Data modyfikacji:

Piórnik do szkoły – jaki wybrać?

Jest najpotrzebniejszą rzeczą w plecaku – mieszczą się w nim liściki, karteczki i skarby oraz przybory do pisania. Piórnik do szkoły to bardzo poważny element wyposażenia ucznia. Zobacz, jaki piórnik szkolny wybrać.

Piórnik do szkoły dla dziecka

Każdy rodzic i uczeń wie, że koniec wakacji równa się wyprawka szkolna – co kupić dziecku przed rozpoczęciem roku szkolnego? Obowiązkowym elementem jest oczywiście piórnik. Piórnik do szkoły powinien podobać się przede wszystkim młodej osobie, która będzie z niego korzystać. Rodzice mogą jedynie pomóc w wyborze, zwracając uwagę na jakość i solidność wykonania. O reszcie – wzorze, kolorze, liczbie komór i przegródek – decyduje dziecko. Zobacz, jaki piórnik wybrać do szkoły.

Piórnik dwukomorowy do szkoły

Dobrej jakości piórnik dwukomorowy jest:

  • Pojemny – musi mieścić wszystkie potrzebne akcesoria szkolne
  • Funkcjonalny – powinien mieć dwie oddzielne komory z przegródkami z gumy na kredki, flamastry i pióro. Ułatwią one utrzymanie porządku w piórniku. Drugą głęboką komorę dziecko może zagospodarować w dowolny sposób
  • Wykonany z dużą starannością z dobrej jakości materiałów – najlepsza będzie tkanina wodoodporna, która ochroni zawartość piórnika przed zmoczeniem np. przez zgniecioną brzoskwinię, która wypadnie ze śniadaniówki, ale też przez tusz z pióra – w razie gdyby się wylał – nie pobrudzi plecaka
  • Wytrzymały – twoje dziecko używa go co najmniej kilka razy dziennie. Zwłaszcza suwaki i zapięcia powinny działać łatwo, intuicyjnie i żaden fragment nie powinien się zacinać lub utrudniać używania

Jedynym minusem piórników komorowych jest ich rozmiar – wypełnione sporo ważą.

Na uwagę zasługuje solidna polska marka St. Majewski, której piórniki są bardzo popularne wśród dzieci szkolnych, ponieważ są trwałe, wygodne, stylowe i po prostu modne. W ofercie firmy znajdziesz m.in. piórniki Star Wars czy piórniki My Little Pony. Wiele z nich pasuje wzorem do plecaków tej marki i można je kupić w zestawach. Piórniki szkolne mogą być też pomysłem na prezent dla siedmiolatka lub prezent dla fana Star Wars.

Piórnik szkolny trzykomorowy

Piórnik trzykomorowy, podobnie jak dwukomorowy, powinien być solidny, wytrzymały i wygodny. Różni się tylko tym, że ma dodatkową komorę, w której można poukładać np. przybory geometryczne czy ołówki z grafitem różnej grubości.

Marka Top Model Depesche ma w swojej ofercie piórniki dla dziewczynek, np. piórniki przezroczyste czy piórniki z cekinami. Piórniki do szkoły są trwałe, solidne, funkcjonalne i doskonale wyposażone, ale też po prostu ładne. Niemiecka marka słynie z ambitnych szkicowników modowych, a także plecaków i przyborów szkolnych. W niektórych modelach piórników szkolnych wierzchnia część wykończona jest grubą, przezroczystą folią, pod którą widać pływające cekiny lub inne subtelne ozdoby.

Piórnik saszetka – idealny dla starszaków

Piórnik saszetka to gadżet niemal tak stary jak świat – o prostokątnym lub lekko owalnym kształcie, zapinany na suwak lub rzepy. Saszetka ma spełniać dwie podstawowe funkcje: powinna być pojemna, a jej zawartość łatwo dostępna. Piórnik saszetka przyda się tym dzieciom, które lubią mieć wszystko w jednym miejscu, a jednocześnie liczba ich przyborów do pisania jest ograniczona – w saszetce nie zmieści się tak wiele jak w piórniku dwu- lub trzykomorowym. Wybór piórnika saszetki do szkoły polecamy starszym dzieciom, ale nie tylko. Uczeń może też zdecydować się np. na dwie saszetki – w jednej będzie przechowywać długopisy i ołówki, a w drugiej – kredki i flamastry. Można też poszukać piórnika saszetki o większych rozmiarach lub zdecydować się na piórnik saszetkę dwukomorowy – takie również są bardzo praktyczne.