Data modyfikacji:

Stroje karnawałowe dla dzieci – dla chłopca i dziewczynki

Trudno ocenić, jak wielkie znaczenie ma dla kilkuletniego dziecka kostium karnawałowy – można jednak przewidzieć, że sprawa jest bardzo, bardzo poważna. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by nasz wybór był dla malucha powodem do wielkiej radości. Jakie stroje na karnawał dla chłopca i dziewczynki są obecnie najpopularniejsze?
przebrana dziewczynka

Strój na karnawał dla chłopca – jaki wybrać?

Na rynku znajduje się obecnie tak wiele strojów karnawałowych, że z całą pewnością znajdziemy coś, co uszczęśliwi nawet najbardziej wymagającego smyka.

Jeśli interesuje nas przebranie karnawałowe dla chłopca, to zwróćmy uwagę przede wszystkim na produkty z następujących, najbardziej popularnych kategorii.

Zwierzątka

Nasza listę otwierają klasyczne stroje karnawałowe dla dzieci. Zwierzątka zwykle cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno maluszków, jak i starszych przedszkolaków. Bardzo trafiony kostium to na przykład ten, który zmieni smyka w prawdziwego… lwa. Wielka grzywa doda przebraniu autentyczności, a możliwość robienia groźnych min – cóż, to uwielbiają wszystkie przedszkolaki.

Innym zwierzakiem, w którego chętnie przeistoczy się kilkuletni chłopiec, jest kot. To jeden z częściej wybieranych kostiumów na bal karnawałowy – może dlatego, że kotek bezkarnie może się wtulać w swoją mamę albo po prostu zwinąć w kłębek… i zasnąć.

Sprawdź także jakie stroje na halloween dla dzieci wybrać!

Zawody

W tej kategorii zdecydowanie króluje strażak – zawód, w który z chęcią wcieliłby się niemal każdy przedszkolak, a także i starsze dzieci. Warto pamiętać, że najlepsze przebranie na karnawał dla dziecka będzie składało się nie tylko z samego kostiumu, ale też z dodatkowych akcesoriów – w tym przypadku będzie to na przykład zabawkowa gaśnica.

Jeśli jednak dziecko niespecjalnie pragnie gasić pożary, warto zaproponować mu kostium policjanta. Możliwość zakuwania w plastikowe kajdanki innych uczestników zabawy sprawia, że jest to bardzo popularny strój na karnawał dla chłopca.

W tej kategorii nie można oczywiście pominąć kostiumu żołnierza. Warto pamiętać, że strój moro obowiązkowo powinien uzupełnić plastikowy karabin oraz kilka ciemnych smug na buzi.

Bohaterowie

Bajki to z całą pewnością jeden z bardziej popularnych motywów, jeśli chodzi o stroje karnawałowe dla dzieci. Psi patrol stoi na podium tej popularności, więc kostium uroczego psiaka na pewno zachwyci każdego małego chłopca. Przez zakupem warto jednak zapytać samego zainteresowanego, czy woli postać Chesa, czy może jednak Marshalla.

Jeśli jednak dziecko woli inne bajki, to i tutaj nie ma problemu – przez Ceneo.pl można kupić zarówno strój Spidermana, jak i Supermana czy Batmana.

Stroje na karnawał dla dziewczynki – przegląd

Strój na karnawał dla chłopca łatwo wybrać – co jednak z kostiumem dla dziewczynki? Okazuje się, że i tutaj mamy spory wybór. Oto najpopularniejsze motywy.

Księżniczki

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najpopularniejsze przebrania na karnawał dla dziewczynki to oczywiście kostiumy pięknych księżniczek. Jeśli więc chcesz sprawić córce czy dziewczynce w rodzinie niespodziankę i nie chcesz jej zepsuć pytaniami, to po prostu postaw na ten „pewniak”.

Naturalnie pod hasłem „księżniczki” kryją się także wspaniałe postaci z bajek, takie jak Królowa Śniegu czy znana wszystkim już Elsa. Z pewnością nie zobaczymy na twarzy dziecka zawodu, jeśli zdecydujemy się na którąś z nich.

Uwaga! Pamiętaj, że najpiękniejsze stroje Elsy mają oczywiście w komplecie stosowny warkoczyk.

Wróżki i czarownice

Popularne stroje na karnawał dla dziewczynki to także oczywiście wszelakie kostiumy zmieniające trzy- i czterolatki we wróżki i czarownice. Zakup takiego kostiumu nie powinien być problemem – kłopot może sprawić tylko wybór z dziesiątek modeli.

Syrenki

Słodkie, tajemnicze i zachwycające – które przebrania na karnawał dla dziewczynki można właśnie tak opisać? Oczywiście chodzi o kostiumy, które zmienią kilkulatkę w prawdziwą syrenkę. Ważna rada – pamiętaj, że najładniejsze i najbardziej przykuwające wzrok dzieci kostiumy to te połyskujące.

Zawody

Co znajdziesz, jeśli wpiszesz do wyszukiwarki: „stroje na karnawał dla dzieci 3 lata”? Otóż między księżniczkami i wróżkami będą to na pewno kostiumy pielęgniarek czy baletnic – to właśnie te zawody kochają kilkulatki. Jeśli więc dziewczynka deklaruje, że w przyszłości na pewno będzie robić innym zastrzyki, to warto ją uszczęśliwić tożsamym z tym pragnieniem przebraniem.

Zwierzątka

Podobnie jak chłopcy, tak i małe dziewczynki uwielbiają przeistaczać się w słodkie zwierzaki. Niemal każda ucieszy się, że może założyć kostium pszczółki, kotka czy po prostu uroczego pieska. Nie zakładaj zatem, że to musi być księżniczka – czasem wymarzone stroje na karnawał dla dziewczynki to właśnie te z motywami zwierzęcymi.

Pory roku i owoce

A może tak postawić na oryginalność? Jeśli wciąż nie wiesz, jaki strój wybrać, to dobrym pomysłem może być przygotowanie kostiumu wiosny czy choćby… owocu. Warto pamiętać, że mogą być to domowe przebrania na karnawał dla dzieci – wystarczy znajomość podstaw szycia, aby stworzyć kostium jabłuszka czy pięknej „pani zimy”.

Jeśli jednak nie masz takich umiejętności (albo czasu, aby zająć się przebraniem), przejrzyj Ceneo – z pewnością znajdziesz tam coś ekstra i w korzystnej cenie.

Przebranie na karnawał dla dziecka – może być banalne!

Przebranie karnawałowe ma dla dziecka olbrzymie znaczenie – to właśnie w tej jeden dzień, w bal karnawałowy, maluch może całkowicie wejść w świat swojej wyobraźni. Warto pamiętać, że nie zawsze łączy się to z wyjątkową kreatywnością, co jednak w niczym nie przeszkadza – jeśli dziecko pragnie być jednym z czterech kotków czy policjantów na uroczystości, to naprawdę warto mu na to pozwolić.