Data modyfikacji:

Gry dla 3-latka. Jakie gry planszowe i edukacyjne dla dzieci?

Szukacie nowej formy zabawy, jaką moglibyście wypełnić wolny czas wspólnie ze swoimi pociechami? Z pomocą przychodzą gry planszowe oraz edukacyjne, w które mogą grać już dzieci w wieku przedszkolnym. Nie tylko zapewnią frajdę najmłodszym, ale także wpłyną pozytywnie na ich rozwój intelektualny oraz manualny. Sprawdźcie nasze propozycje najciekawszych gier dla 3-latków.

Gry planszowe i edukacyjne dla dzieci. Co dla 3-latka?

  1. Nogi Stonogi, wydawnictwo Egmont
  2. Piggy Pop, wydawnictwo Goliath
  3. Śpiąca Królewna, wydawnictwo Smart Games
  4. Trzy Małe Świnki, wydawnictwo Smart Games
  5. Gotowanie. Kapitan Nauka, wydawnictwo Edgard
  6. Psi Patrol. Skoczki, wydawnictwo Trefl
  7. Kuferek Bystre Oczko, wydawnictwo Adamigo
  8. Logika. Kapitan Nauka, wydawnictwo Edgard
  9. Mądry Zamek, wydawnictwo Smart Games
  10. Mówiące Pióro 50 Gier Edukacyjnych, wydawnictwo Clementoni

Gry planszowe i edukacyjne dla dzieci. Co dla 3-latka?

Nogi Stonogi, wydawnictwo Egmont

Rozgrywka w Nogach Stonogi jest bardzo łatwa do opanowania i wytłumaczenia dziecku. Gracze (maksymalnie czterech) rzucają kostką, która pomaga użytkownikowi zdobyć buty dla tytułowej stonogi. Osoba, której stonoga będzie najdłuższa, wygrywa zabawę. Produkt został wykonany z trwałych materiałów, dzięki czemu nie powinien ulec szybkiemu zniszczeniu, nawet pomimo częstej zabawy. Ze względu na niewielki rozmiar kostek, warto pilnować, żeby pociechy nie umieściły ich w buzi.

Piggy Pop, wydawnictwo Goliath

Piggy Pop to niezwykle zabawna gra zręcznościowa, którą z pewnością pokochają wasze dzieci! Głównym bohaterem zabawy jest uroczy prosiaczek uwielbiający jeść przepyszne hamburgery (co jest trochę dziwne, zważywszy na to, z czego robione jest to danie). Gracze losują za pomocą kostki, ile bułek ma zjeść świnka – trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzić. Jeśli Piggy zje za dużo sycących hamburgerów, to pęknie mu fartuszek, a osoba, której była kolejka, przegrywa rundę.

Śpiąca Królewna, wydawnictwo Smart Games

Gry logiczne są bardzo ważne w rozwoju dziecka, dlatego im częściej mają z nimi do czynienia, tym lepiej. Warto więc zdecydować się na kupno Śpiącej Królewny od wydawnictwa Smart Games, ponieważ wasza pociecha będzie musiała rozgrzać przy niej szare komórki. Zabawa polega na przejściu przez labirynt w celu uratowania tytułowej Śpiącej Królewny. Produkcja przewiduje wiele wariantów rozgrywki, dzięki czemu nie powinna szybko się znudzić.

Trzy Małe Świnki, wydawnictwo Smart Games

Pamiętacie bajkę o Trzech Małych Świnkach, które musiały chronić się w swoich domkach przed Wielkim Złym Wilkiem? Swoim dzieciom nie tylko możecie opowiadać tę ciekawą historyjkę, ale teraz także macie możliwość odegrania scen z bajki dzięki interaktywnej grze logicznej dla dzieci. Twórcy przygotowali prawie pięćdziesiąt wyzwań, w których gracze muszą ustawiać świnki w taki sposób, żeby wilk nie był w stanie ich dopaść.

Gotowanie. Kapitan Nauka, wydawnictwo Edgard

Gry edukacyjne dla dzieci z serii Kapitan Nauka zostały stworzone po to, żeby rozwijać u najmłodszych umiejętność logicznego myślenia, poprawiać pamięć, poznawać świat oraz uczyć języków. W przypadku Gotowania, młodzi gracze mogą zapoznać się z popularnymi daniami oraz produktami, jakie są wykorzystywane do ich przygotowania.

Psi Patrol. Skoczki, wydawnictwo Trefl

Nie samą nauką człowiek żyje, dlatego czasami warto postawić na prostą, ale dającą dużo frajdy, rozrywkę. Jeśli szukacie czegoś rozluźniającego, to zdecydowanie dobrym wyborem będzie gra Skoczki nawiązująca do popularnego serialu animowanego Psi Patrol, który z pewnością oglądało twoje dziecko. Zabawa polega na strzelaniu skoczkami do okrągłej planszy z wyciętymi otworami. Gracz, który zdobędzie więcej punktów, wygrywa.

Kuferek Bystre Oczko, wydawnictwo Adamigo

Kolejny przykład gry dla najmłodszych, która powstała z myślą o rozwoju intelektualnym i motorycznym dzieci. W Kuferku Bystre Oczko znajdziecie osiem wariantów gier ćwiczących spostrzegawczość, refleks, pamięć oraz analizę wzrokową i słuchową. Rozgrywka polega w dużej mierze na dopasowywaniu wylosowanych obrazków do grafik znajdujących się na głównej planszy.

Logika. Kapitan Nauka, wydawnictwo Edgard

Umiejętność logicznego myślenia i łączenia faktów jest niezwykle ważna zarówno w życiu dzieci, jak i dorosłych ludzi. Kapitan Nauka tym razem postanowił pomóc pociechom w rozwoju tej ważnej cechy poprzez tworzenie łańcuchów logicznych, na które składają się pasujące do siebie obrazki z różnych kategorii. W praktyce polega to na tym, że mając np. grafikę ze słoikiem miodu, gracz musi dopasować ją do plastra miodu i pszczoły.

Mądry Zamek, wydawnictwo Smart Games

Najmłodsi uwielbiają klocki i bawią się nimi niemalże od urodzenia. Trzyletnie dziecko może być jednak jeszcze zbyt małe na LEGO, dlatego warto zastąpić potrzeby konstruktorskie czymś innym. Naprzeciw oczekiwaniom rodziców wyszło wydawnictwo Smart Games, które przygotowało grę edukacyjną Mądry Zamek. Zabawa sprowadza się do układania klocków o różnych kształtach w taki sposób, żeby odtworzyć budowle z obrazka.

Mówiące Pióro 50 Gier Edukacyjnych, wydawnictwo Clementoni

Obawiacie się, że wasze dziecko szybko odstawi w kąt grę edukacyjną ze względu na zbyt powtarzalną rozgrywkę? W takim razie rozwiązaniem waszego problemu będzie Mówiące Pióro od wydawnictwa Clementoni. Twórcy upchnęli w jednym opakowaniu aż pięćdziesiąt gier edukacyjnych dla najmłodszych, które ćwiczą ich umiejętność logicznego myślenia, rozumienia świata a także czytania i pisania.

Autor: Łukasz Morawski