle elementy. Zwykle są to wielokolorowe kryształki bądź drobne kosteczki, które odpowiednio złożone utworzą na przykład szkielet dinozaura.
 • Kryształy do hodowania – prezent, nad uzyskaniem którego trzeba popracować i samodzielnie sobie wyhodować. Powstawanie kryształów wymaga trochę cierpliwości, ale efekt końcowy jest wprost zachwycający. Dziecko uczy się postępowania według instrukcji, potem codziennie obserwuje proces wzrostu kryształu, a na końcu ma duże poczucie satysfakcji z samodzielnie osiągniętego rezultatu. Ze względu na wybrane opakowanie otrzymane kryształy różnią się barwą, kształtem, a nawet właściwościami. Niektóre rodzaje kryształów świecą bowiem w ciemnościach. Jeśli dziecko złapie bakcyla, może hodować całą rodzinę kryształów.
 • Planszówka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent, zwłaszcza na mikołaja dla 8-latka. Dziecko w tym wieku może być już świetnym kompanem do wspólnej gry. Wspólne popołudnia i wieczory spędzane w gronie rodzinnym przy stole i planszówkach pozostawiają w dzieciach cudowne wspomnienia. Polecamy szczególnie gry, które posłużą wzajemnemu poznawaniu się, na przykład Ego Family.
 • Zegarek – 8-latek coraz bardziej zapoznaje się z definicją czasu i zaczyna umieszczać różne wydarzenia w czasie, na przykład w poniedziałek pierwsza lekcja w szkole rozpoczyna się o godzinie 8.00, a dodatkowe zajęcia z piłki nożnej o godzinie 16.00. Jest to więc dobry moment na zakup zegarka i naukę godzin.
 • Co na mikołaja dla 8-latki?

  Wszystkie wymienione prezenty sprawdzą się również w przypadku dziewczynek. Ponadto warto pamiętać o wszelkiego rodzaju zestawach plastycznych, na przykład do produkcji mydełek czy o zestawach koralików do samodzielnego wykonania bransoletek.
  Do wybranego podarunku można dodać także ulubione słodkości naszego 8-latka.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Anna Chmielewska