Data modyfikacji:

Zabawki do samochodu, które zajmą dziecko w podróży

Na samą myśl o długiej podróży z maluchem przechodzi cię dreszcz przerażenia? Co zrobić, by dziecko nie dokazywało podczas wyjazdu? Odpowiedź jest prosta: zająć mu czas w sposób tak ciekawy, aby nawet nie pomyślało o rozrabianiu. Przedstawiamy pomysły na najlepsze zabawki do samochodu, które zapewnią każdemu dziecku świetną rozrywkę, a rodzicom… święty spokój.
zabawki do samochodu

Jakie zabawki dla niemowląt?


Zabawki do samochodu dla dzieci – sposób na przetrwanie podróży

Każdy rodzic małego dziecka wie, że kilkugodzinna podróż z maluchem to nie bułka z masłem. Można pozazdrościć rodzicom, których pociechy podczas jazdy samochodem czy lotu samolotem spokojnie śpią. To prawdziwa rzadkość!

Zdecydowanie częściej maluch jest podekscytowany podróżą na tyle, że ani myśli o spokojnej drzemce. Ponadto konieczność siedzenia w miejscu przez dłuższy czas na pewno nie jest atrakcyjna dla ruchliwego brzdąca. Efekt? Marudzący malec, który dodatkowo psuje humor innym uczestnikom podróży.

Przeczytaj także: Zabawki roboty - nie tylko dla chłopców

Wyjście z sytuacji jest jedno – malucha trzeba odpowiednio zająć, oferując mu ciekawe zabawki do samochodu dla dziecka. Najlepiej, jeśli będą to gadżety, których wcześniej nie widział – wtedy na pewno zainteresuje się nimi przez dłuższy czas. A wy będziecie mogli spokojnie dotrzeć do celu.

Zabawki do samochodu dla niemowląt. Co wybrać?

Wybierając zabawki do samochodu dla dziecka zrezygnuj ze zwykłych, znanych mu pluszaków czy klocków. Jeśli nie podróżujecie bardzo często, idealnym wyjściem będzie kupno całkiem nowej zabawki, która zaciekawi maluszka na długo.

Poznaj listę najlepszych gadżetów, które sprawdzają się podczas podróży z dzieckiem – w samochodzie, samolocie czy pociągu.

Niewielkie, poręczne książeczki magnetyczne Janod doskonale sprawdzą się w podróży z maluchem. To kreatywna zabawka, która pozwala maluchowi ubierać postaci na wiele różnych sposobów. Możesz być pewien, że ta zabawka zajmie twojego brzdąca na długo. Co ważne, magnetyczne elementy trudniej będzie zgubić w samochodzie.
Puzzle sensoryczne składają się dosłownie z kilku elementów, dzięki czemu nie sprawią maluszkowi trudności, a na dodatek łatwiej będzie je znaleźć w zakamarkach samochodu. Puzzle sensoryczne posiadają różne kolory i faktury, co dodatkowo pozytywnie wpływa na rozwój dziecka.
W samochodzie czy samolocie trudno o rozłożenie pełnej kolejki. Zamiast tego, w podróż zabierzcie niewielki, drewniany pociąg ze zwierzęcymi pasażerami. Korzystając z atmosfery podróży, dziecko na pewno będzie nim żywo zainteresowane.
Ta zabawka ma jeden minus: utrudni wam słuchanie ulubionej muzyki w podróży. Jednak, czego nie robi się dla zajęcia malucha? Książeczka wydająca dźwięki sprawi mu całe mnóstwo frajdy, a przy okazji nauczy nowych słów i odgłosów natury.
Maluchy kochają naśladować swoich rodziców. Podczas podróży samochodem będą przeszczęśliwe, jeśli i one będą mogły na chwilę usiąść się kierowcą. Umożliwi im to odrobina wyobraźni i kolorowy, wydający dźwięki panel z kierownicą.
Ze znikopisem nie będziecie musieli się martwić, że w podróży nagle zabraknie papieru lub kredek. To doskonała zabawka dla wszystkich maluchów, niezależnie od wieku – poza świetną zabawą, zapewnia kształtowanie motoryki małej.

Gotowego dzieła waszej pociechy co prawda nie będziecie mogli zachować na dłużej, jednak – od czego są aparaty w smartfonach.
Pacynkami w samochodzie możecie bawić się wspólnie (jeśli oczywiście nie jesteś kierowcą). Twój maluch będzie zachwycony możliwością odegrania małego teatrzyku w trakcie podróży. W taki sposób czas na pewno minie wam znacznie szybciej.
Najmłodsze maluszki trudno zająć przez dłuższy czas. Większość z nich będzie czuła się zdecydowanie spokojniej, gdy utrzyma kontakt wzrokowy z rodzicem. Pomoże wam w tym samochodowe lusterko.
Quiz to kreatywna zabawa dla starszych dzieci, lecz nie tylko. Na rynku znajdziesz proste quizy dedykowane nawet dwuletnim maluszkom. Jesteśmy pewni, że taka atrakcja zajmie twoje dziecko, a na dodatek poszerzy jego wiedzę.
Starsze maluchy przetrwają podróż bez problemu, jeśli będzie towarzyszyła im ulubiona bajka w formie audiobooka. Kto wie – może nawet rozbrykany brzdąc utnie sobie drzemkę?
Podróż z maluchem nie musi być wyzwaniem – wystarczy, że zapewnisz mu odpowiednią rozrywkę, najlepiej połączoną ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności. Koniecznie wypróbuj zabawki z naszej listy i przekonaj się, że podróżowanie z dzieckiem może być naprawdę bezproblemowe!