Data publikacji:

Wybieramy najlepsze klocki dla rocznego dziecka

Najlepsze zabawki dla maluszka to te, które nie tylko zapewnią mu rozrywkę, ale stworzą możliwość rozwijania ważnych umiejętności. Poszukując idealnych klocków dla rocznego dziecka należy mieć na uwadze, aby wspomagały rozwój brzdąca na różnych płaszczyznach. W takim razie, które z układanek najlepiej wybierać? Sprawdziliśmy, jakie klocki cieszą się dobrymi opiniami rodziców na Ceneo.pl.
klocki dla rocznego dziecka

Klocki dla rocznego dziecka – przyjemne z pożytecznym

Klocki to nie tylko zabawa. Te proste zabawki znane od całych wieków niosą ze sobą wiele korzyści. Dlaczego warto zaproponować układanki nawet bardzo małemu dziecku?

  • Zabawa klockami to świetny sposób na trening motoryki małej. Roczne dziecko w pierwszej kolejności będzie burzyło budowle z klocków i rzucało nimi o podłogę. To całkowicie normalny etap, dzięki któremu maluszek rozwija swoje umiejętności manualne. Dopiero później zacznie sam stawiać swoje pierwsze konstrukcje.
  • Układanie klocków to świetny trening uwagi i cierpliwości.
  • Jeśli zdecydujesz się na klocki wielobarwne lub ozdobione rysunkami, dodatkowo wpłyniesz na poprawny rozwój wzroku malucha. Niektóre modele klocków posiadają wypukłe zdobienia lub grzechocące elementy – to dodatkowe wsparcie dla rozwoju małego dziecka.
  • Klocki dla rocznej dziewczynki czy chłopca to uniwersalne zabawki na lata. Zainteresują bez wyjątku każdego malucha.
  • Wspólne odkładanie klocków do pojemnika po zabawie pomoże ci w nauczeniu maluszka utrzymania porządku.

Klocki na roczek – idealny upominek

Dziecko w okolicach 1 roku życia intensywnie rozwija swoje umiejętności manualne. Chwyta wszystko, co znajduje się w jego zasięgu, poznając kształty, faktury, stany skupienia. Maluszkowi należy stworzyć warunki ku temu, aby mógł jak najlepiej rozwijać motorykę małą – dzięki temu w przyszłości łatwiej pójdzie mu nauka pisania czy posługiwania się sztućcami.

Klocki dla 1-rocznego dziecka będą zatem doskonałym upominkiem: to niemal pewne, że zajmą malucha na dłuższy czas zapewniając mu świetną rozrywkę, a dodatkowo skłonią go do ćwiczenia rączek, koncentracji, wyobraźni, rozpoznawania kolorów, zaś później – cyferek, kolorów i liter.

Jakie klocki dla rocznego dziecka wybrać?

Wybierając klocki dla dzieci od 1 roku należy kierować się kilkoma zasadami. Pierwsza to oczywiście bezpieczeństwo – klocki nie mogą być zbyt małe, ponieważ grozi to ich połknięciem i zadławieniem się malucha. Na rynku bez kłopotu znajdziesz odpowiednio duże klocki dla rocznego dziecka, które są całkowicie bezpieczne w rękach brzdąca.


Przeczytaj także: Zabawki motoryczne - czym są? Jakie kupić?


Klocki dla maluszka muszą być pokryte bezpiecznymi lakierami i barwnikami. Każdy rodzic roczniaka doskonale wie, że maluch uwielbia smakować wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Bezpiecznym wyborem okażą się drewniane klocki dla rocznego dziecka, czy też klocki tekturowe. Wolisz podarować maluchowi klocki z tworzywa? Wybierz zabawki renomowanej firmy, opatrzone niezbędnymi certyfikatami, np. klocki Lego Duplo.

Poszukując idealnych klocków warto mieć na uwadze również poziom trudności układanki. Producenci zwykle zaznaczają, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczone są klocki.

Klocki dla rocznego dziecka – 5 najlepszych zestawów

Przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych kompletów klocków dla dzieci – 1 rok życia to idealny moment, aby urozmaicić nimi codzienną zabawę roczniaka!

1. Ecotoys, drewniane klocki dla rocznego dziecka

Drewniane klocki Ecotoys zapewnią maluszkowi zabawę rozwijającą wyobraźnię przestrzenną i poszerzanie manualnych umiejętności. Dzięki swoim rozmiarom są całkowicie bezpieczne, nawet dla bardzo małych dzieci. W zestawie znajduje się również pojemnik z otworami, do których maluch może dopasowywać klocki o różnych kształtach.

2. Lego Duplo, pierwsze klocki dla roczniaka

Lego słynie z zestawów klocków dopasowanych do potrzeb dzieci w różnym wieku. Komplet przeznaczony dla maluszków pozwoli rozbudzić ich wyobraźnię, ćwiczyć rączki, a dzięki rozmaitym kształtom – tworzyć niemal dowolne konstrukcje. Spośród wielu zestawów wybierzesz doskonałe klocki dla rocznego chłopca lub dziewczynki – Lego oferuje komplety tematyczne, np. farmę ze zwierzątkami czy pojazdy.

3. Djeco, klocki tekturowe dla malucha

Lekkie klocki z tektury zapewnią swobodną zabawę każdemu brzdącowi. Dzięki rysunkom na każdej ze ścian klocka, dziecko może uczyć się nazw nowych przedmiotów i kolorów, a także trenować umiejętność logicznego myślenia. Dodatkowo – klocki wykonane z tektury to rozwiązanie ekologiczne!

4. B. TOYS, miękkie klocki z literkami

Klocki wykonane z miękkiej pianki można nie tylko układać, ale też ściskać, gryźć czy włożyć do wody. Co ważne, można nimi rzucać… bez robienia hałasu. Komplet B. TOYS to także klocki sensoryczne – wypukłości w postaci literek i rysunków pozwalają używać układanki również w celach edukacyjnych.

5. VIGA, klocki dźwiękowe

Wiemy doskonale, że wszelkie zabawki z funkcją odtwarzania muzyki i odgłosów są wprost uwielbiane przez maluchy. Idziemy jednak o zakład, że większość rodziców wolałaby ich uniknąć… a gdyby tak postawić na klasyczne grzechotki w formie klocków? Zestaw VIGA złożony z kolorowych, drewnianych elementów z koralikami w środku z pewnością przyciągnie uwagę maluszka. Dla rodzicielskich uszu będzie z kolei przyjemniejszy, niż wielogodzinny dźwięk melodyjki.
Układanie klocków to znakomita zabawa niosąca za sobą wiele korzyści. Maluch podczas układanek trenuje motorykę małą, kształtuje logiczne myślenie, cierpliwość i koncentrację. Jeśli twój brzdąc zbliża się do swoich pierwszych urodzin, najwyższa pora na zakup klocków!