Data publikacji:

Jakie kredki dla rocznego dziecka wybrać?

Rysowanie jest bardzo ważnym elementem rozwoju każdego malucha. Doskonale kształtuje kreatywność i rozwija wyobraźnię, a na dodatek stanowi istotną część treningu tzw. motoryki małej.

Tworzenie rysunków można zaproponować nawet niemowlakowi – ważne, aby dobrać bezpieczne i wygodne w użyciu kredki dla rocznego dziecka. Podpowiadamy, które z nich okażą się najlepszym wyborem.

kredki dla rocznego dziecka

Rysowanie pierwszymi kredkami – ważny moment w rozwoju malucha

W życiu twojego brzdąca nadejdzie taki czas, w którym ochoczo będzie chwytał wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego małych dłoni.

Odkryje także, że niektóre z przedmiotów pozostawiają po sobie ślady.

Odpowiednim momentem na rozpoczęcie rysowania z dzieckiem będzie ten, w którym ono samo wyrazi nim zainteresowanie.

Pierwsze arcydzieła twój maluch może zacząć tworzyć już w okolicach 10 miesiąca życia!

U rocznych dzieci zainteresowanie zajęciami plastycznymi jest już bardzo duże – wszystko, co kolorowe przyciąga uwagę maluszka.

To właśnie wtedy rodzice zastanawiają się, jakie pierwsze kredki dla rocznego dziecka wybrać, aby ich pociecha mogła radośnie i bezpiecznie rozwijać plastyczny talent. Zabawki kreatywne - jakie wybrać? Sprawdź!

Dlaczego warto rysować z dzieckiem?

Choć pierwsze próby rysowania mogą wydawać się jedynie prostą zabawą, warto wiedzieć, że ma ona niebagatelne znaczenie dla rozwoju malucha.

Rysowanie pozwala mu na kształtowanie wyobraźni, kreatywności oraz – co szczególnie ważne – motoryki małej.

Im wcześniej maluszek zacznie chwytać kredki w dłoń, tym szybciej opanuje wiele innych, niezbędnych umiejętności manualnych (np. trzymanie sztućców, pisanie piórem).

Dzieci, które rysują dużo od najmłodszych lat, będą sprawniej i chętniej uczyły się pisania literek.

Jakie kredki dla rocznego dziecka kupić?

Gdy twoje dziecko rozpocznie przygodę z rysowaniem, warto przyglądać się, w jaki sposób chwyta przybory plastyczne.

Zauważysz, że na samym początku maluszek nie zgina ręki w łokciu – ruchy wykonuje posługując się jedynie stawem barkowym.

Dopiero później zacznie angażować do pracy całą rękę, a dopiero w okolicach 2 roku życia – nadgarstki i palce.

Bardzo małe dzieci chwytają przedmioty całą rączką, dlatego ważne, aby pierwsze kredki dla roczniaka dobrze w niej leżały.

Pierwsze kredki dla dziecka: wygodne i bezpieczne

Komfort rysowania to oczywiście nie wszystko. Pierwsze kredki dla dzieci muszą posiadać niezbędne certyfikaty i atesty świadczące o ich bezpieczeństwie.

Jak wiadomo, roczniak wciąż poznaje świat za pomocą smaku – kredki niemal na pewno wylądują w jego buzi.

Przed zakupem upewnij się, że wybierasz bezpieczne kredki dla rocznego dziecka i nawet po ich zjedzeniu maluchowi nie stanie się krzywda.

Najlepszym wyborem okażą się przybory rysownicze wykonane z naturalnych materiałów, takich jak np. woski.

Idealne pierwsze kredki dla malucha – nasze propozycje

Jakie pierwsze kredki dla dziecka kupić, aby rysowanie sprawiało frajdę i wspomagało jego rozwój? Przedstawiamy najlepsze dostępne na rynku kredki dla rocznego dziecka – opinie rodziców wskazują, że sprawdzają się znakomicie podczas pierwszych popisów plastycznych.

Studio Skynky, kredki stożkowe

Grube kredki o nietypowym kształcie stożka doskonale leżą w małej dłoni. Dzięki temu, że kredki stożkowe są puste w środku, maluch może używać ich jak klocków, układając jedne na drugie.

Choć są dedykowane dzieciom od drugiego roku życia, również roczniak poradzi sobie z nimi bez problemu: potwierdzają to opinie zadowolonych rodziców.

Crayon Rocks, kredki w formie kamyczków

To kredki polecane przez wielu nauczycieli i terapeutów dziecięcych; kształt niewielkich kamyków wymusza na maluchu staranne trzymanie ich palcami. Są wykonane z wosku sojowego, całkowicie bezpiecznego dla zdrowia maluszka.

Carioca, kredki-misiaki

Oryginalny kształt kredek dla roczniaka zachęci go do rysowania, a także pozwoli na trening chwytu. Tył każdej z kredek posiada specjalne wypustki, które urozmaicają wrażenia dotykowe malucha.

Carioca, tradycyjne kredki ołówkowe

To grube kredki dla rocznego dziecka, z uchwyceniem których maluszek nie powinien mieć kłopotu. Tradycyjny kształt kredek pozwoli przyzwyczaić dziecko do zwykłych przyborów piśmienniczych oraz właściwego układania palców.

Stockmar, kredki w bloczkach

Z pozoru nieporęczne kredki w formie kostek świetnie leżą w małych rączkach. Bezpieczna, a zarazem miękka formuła na bazie wosku pszczelego pozwala na rysowanie, rozcieranie i dowolne łączenie kredek ze sobą.

Co zamiast kredek dla rocznego dziecka?

Rysowanie kredkami to oczywiście nie jedyne zajęcie plastyczne, jakim może zainteresować się twój roczniak. Poza nimi, możesz zaproponować mu również pisaki – bezpieczne, przeznaczone specjalnie dla małych dzieci.

Wiele maluchów preferuje właśnie te przybory do rysowania dlatego, że nie trzeba ich mocno przyciskać, aby pozostawiły po sobie ślad.

Pamiętaj, że pisaki dla roczniaka muszą mieć kształt zapobiegający ich połknięciu. Dobrze, jeśli będą zawierały zmywalne barwniki.

Innym rozwiązaniem są farbki do malowania palcami, które dają dziecku bardzo dużą swobodę podczas plastycznych zabaw. Warto jednak pamiętać, że te przybory nie kształtują umiejętności manualnych tak bardzo, jak zwykłe kredki lub pisaki.
Kredki dla rocznego dziecka powinny być wygodne w użytku oraz bezpieczne dla zdrowia małego artysty.

Wybierz jedną z naszych propozycji i zacznij rysować ze swoim dzieckiem – to frajda i nauka w jednym!