Data modyfikacji:

Jak wybrać najlepszą kołyskę dla lalek?

Błękitne oczy, loczki, delikatny uśmiech. Dzieci uwielbiają zabawy z lalkami. Te nie tracą na popularności pomimo pojawiania się na rynku wciąż nowych zabawek. Jeśli chcesz sprawić przyjemność swojej latorośli, poznaj szeroki asortyment akcesoriów, które uprzyjemnią zabawę i rozbudują dziecięcy świat. Sprawdź, jaka kołyska dla lalek ukołysze do snu uroczą pociechę twojego dziecka.

Kołyska dla lalek, czyli bogaty świat akcesoriów dla lalek

Lalki od wielu lat królują jako modne zabawki dla dziewczynek. Czasy, gdy dziecko bawiło się jedną lalką w jednej sukience odeszły w niepamięć. Dziś zabawki posiadają własną bogatą gamę dedykowanych im akcesoriów. Nowy strój, mebel czy sprzęt w skali mikro podbiją serce każdego małego miłośnika swojej lalki. Latorośle obserwują rodziców i naśladują ich w zabawie, przez co uczą się życia, empatii, okazywania miłości, a także rozwijają kreatywność i tworzą własny wyjątkowy świat. Nic dziwnego więc, że każdego dziecko marzy, aby także ich lalka posiadała komplety ubranek, wózki i nosidełka, wannę, akcesoria kuchenne i wiele innych przedmiotów, które umożliwią odwzorowanie otoczenia dziecka i pomogą snuć piękne historie podczas zabawy.

Przeczytaj również: Czym są laleczki L.O.L. Surprise? Fenomen kulek z zabawkami

Łóżeczko czy kołyska dla lalek?

Czy można wyobrazić sobie bardziej uroczy widok niż wizja kilkuletniej „mamy”, która kładzie swoją lalę do snu? W ofercie sklepów znajdziesz szeroki wybór łóżeczek i kołysek, które umożliwią twojemu dziecku odegranie sceny zasypiania przez lalę. Lekkie i składane łóżeczko turystyczne, a może biała kołyska z baldachimem godna małej księżniczki? Wybierać możesz z szerokiej gamy – wózek, łóżeczko, kołyska dla lalek – na Ceneo.pl znajdziesz tysiące produktów, dobranych do wielkości zabawki, a czasem dedykowanych konkretnej marce. Łóżeczko dla lalek będzie znakomitym prezentem dla 3-letniej dziewczynki.

Kołyska dla lalek drewniana czy z tworzywa?

Wybierając kołyskę, zwróć uwagę, z jakiego materiału została wykonana. Największy wybór znajdziesz wśród kołysek wykonanych z tworzyw sztucznych. Są lekkie, dzięki czemu dziecko bez trudu może je przenosić w trakcie zabawy. Modele te dostępne są w całej palecie kolorystycznej. Kołyska dla lalek biała będzie pasować do każdego wystroju, przyjemnie kontrastując z mocniejszą kolorystyką pościeli i ubranek lalki.

Drewniana kołyska dla lalek wyróżnia się trwałością i stabilnością. Drewnianym zabawkom dla dzieci nie sposób też odmówić uroku. Naturalna kolorystyka i układ słoi tworzą klimat przedmiotów nie do zastąpienia. Cenisz sobie rodzime produkty? Wybierz zabawkę wykonaną z polskiego drewna. Chcesz iść o krok dalej? Dołóż swoją cegiełkę do walki o środowisko i wybierz zabawkę drewnianą ekologiczną. Część modeli drewnianych sprzedawanych jest w wersji naturalnej, dzięki czemu możesz dowolnie ją ozdobić lub dopasować jej kolor do gustu dziecka i wystroju pokoju. Kołyska dla lalek w połączeniu z kolorowymi tapetami do pokoju dziecięcego pomoże stworzyć wymarzony pokój dla małej księżniczki.

Jaka kołyska dla lalek będzie najlepsza?

W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na estetykę zabawek. I nic dziwnego. W końcu mają budzić zachwyt i podobać się obdarowanym. Wygląd zabawki nie powinien być jednak jedynym kryterium zakupu. Cenione przez rodziców są zabawki sprawdzone i bezpieczne. Przed zakupem upewnij się, że dany produkt posiada Certyfikat Jakości i Bezpieczeństwa CE, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jest dopuszczony do zabawy. Szukasz produktów wysokiej jakości? Postaw na sprawdzone produkty, jak kołyska dla lalek Fisher Price czy innych marek wyróżniających się trwałością.

Sprawdź również wymiary kołyski. W opisie znajdziesz często informację, dla jakiej wielkości lalek pasuje dany model. Jeśli nie będzie takich danych, to kieruj się długością zabawki. Pamiętaj także, że duża kołyska dla lalek pomieści więcej zabawek naraz, dając większe pole do zabawy.

Upewnij się również, do jakiego wieku dedykowana jest dana kołyska. Nigdy nie dawaj dziecku zabawek, które przeznaczone są dla starszych latorośli. Lalka podarowana zbyt wcześnie jest dla dziecka zbyt skomplikowana oraz może być niebezpieczna na danym stopniu rozwoju. Pamiętaj, że w ofercie sklepów znajdują się także łóżeczka, kołyski dla lalek i inne akcesoria odpowiednie dla najmłodszych dzieci, dlatego z powodzeniem można podarować je maluchom do 3. roku życia.

Autorka: Joanna Szczygłowska