Data publikacji:

Prezenty na Dzień Dziecka dla chłopca

Wszystkie dzieci czekają na to cały rok. W końcu 1 czerwca obchodzą swoje święto. Jest to czas beztroskiej zabawy dla najmłodszych, dla dorosłych wiąże się zaś z koniecznością kupna odpowiednich upominków. Jakie więc prezenty dla chłopca na Dzień Dziecka sprawią największą radość?
prezent na dzień dziecka dla chłopca

Porady dotyczące wyboru prezentu dla chłopca na Dzień Dziecka

Upominek, który zostanie podarowany z okazji Dnia Dziecka ma jeden podstawowy cel - uszczęśliwić pociechę. Tak naprawdę, jest to jeden taki dzień w roku, kiedy z czystym sumieniem można pozwolić sobie na rozpieszczanie dzieci w każdym aspekcie. I dlatego, upominek powinien być dobrze przemyślany.

Jakimi kryteriami należy się kierować wybierając prezenty na Dzień Dziecka dla chłopca?

  • gustem i upodobaniami pociechy: najlepiej wziąć pod uwagę to, jakimi zabawkami najchętniej się bawi oraz w jaki sposób lubi spędzać czas
  • atrakcyjnością: prezent powinien wyglądać jak najlepiej pod względem wizualnym, można go w tym celu zapakować w ozdobny papier i przewiązać wstążką
  • cena nie jest najważniejsza: liczy się użyteczność oraz preferencje chłopca
  • podarowanie pieniędzy to kiepski pomysł: nie będzie to żadna niespodzianka, a poza tym może świadczyć o tym, że nie miało się czasu albo ochoty na wybieranie prezentu
  • musi być dostosowany do wieku dziecka: idealny prezent na Dzień Dziecka dla chłopca 10 lat będzie zupełnie inny niż dla 3 czy 4-latka.
Kupując podarek dla swojego dziecka, warto wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę. Dzięki nim można uniknąć wpadki i rozczarowania.

Co podarować najmłodszym chłopcom?

Upominki dla noworodków i niemowląt to stosunkowo prosta sprawa. Przez to, że maluchy nie są jeszcze świadome z jakiej okazji otrzymują prezenty, będą szczęśliwe z każdej rzeczy. Poza tym, najmłodsze pociechy nie są zazwyczaj zbyt wymagające, wystarczy więc kupić np. grzechotkę, pluszową maskotę, sorter kształtów czy inną zabawkę edukacyjną, żeby sprawić maluchowi przyjemność.

Z kolei prezent na Dzień Dziecka dla 1,5 rocznego chłopca to już nie lada wyzwanie. W tym wieku dzieci są dość wybredne, a jednocześnie nie zawsze potrafią dobrze określić swoje upodobania. Co więc będzie odpowiednie? Jest to dobry moment na kupno pierwszego rowerka biegowego. Chłopcy uwielbiają takie aktywności, a poza tym szaleństwa na rowerku znakomicie wpływają rozwój fizyczny i m.in. umiejętność zachowania równowagi. Pojazd tego typu będzie też świetnym początkiem do kolejnego kroku: nauki jazdy na rowerku czterokołowym.

I tutaj można przejść do tego, jakie prezenty na Dzień Dziecka dla chłopca będą najlepsze dla 3-latków. Idealny będzie właśnie czterokołowy rowerek lub hulajnoga. 

Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca 4 latka

W wieku 4 lat dzieci najczęściej uczęszczają już do przedszkola. Ich rozwój nadal następuje niezwykle intensywnie. Co lubią robić chłopcy w tym wieku? Szalone zabawy, wyścigi, jazda rowerem, zabawkowymi samochodami itd. Idąc tym tropem, prezent na Dzień Dziecka dla chłopca 4 latka powinien dawać mu możliwość rozładowania drzemiących w nim pokładów energii.

Jeśli posiada się więc dom z podwórkiem, znakomitym pomysłem będzie kupno odpowiednio efektownych zabawek do ogrodu. Własna zjeżdżalnia, trampolina, domek, a nawet cały plac zabaw z pewnością uszczęśliwią każdego, rządnego przygód chłopca. Na takim placu dziecko będzie mogło bawić się samo lub zapraszać swoich kolegów z przedszkola.

Co jeszcze można podarować jako prezent na Dzień Dziecka dla chłopca w wieku 5 lat i mniej (w wieku przedszkolnym):

  • zabawki dla małego majsterkowicza, np. warsztat dla dzieci z narzędziami
  • różnego rodzaju klocki i pociągi
  • zdalnie sterowane pojazdy, np. czołg lub samolot.

Prezent dla chłopca w wieku szkolnym - co go uszczęśliwi?

Prezent na Dzień Dziecka dla chłopca 8 lat wymaga sporej kreatywności. Na pewno, lepiej będzie zrezygnować z zakupu odzieży - taki upominek sprawi większą radość rodzicom niż synowi.

W wieku szkolnym najczęściej dzieci zaczynają interesować się nowoczesnymi technologami i gadżetami. Może Dzień Dziecka to dobra chwila na to, żeby podarować chłopcu jego pierwsze, własne, akcesoria tego typu? Nie musi to być oczywiście od razu smartfon i tablet (to będzie lepszy pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca 10 lat i więcej).

Jakie gadżety sprawdzą się tu najlepiej?

  • robot edukacyjny dla ucznia,
  • smartwatch dla dzieci.
Dobrym pomysłem będzie też kupno jakiejkolwiek zabawki z ulubionym bohaterem dziecka. Może to być nawet najprostszy gadżet, figurka czy pojazd. Takie prezenty chłopiec będzie z dumą prezentował w szkole przed swoimi kolegami, a także poczuje się bardziej dojrzały i pewniejszy siebie. A co najważniejsze - radość będzie przeogromna.

Nie tylko prezenty się liczą, czyli jak zaplanować Dzień Dziecka

Świętowanie Dnia Dziecka powinno polegać nie tylko na wręczaniu pociechom prezentów, ale także podarowywaniu im czegoś najcenniejszego: swojego czasu. I dlatego, warto przygotować kilka niespodzianek oraz postarać się spędzić ten dzień wspólnie, z całą rodziną.

Wspaniały prezent na Dzień Dziecka dla chłopca, to więc np. wyprawa do parku linowego, ZOO czy też na gokarty. Ważne jest, żeby przemyśleć wcześniej jakie formy aktywności są najbardziej lubiane przez pociechę.

Czasami wystarczy zorganizować np. wspólny piknik na łonie natury - w parku, lesie czy nad jeziorem. Dobrze też uwzględnić w nim pyszny posiłek: tego dnia najlepiej ugotować ulubione danie dziecka czy zabrać je na uwielbianą pizzę. Taka forma spędzenia Dnia Dziecka przyniesie korzyści całej rodzinie. Pomoże zacieśnić więzi i zbliży do siebie wszystkich jej członków. 1 czerwca powinien być wypełniony beztroską oraz radością, a wtedy na pewno na długo pozostanie w pamięci dziecka.

Autorka: Natalia Kowalska
Autor: Natalia Kowalska