Data publikacji:

Przebranie dla dziecka nie tylko na karnawał

„Mamo, potrzebuję przebranie!” – takie słowa słyszy co jakiś czas każdy rodzic. Kostiumy są obecnie mile widziane przy różnych okazjach, a dzieci z wielką radością z tego korzystają. Tobie – jako dobremu tacie czy dobrej mamie, pozostaje tylko sprawdzić, jakie przebrania dla dzieci są obecnie modne i – ewentualnie, jak można taki strój przygotować samodzielnie.

przebranie dla dziecka

Przebranie dla dziecka – kiedy się przydaje?

Wbrew pozorom przebrania dla dzieci przydają się nie tylko podczas karnawałowych imprez. Obecnie coraz chętniej świętowane jest również Halloween (kostium absolutnie niezbędny!), wielu rodziców organizuje przebierane urodzinki, nierzadko zdarza się również, że maluchy wskakują w przebranie za postać z bajki z okazji sylwestra.

Przede wszystkim warto jednak pamiętać, że przebranie dla dziecka przydaje się po prostu wtedy, kiedy dziecko… chce być przebrane. Nie zakładaj więc, że nie warto kupować kostiumu, bo będzie założony tylko raz. Jeśli malec będzie chciał iść w nim z tobą do marketu po włoszczyznę i mleko – pozwól mu na to. Ten piękny czas braku skrępowania i chęci wyróżnienia się niestety bardzo szybko minie.

Przebrania dla dzieci: jakie są najmodniejsze?

Wybierając przebranie dla dziecka, warto kierować się przede wszystkim jego upodobaniami – jeśli malec chce być pieskiem, niech będzie pieskiem. Z drugiej strony dobrze jest wiedzieć, co jest aktualnie modne – choćby po to, aby zaproponować niezdecydowanemu smykowi kilka ciekawych opcji.

Oczywiście zawsze na czasie jest przebranie za postać z bajki – tej, która akurat bije rekordy popularności wśród przedszkolaków. Obecnie mali chłopcy najchętniej przebierają się za bohaterów bajki „Psi Patrol” (Chase albo Marshall), często wybierają również klasyczne postaci – Batmana, Supermana czy Iron Mana.

Nieco rzadziej wybierane są kostiumy groźnego Zorro, pirata, złodzieja, diabełka czy strażaka, za to zawsze powodzeniem cieszą się przebrania zombie, ducha oraz oczywiście kościotrupa (najlepiej takiego, którego kości świecą w ciemności). Maluchy, które mają mniej waleczne usposobienie – czyli zazwyczaj te najmłodsze, docenią kostium myszki, kotka, pieska albo tygryska.
Jeśli chodzi o dziewczynki, to mimo upływu lat od premiery bajki „Kraina Lodu”, strój Elzy wciąż jest na topie. Popularne przebranie za postać z bajki to także kostium Anny (również z „Krainy Lodu”) oraz księżniczki z najpopularniejszych baśni. Oczywiście nie brakuje również dziewczynek, które wolą jednak być Indiankami albo małymi diablicami.

Przebranie dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując przebranie dla dziecka, zwróć uwagę na trzy bardzo ważne kwestie:
  • Rozmiar
Nie kupuj „na wyrost”, bo dziecku będzie niewygodnie i nie będzie wyglądało tak, jak powinno.
  • Drobiazgi, które mają wielkie znaczenie
Jeśli twoje dziecko pragnie być Iron Manem, to upewnij się, że w zestawie jest maska. Brak takiego gadżetu może kompletnie załamać szkraba i zepsuć mu całą radość z zabawy.
  • Dopasowanie do okoliczności
Przebrania na Halloween dla dzieci są zazwyczaj bardziej straszne niż te na bal karnawałowy. Warto wyjaśnić to smykowi, aczkolwiek nie ma co przekonywać go na siłę.

Jak zrobić przebranie dla dziecka?

Najmniej czasochłonnym i najprostszym sposobem na przebranie dla dziecka jest oczywiście dokonanie zakupu w sieci. Jeśli jednak wolisz wykazać się kreatywnością, to mamy dla ciebie kilka filmowych podpowiedzi. Tutaj dowiesz się, jak zrobić kostiumy dla dzieci (np. na Halloween):

 
Tutaj inspiracja do stworzenia Spider-Mana:A z tym filmikiem łatwo wyczarujesz strój smoka:

Autor: R. Wojtaś