Data modyfikacji:

Pomysł na prezent komunijny

Powoli zbliża się okres komunijny. Zastanawiacie się, co kupić swoim dzieciom i chrześniakom? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najczęściej wybieranych produktów. Podpowiadamy, co kupić na prezent komunijny dla chłopca i dla dziewczynki.

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się potrzeby i oczekiwania naszych dzieci. Co roku zadajemy sobie pytanie, co kupić na prezent komunijny. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka propozycji produktów, które warto podarować maluchom idącym do komunii. W tym artykule skupiliśmy się na gadżetach. O tradycyjnych prezentach komunijnych pisaliśmy w innym miejscu.

Sprzęt elektroniczny na prezent komunijny

Wśród najczęściej wybieranych przez rodziców i chrzestnych prezentów znajduje się sprzęt elektroniczny. Dobrej jakości laptop, konsola do gier telewizyjnych, aparaty fotograficzne, tablety i smartfony należą do najchętniej kupowanych produktów. Elektronika jest przede wszystkim praktyczna: komputer czy telefon to obecnie standard, bez którego trudno pracować  i komunikować się w dzisiejszych czasach. Pamiętajcie, żeby porozmawiać z maluchem o wartości przedmiotu i jego przeznaczeniu. To, w jaki sposób będzie się z nim obchodzić, zależy w dużej mierze od opiekunów.

Rower to świetny pomysł na prezent komunijny

Solidny rower to klasyczny prezent komunijny. Większość z nas dostała go z okazji I Komunii Świętej. Podarowanie malcowi roweru jest zachętą do częstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To dobra okazja, żeby wprowadzić do Waszego domu nową formę rozrywki - rodzinne wycieczki rowerowe. Jeśli Wasza pociecha ma już swoje dwa kółka, to możecie sprawić jej nowe rolki.

Zegarek na komunię. Albo biżuteria

Medalik z grawerem czy pierwsza elegancka biżuteria dla dziewczynki to kolejna z tradycyjnych propozycji prezentowych. Mają one przede wszystkim wartość sentymentalną dla dziecka. Będzie to pierwszy "dorosły" prezent w życiu malucha. Świetnym pomysłem na komunię są także zegarki.

Gra planszowa na prezent komunijny

To propozycja dla gości przyjęcia komunijnego. Ciekawe gry interaktywne i planszowe, zdalnie sterowane zabawki oraz pomysłowe, elektroniczne gadżety spodobają się dzieciom świętującym przystąpienie do Pierwszej Komunii.

Instrumenty muzyczne i inne przedmioty związane z pasjami dziecka

Nie wszystkie dzieci marzą o nowym telefonie czy drogim rowerze. W ich przypadku dobrze sprawdzą się przedmioty związane z ich pasjami i zainteresowaniami. Pierwsza Komunia Święta ma symboliczny wymiar (nie tylko religijny) - to świadectwo dojrzałości duchowej młodego człowieka. Z okazji tego specjalnego dnia możecie ugiąć się i podarować upragniony gadżet, dając malcowi do zrozumienia, że wspieracie jego rozwój.

Prezenty komunijne o charakterze edukacyjnym

Propozycja może okazać się bardzo atrakcyjna dla Was i Waszych dzieci. Skorzystajcie z ofert szkół językowych lub biur podróży i zafundujcie maluchowi niezapomniane wakacje. Obozy językowe, artystyczne nie należą do prezentów materialnych, jednak często ich wartość użytkowa i edukacyjna przewyższa wagę drogich komputerów czy pamiątkowych medalików.

Tekst: Redakcja Świat-Rodziców.pl