Data modyfikacji:

Filmy Disneya dla młodzieży. Lista najlepszych

Produkcje Disneya kojarzone są przede wszystkim z filmami dla dzieci, ale w dorobku słynnej wytwórni znajdują się również propozycje dla nastolatków. W poniższym wpisie podpowiadamy, jakie filmy Disneya dla młodzieży uznawane są za najlepsze. Te tytuły musi zobaczyć każdy nastolatek!

Filmy Disneya dla młodzieży:

  1. Camp Rock (część 1 i 2)
  2. Seria High School Musical – fajne filmy Disneya dla nastolatków
  3. Ostatnia piosenka
  4. Pamiętnik księżniczki (część 1 i 2)
  5. Strażnicy galaktyki (część 1 i 2)
  6. Pod włos

Filmy Disneya dla młodzieży – Camp Rock (część 1 i 2)

„Camp rock” to już tytuł kultowy. Mimo że te filmy Disneya dla młodzieży swoją premierę miały już około 10 lat temu, to poruszana w nich historia jest wciąż aktualna i z pewnością spodoba się twojemu dziecku. 

Mitchie (grana przez Demi Lovato) to młoda dziewczyna, której marzeniem jest pojechać na prestiżowy obóz muzyczny „Camp Rock”. Niestety nastolatki nie stać na udział w zajęciach, ale ma szansę wziąć udział w obozie jako... pomoc kuchenna. Dziewczyna zgadza się. Gdy już trafia na „Camp Rock”, w samotności śpiewa skomponowany przez siebie utwór. Nie wie jednak, że to wykonanie słyszał sam Shane Gray – nastoletni gwiazdor muzyki pop grany przez Joe Jonasa. Chłopak jest nim oczarowany i postanawia odnaleźć dziewczynę, która ma tak ogromny talent. Czy mu się uda? Czy Mitchie w końcu spełni swoje wielkie marzenie o zostaniu piosenkarką? Koniecznie musicie to zobaczyć.

Oprócz Joe Jonasa w filmie występują również jego bracia – Nick i Kevin Jonas. „Camp Rock 2: Wielki finał” to oczywiście kontynuacja filmu, która zbiera jeszcze lepsze recenzje niż pierwsza część, dlatego od razu polecamy obejrzeć oba tytuły. Filmy przyciągają nastolatków nie tylko opowiedzianą historią, ale także świetnym soundtrackiem. Koniecznie poleć je swoim dzieciom.

Seria High School Musical – fajne filmy Disneya dla nastolatków

Kolejna seria Disneya, w której główna historia toczy się właśnie wokół muzyki. „High School Musical” ma trzy części i w każdej z nich główne role przypadły Vanessie Hudgens i Zacowi Efronowi. Skupmy się zatem na fabule. Gabriella to przykładna uczennica. Regularnie uczęszcza na zajęcia koła naukowego i jest przysłowiową „szarą myszką”. Jej przeciwieństwem jest Troy – kapitan szkolnej drużyny koszykarskiej. Chłopak jest niezwykle popularny i kocha się w nim każda dziewczyna. Niespodziewanie drogi tej dwójki się splatają – oboje biorą udział w szkolnym musicalu. Jak dalej potoczy się ich historia? Czy połączy ich przyjaźń, a może coś więcej? 

„High School Musical” jest przez wielu uważany za współczesną wersję Romea i Julii. Ponadto warto dodać, że w 2006 roku był najchętniej oglądanym filmem na kanale Disney Channel, a pierwsza część serii została nawet nagrodzona Nagrodą Emmy. Po prostu te tytuły trzeba zobaczyć. 

Ostatnia piosenka 

„Ostatnia piosenka” to melodramat, który z pewnością spodoba się nieco starszym nastolatkom. Główną rolę gra w nim Miley Cyrus. Ronnie jest zbuntowaną dziewczyną. Jej rodzice są po rozwodzie. Tego lata nastolatka ma wraz z bratem spędzić więcej czasu z ojcem i wprowadza się do niego na całe wakacje. Ten pomysł niezbyt przypada jej do gustu. Jednak czy poznany na wakacjach przystojny Tim sprawi, że to lato będzie mogła uznać za udane? Czy wspólnie spędzony z ojcem czas polepszy nieco ich relacje? Ten melodramat pokazuje, co w życiu jest naprawdę ważne i dlaczego powinniśmy starać się to doceniać każdego dnia. 

Pamiętnik księżniczki (część 1 i 2)

„Pamiętnik księżniczki” i „Pamiętnik księżniczki 2: królewskie zaręczyny” to dwie przezabawne komedie romantyczne, które z pewnością spodobają się każdemu nastolatkowi, a już z pewnością nastolatce! Mia to typowa nastolatka, a właściwie szara myszka, która w swojej szkole nie jest zbyt popularna i ma wiele kompleksów. Nagle okazuje się, że jej zmarły ojciec był następcą tronu pewnego małego państewka, więc teraz to ona powinna zająć jego miejsce i spełnić rodową powinność. Czy dziewczynie się uda? Czy marzenie o byciu prawdziwą księżniczką będzie miało szansę się spełnić? A może ten królewski świat nie jest takim, jakim Mia go sobie wyobrażała? 

Strażnicy galaktyki (część 1 i 2)

To typowy film science fiction z elementami akcji, który spodoba się nie tylko nastolatkom, ale także dorosłym. Głównym bohaterem jest Peter Quill. To awanturnik i złodziej. Podczas swojej ostatniej kradzieży w jego ręce trafia cenny artefakt, a bohater staje się celem poszukiwań Ronana – znanego złoczyńcy. Aby się chronić, Peter dołącza do czwórki outsiderów – Gamory, przypominającego małe drzewko Groota, Draxa i szopa pracza o imieniu Rocket. Czy tej piątce uda się uciec Ronanowi? Jak dalej potoczą się ich losy? A może wspólnie uda im się uratować świat przed zagładą? 
Część pierwsza Strażników Galaktyki doczekała się w 2017 roku kontynuacji. Oba filmy są dostępne dla dzieciaków od 12. roku życia. 

Pod włos

Monica jest uczennicą ostatniej klasy licealnej. Wreszcie nadchodzi długo przez nią wyczekiwany dzień, czyli bal maturalny. Niestety splot nieszczęśliwych wypadków sprawia, że tego dnia dziewczyna ma wyjątkowego pecha – włosy się nie układają, a suknia i buty są zniszczone. Na szczęście jedno pozostaje niezmienne – przepiękny naszyjnik kupiony w pobliskim sklepie z antykami. To jednak nie koniec problemów – w domu nastolatki pojawia się detektyw Liz, która stwierdza, że zakupiony przez nią naszyjnik tak naprawdę został skradziony. Jak Monica wyplącze się z tej serii wypadków? Czy zostanie posądzona o kradzież i co najważniejsze, czy uda się jej dotrzeć na bal maturalny? 

Autor: Klaudia Borycka