Data modyfikacji:

Fajne filmy dla dzieci

Oglądanie filmów dla dzieci rozwija wyobraźnię, uczy empatii i rozszerza wiedzę dziecka o świecie, ludziach i emocjach. Obrazy dla dzieci cieszą się dużym powodzeniem ponieważ przyciągają przed ekrany całe rodziny. Jakie filmy warto pokazać dziecku? Przed wami kilka ciekawych tytułów.
filmy familijne dla dzieci

Harry Potter i kamień filozoficzny

Historia osieroconego, 11-letniego Harry’ego, który w dzień swoich urodzin dowiaduje się o swoim niezwykłym czarodziejskim pochodzeniu, to film, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Powstały na podstawie książki J.K. Rowling obraz, w którego obsadzie znaleźli się: Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint to film, który każde dziecko powinno zobaczyć. 

Księga dżungli

Ten film to pełna wzruszeń opowieść o chłopcu, który jako niemowlę został przygarnięty przez stado wilków, które go wychowały. Z tej pięknej historii można wynieść wiele mądrość i wniosek, że przyjaźń i miłość to najważniejsze rzeczy w życiu każdego człowieka.


Przeczytaj także: Filmy dla dzieci 2020. Na jakie czekamy?

Paddington

To film o uroczym misiu o imieniu Paddington, którego przygody potrafią rozbawić do łez. Niedźwiadek postanawia jechać do miasta i tam szukać swojego szczęścia. Film szczególnie powinien się spodobać najmłodszym widzom.

E.T

Pomimo tego, że film powstał 37 lat temu, to historia chłopca, który zaprzyjaźnia się z przybyszem z kosmosu, nadal potrafi podbijać dziecięce serca. Ponadto po jego obejrzeniu dzieci potrafią uwierzyć, że wszystko jest możliwe  –  scena z latającym rowerem jest tego najlepszym przykładem.

Mary Poppins

Film o niani posiadającej magiczne umiejętności spodoba się wszystkim dzieciom, które marzą o przeżyciu magicznej przygody. Zarówno stara wersja filmu, jak i ta najnowsza, w której w rolę Mary Poppins wcieliła się Emily Blunt, to filmy, które warto pokazać swojemu dziecku.

Marsz Pingwinów

To film, z którego można wiele się nauczyć o tych ciekawych zwierzętach, jakimi są pingwiny.

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa

To wzruszająca historia czwórki rodzeństwa: Piotra, Edmunda, Zuzanny i Łucji, którzy w czasie drugiej wojny światowej w domu profesora Kirke’a odkrywają starą szafę, w której znajduje się przejście do magicznej krainy, zwanej Narnią. 

101 dalmatyńczyków

To film, który spodoba się wszystkim miłośnikom czworonogów. Obraz przedstawia historię pary dalmatyńczyków, którzy muszą uratować swoje szczeniaki przed okrutną Cruellą de Mon, która planuje zrobić z nich futro.

Alicja w Krainie Czarów

„Alicja w Krainie Czarów” to historia małej dziewczynki, która podczas wakacji z siostrą zauważa małego białego królika, który prowadzi ją wprost do studni, do której dziewczynka wpada i przenosi się do magicznej krainy. Piękna, bajkowa sceneria i niezwykłe przygody małej Alicji to gratka dla każdego malucha.

Król Lew

Ten film potrafi wywołać niejedną łezkę w oku, ale również dzięki wielu wzruszającym momentom stanowi bardzo cenną lekcję pokory.


Przeczytaj także:
  1. Filmy dla całej rodziny. 10 polecanych tytułów
  2. Filmy na Halloween dla dzieci. Bardziej śmieszne niż straszne
  3. Najlepsze książki dla dzieci polecane przez psychologów

Autor: Oliwia Stradowska