Data modyfikacji:

Jakie Lego dla chłopca 8 lat wybrać?

 Duńskie klocki LEGO nigdy nie wyjdą z mody. Producent dwoi się i troi, żeby rozpieszczać ludzi na całym świecie nowymi, wyjątkowymi zestawami. W tym tekście przyjrzymy się klockom, które z pewnością powinny przypaść do gustu chłopcom powyżej ósmego roku życia.
lego dla 8 latka

Klocki LEGO dla chłopca – dla każdego coś dobrego

Wybierając klocki dla chłopca, przede wszystkim powinniście znać jego zainteresowania. Jeżeli wasz syn interesuje się superbohaterami, to obowiązkowo musicie wybrać zestawy z serii Super Heroes. Niektóre dzieci wolą jednak tworzyć własne konstrukcje, dlatego w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór LEGO Classic. Gdyby jednak wasze dziecko miało większy dryg do majsterkowania, to wtedy powinniście pomyśleć o bardziej skomplikowanych zestawach z LEGO Technic

LEGO dla chłopca 8 lat – polecane zestawy

LEGO City

Zestawy z tej serii można określić mianem „casualowy”, ponieważ nie odnoszą się do żadnej konkretnej marki funkcjonującej w popkulturze, tylko skupiają się na codziennym miejskim życiu. W sprzedaży znajdziecie LEGO City zarówno z pojazdami policji lub straży, jak i statki badaczy oceanu, a nawet stacje kosmiczne i normalne pociągi pasażerskie. Łącząc ze sobą wiele zestawów, można stworzyć tętniące życiem miasto, pełne ludzików, budynków oraz innych obiektów charakterystycznych dla dużych metropolii. 

LEGO Classic pomysłem na lego dla 8-latka

W tym przypadku mamy do czynienia z pudełkami wypełnionymi po brzegi różnymi klockami, z których można zbudować wszystko to, na co ma się ochotę. Niektóre opakowania składają się z klocków konkretnej barwy, choć zazwyczaj można znaleźć mieszanki kolorystyczne. LEGO Classic niesamowicie pomagają w pobudzaniu kreatywności u dzieci, ponieważ te nie dostają żadnych wskazówek od producenta, tylko same muszą pomyśleć, w jakim celu chcą wykorzystać zawartość zestawu.

Jakie lego dla chłopca 8 lat wybrać? LEGO Creator

W większości rodzajów LEGO, twórcy stawiają na konkretne budowle, które trzeba układać zgodnie z umieszczoną w pudełku instrukcją. LEGO Creator trochę wyłamują się z tego schematu, ponieważ tutaj z klocków znajdujących się w zestawie można stworzyć aż trzy kompletnie inne budowle. Jest to dobre rozwiązanie dla rodziców z ograniczonym budżetem, którzy chcą kupić swojemu ośmiolatkowi klocki. W przypadku serii Creator, w cenie jednego produktu otrzymują aż trzy zestawy.

LEGO Minecraft: lego dla 8-letniego chłopca

Wasz ośmioletni syn z pewnością miał już do czynienia z grami wideo. Niewykluczone, że jest też fanem kultowego Minecrafta, czyli jednej z lepszych produkcji, która bardzo dobrze wpływa na rozwój kreatywności u najmłodszych. Jeśli szukacie sposobu, żeby oderwać swoje dziecko od komputera, to możecie zachęcić je zestawami klocków LEGO z serii Minecraft. Zostały one w pełni oparte na grze studia Mojang, odwołując się do niej zarówno pod względem wizualnym, jak i budowy poszczególnych klocków. Nawet ludziki wyglądem przypominają te z gry, a nie z innych zestawów LEGO.

LEGO Technic dla 8-latka

Wasze dziecko lubi sobie stawiać wyzwania i złożenie standardowego zestawu klocków LEGO nie sprawia mu już trudności? W takim razie powinno wskoczyć na wyższy poziom i przerzucić się na Technic. Tutaj nie mamy do czynienia z typowymi klockami, tylko rozmaitymi elementami o nietypowych kształtach. Z ich pomocą można zaprojektować pojazdy oraz działające w nich mechanizmy, jak np. skrzynia biegów czy układ kierowniczy.

LEGO Harry Potter: klocki dla 8-letniego chłopca

Choć filmy o Harrym Potterze miały premierę dawno temu, to jednak popularność marki wykreowanej przez studio Warner Bros. zdaje się nie przemijać. W sprzedaży znajdziecie całą masę świetnych zestawów inspirowanych tą serię. Niektóre pudełka bezpośrednio nawiązują do scen znajdujących się w konkretnych filmach, zaś niektóre przedstawiają kompletnie nowe wydarzenia. Łącząc elementy poszczególnych zestawów, można stworzyć cały Hogwart, co dla fanów serii jest nie lada gratką.

Jakie lego dla 8-letniego chłopca wybrać? LEGO Star Wars

Kolejna popularna filmowa saga, która doczekała się swoich klockowych wersji. Jeśli chodzi o serię Harry Potter, to obecnie powstaje niewiele nowych zestawów inspirowanych tą marką. Tego samego nie można natomiast powiedzieć o Star Wars. Cykl jest nieustannie rozwijany, dzięki czemu Duńczycy mają cały czas pomysły na tworzenie nowych zestawów inspirowanych filmami kinowymi oraz serialami dostępnymi na platformie streamingowej Disney+. Jeśli wasz ośmiolatek jest miłośnikiem Gwiezdnych wojen, to z pewnością ucieszy się z klockowego modelu Sokoła Millennium lub figurki Lorda Vadera.

LEGO Super Heroes: lego dla chłopca 8 lat

Wasze dziecko jest fanem Spider-Mana, a może woli przygody Batmana lub Aquamana? Firma LEGO nie tworzy wojenek pomiędzy Marvelem oraz DC, ponieważ posiada prawa do tworzenia zabawek bazujących na postaciach tworzonych przez oba wydawnictwa. Do sprzedaży trafiają zarówno komplety od podstaw wymyślone przez twórców klocków, ale można kupić również zestawy przedstawiające wybrane sceny z filmów kinowych. Oczywiście nie brakuje też najróżniejszych pojazdów – niektóre nawet można kontrolować za pomocą smartfona.

Propozycja lego dla 8-latka: LEGO Super Mario

Firma LEGO doszła do porozumienia również z Nintendo, które odpowiada m.in. za produkcję gier z udziałem uroczego hydraulika z bujnym wąsem. LEGO Super Mario to nie tylko zestawy klocków, ale także swego rodzaju interaktywne zabawki. Dzięki poszczególnym zestawom można tworzyć poziomy inspirowane grami wideo z serii Super Mario Bros. Nawet figurka bohaterów nie jest typowa dla LEGO – i to nie tylko dlatego, że jest większych rozmiarów. Największym novum jest twarz wyposażona w ekranik pokazujący mimikę postaci. Ponadto Mario może wydawać dźwięki, w zależności od tego, na jakim polu go postawimy.

Lego dla 8-latka, fana Marvela

Filmy Marvela cieszą się popularnością także wśród najmłodszych. Szukasz prezentu dla fana komiksowych bohaterów? Możesz wybrać LEGO Spiderman, Avengers czy Thor.
Autor: Łukasz Morawski