Data modyfikacji:

Prezent na komunię dla chłopca. 10 najlepszych upominków komunijnych dla chłopca

Jaki prezent na komunię dla chłopca sprawi obdarowanemu naprawdę wiele radości? Co jest aktualnie „modne”, jeśli chodzi o upominki z tej okazji? I czy goście mogą kupić coś tak prostego jak książka? Kwestie prezentów komunijnych mogą przysporzyć problemów, dlatego warto skorzystać z podpowiedzi. Oto 10 naprawdę dobrych pomysłów na upominki.
prezent na komunię dla chłopca

Co kupić na komunię chłopcu?

Zanim spojrzysz na poniższe zestawienie i kupisz prezent na komunię dla chłopca, zastanów się nad tym, co obdarowany naprawdę lubi. Dla przykładu bardzo aktywnemu chłopcu z pewnością spodoba się hulajnoga wyczynowa albo hoverboard, dziesięciolatek z nosem w książkach bardziej ucieszy się z serii z Harrym Potterem.

Warto również zapytać rodziców, co kupić na komunię chłopcu – na pewno doradzą nie tylko w sprawie wyboru upominku, ale i jego parametrów. Dzięki temu zyskamy pewność, że np. rower będzie dopasowany do wagi i wzrostu obdarowanego, co umożliwi mu natychmiastowe wypróbowanie pojazdu. 

Popularne prezenty na komunię dla chłopca – co kupić?

1. Rower

Wiele osób uważa, że rower na komunię dla chłopca to najlepszy z możliwych prezentów – klasyczny, skłaniający do aktywności, duży i stosunkowo niedrogi. I rzeczywiście, większość trzecioklasistów na widok takiego upominku wpadnie w wielką radość. 

Pamiętaj, że dziesięciolatkowie mogą bardzo różnić się wzrostem i wagą – musisz upewnić się, że wybrany przez ciebie model pojazdu będzie odpowiedni. Poza tym dobrze byłoby wybrać rower z co najmniej 6 przerzutkami, dobrymi hamulcami i w rzucającym się w oczy kolorze – chłopcy w tym wieku uwielbiają być widoczni. Pojazd może mieć ramę z aluminium albo ze stali. Ten drugi będzie cięższy, ale dziesięciolatek na pewno poradzi sobie z jego utrzymaniem.

2. Medalik

Medalik na komunię dla chłopca może stanowić zarówno ważny, symboliczny dodatek do bardziej atrakcyjnego z punktu widzenia dziecka prezentu, jak i upominek sam w sobie. Najbardziej trwałe i odpowiednie na tę okazję materiały to białe i żółte złoto. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj zawieszki – te najbardziej popularne dla chłopców mają kształt prostokąta, na którym wygrawerowany jest któryś z religijnych symboli.


Przeczytaj także: Zegarek na komunię dla chłopca i dziewczynki


Wiele firm oferuje grawer w cenie medalika – warto z tego skorzystać i nadać biżuterii jeszcze bardziej sentymentalne znaczenie. 

3. Książka 

Zapalonym młodym czytelnikom z pewnością przypadnie do gustu książka, która zapewni rozrywkę na wiele wieczorów. Jako że okazja jest duża, dobrym pomysłem jest zakup całej serii książek – np. tych o Harrym Potterze albo „Magiczne drzewo”. To pozycje przygodowe, które błyskawicznie „wciągną” 10-latka.

Naturalnie książka na komunię dla chłopca może też być bardziej tematyczna i nawiązująca do charakteru uroczystości. Będzie to wówczas Pismo Święte, modlitewnik czy historia o Karolu Wojtyle. Taka książka może być też ważnym dodatkiem do innych prezentów.

4. Zegarek

Kolejny upominek, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, to zegarek. Jakie zegarki na komunię dla chłopca na pewno wzbudzą zachwyt?
Ciekawa propozycja to na przykład smartwatch – zegarek, który umożliwi dziecku kontakt z bliskimi, a nawet pogranie w proste gry. Każdy model umożliwia lokalizację właściciela oraz wysyłanie mu prostych wiadomości.

Jeśli dziecko ma już telefon komórkowy i raczej nie będzie zainteresowane smartwatchem, warto sprawić mu klasyczny zegarek. Najlepszy model ma w sobie różne „bajery”, którymi trzecioklasista będzie mógł pochwalić się przed kolegami – przykładem jest dobrej jakości podświetlenie, wibracje, alarm, kalendarz czy opcję wyświetlania czasu w dwóch formatach.

5. Telefon

Telefon to może i nie najbardziej oryginalny prezent na komunię dla chłopca, ale na 100% taki, który wywoła okrzyk absolutnej radości. W tym jednym przypadku nie trzeba też martwić się, że dziecko już posiada smartfon – w tym wypadku działa zasada: „im nowszy, tym lepszy”. Kupując telefon, zwróć jedynie uwagę na to, aby miał miejsce na dużo gier i aplikacji, dla dzieciaków ważny jest też dobry aparat fotograficzny.

Pamiętaj, żeby przed dokonaniem zakupu skontaktować się z rodzicami i zapytać ich o zdanie. Wbrew pozorom nie wszyscy pragną, żeby ich dziesięciolatkowie mieli już własny telefon.

6. Dron

Co kupić na komunię dla chłopca, aby upominek sprawił obdarowanemu naprawdę wielką frajdę? Dobry pomysł to na przykład dron – wciąż zabawka, ale już taka wymagająca ostrożności i pewnych umiejętności. 

Wybierając dron, kieruj się opiniami i zwracaj uwagę przede wszystkim na trwałość produktu – niektóre są tak delikatne, że niszczą się już po pierwszym upadku.

Ponadto pamiętaj, że dobry dron dla dziecka w tym wieku:

  • ma zapewniające bezpieczeństwo osłony na śmigłach,
  • jest bardzo prostu i intuicyjny pod względem sterowania,
  • może być użytkowany w pomieszczeniach,
  • jest niewielki.

Należy też pamiętać, że ktoś będzie musiał poświęcić swój czas, aby nauczyć dziecko obsługi zabawki.

7. Hoverboard

Świetny prezent na komunię dla chłopca to także hoverboard, czyli deskorolka elektryczna. Urządzenie zapewni nie tylko rozrywkę w dużych dawkach, ale też pozytywnie wpłynie na rozwój fizyczny – bawiąc się, dziecko będzie ćwiczyło równowagę i koordynację wzrokowo-ruchową. 

Jak kupić dobry hoverboard? Pomogą ci następujące informacje:

  • koła 7” są bardziej zwinne niż 10”, ale gorzej sprawują się na kostce brukowej albo asfalcie,
  • pojemność baterii powinna być na tyle duża, aby zapewnić dziecku co najmniej godzinę lub dwie jazdy bez ładowania,
  • baterie i elektronika powinny być dobrze zabezpieczone.

8. Laptop

Jeśli na prezent na komunię dla chłopca jesteś w stanie wydać większą sumę, to warto pomyśleć o laptopie – zwłaszcza gdy dziecko nie posiada jeszcze takiej „zabawki”. Nie kupuj jednak komputera w przypadkowy sposób, bo może się okazać, że sprzęt kupiony za znaczną kwotę wcale nie będzie dobry. Jeśli nie znasz się na podzespołach i pamięci, poproś o poradę kogoś, dla kogo laptopy nie mają tajemnic.

Na wszelki wypadek, przed dokonaniem takiego zakupu, zapytaj o zdanie rodziców dziecka – może okazać się, że tak drogi prezent ich krępuje albo po prostu uważają, że ich pociecha nie jest jeszcze gotowa na własny komputer.

9. Tablet

Dobry prezent na komunię dla chłopca to także tablet. Jest sporo tańszy, wygodny pod względem przenoszenia i naprawdę ceniony przez 10-latków. Kupując go, zwróć uwagę na pamięć – im większa, tym lepsza. Dodatkowo pamiętaj, że wraz z tabletem warto kupić dodatkowe ubezpieczenie, w ramach którego będzie można wymienić np. pęknięty ekran. 

10. Elektryczna lub wyczynowa hulajnoga

W końcu mamy i hulajnogi. Wielkim „wzięciem” wśród dzieci w tym wieku cieszą się zarówno modele elektryczne, jak i wyczynowe. 

Pamiętaj, że dla bezpieczeństwa dziecka hulajnoga elektryczna nie powinna być zbyt szybka – maksymalna prędkość to około 12 km/h. Lepiej wybrać też model o małych kołach, który sprawi, że pojazd będzie bardziej sterowny.
Wybierając hulajnogę wyczynową, skup się na wzroście dziecka. Dla przykładu, dla chłopca o wzroście do 160 cm odpowiednia wysokość hulajnogi to około 84 centymetry. Pojazd musi mieć też antypoślizgową wkładkę w miejscu, w którym dziecko stoi.