Data publikacji:

Piórnik do szkoły – jaki wybrać?

Jest najpotrzebniejszą rzeczą w plecaku – mieszczą się w nim liściki, karteczki i skarby oraz przybory do pisania. Piórnik do szkoły to bardzo poważny element wyposażenia ucznia. Zobacz, jaki piórnik szkolny wybrać.

Piórnik do szkoły dla dziecka

Każdy rodzic i uczeń wie, że koniec wakacji równa się wyprawka szkolna – co kupić dziecku przed rozpoczęciem roku szkolnego? Obowiązkowym elementem jest oczywiście piórnik. Piórnik do szkoły powinien podobać się przede wszystkim młodej osobie, która będzie z niego korzystać. Rodzice mogą jedynie pomóc w wyborze, zwracając uwagę na jakość i solidność wykonania. O reszcie – wzorze, kolorze, liczbie komór i przegródek – decyduje dziecko. Zobacz, jaki piórnik wybrać do szkoły.

Piórnik dwukomorowy do szkoły

Dobrej jakości piórnik dwukomorowy jest:

  • Pojemny – musi mieścić wszystkie potrzebne akcesoria szkolne
  • Funkcjonalny – powinien mieć dwie oddzielne komory z przegródkami z gumy na kredki, flamastry i pióro. Ułatwią one utrzymanie porządku w piórniku. Drugą głęboką komorę dziecko może zagospodarować w dowolny sposób
  • Wykonany z dużą starannością z dobrej jakości materiałów – najlepsza będzie tkanina wodoodporna, która ochroni zawartość piórnika przed zmoczeniem np. przez zgniecioną brzoskwinię, która wypadnie ze śniadaniówki, ale też przez tusz z pióra – w razie gdyby się wylał – nie pobrudzi plecaka
  • Wytrzymały – twoje dziecko używa go co najmniej kilka razy dziennie. Zwłaszcza suwaki i zapięcia powinny działać łatwo, intuicyjnie i żaden fragment nie powinien się zacinać lub utrudniać używania

Jedynym minusem piórników komorowych jest ich rozmiar – wypełnione sporo ważą.

Na uwagę zasługuje solidna polska marka St. Majewski, której piórniki są bardzo popularne wśród dzieci szkolnych, ponieważ są trwałe, wygodne, stylowe i po prostu modne. W ofercie firmy znajdziesz m.in. piórniki Frozen czy piórniki Barbie. Wiele z nich pasuje wzorem do plecaków tej marki i można je kupić w zestawach. Piórniki szkolne mogą być też pomysłem na prezent dla siedmiolatka lub prezent dla fana Star Wars.

Piórnik szkolny trzykomorowy

Piórnik trzykomorowy, podobnie jak dwukomorowy, powinien być solidny, wytrzymały i wygodny. Różni się tylko tym, że ma dodatkową komorę, w której można poukładać np. przybory geometryczne czy ołówki z grafitem różnej grubości.

Marka Top Model Depesche ma w swojej ofercie piórniki dla dziewczynek, np. piórniki przezroczyste czy piórniki z cekinami. Piórniki do szkoły są trwałe, solidne, funkcjonalne i doskonale wyposażone, ale też po prostu ładne. Niemiecka marka słynie z ambitnych szkicowników modowych, a także plecaków i przyborów szkolnych. W niektórych modelach piórników szkolnych wierzchnia część wykończona jest grubą, przezroczystą folią, pod którą widać pływające cekiny lub inne subtelne ozdoby.

Piórnik saszetka – idealny dla starszaków

Piórnik saszetka to gadżet niemal tak stary jak świat – o prostokątnym lub lekko owalnym kształcie, zapinany na suwak lub rzepy. Saszetka ma spełniać dwie podstawowe funkcje: powinna być pojemna, a jej zawartość łatwo dostępna. Piórnik saszetka przyda się tym dzieciom, które lubią mieć wszystko w jednym miejscu, a jednocześnie liczba ich przyborów do pisania jest ograniczona – w saszetce nie zmieści się tak wiele jak w piórniku dwu- lub trzykomorowym. Wybór piórnika saszetki do szkoły polecamy starszym dzieciom, ale nie tylko. Marka Starpak oferuje wzory również dla młodszych uczniów np. piórniki Psi Patrol. Uczeń może też zdecydować się np. na dwie saszetki – w jednej będzie przechowywać długopisy i ołówki, a w drugiej – kredki i flamastry. Można też poszukać piórnika saszetki o większych rozmiarach lub zdecydować się na piórnik saszetkę dwukomorowy – takie również są bardzo praktyczne.

Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.