Data modyfikacji:

Tort z pampersów. Co to jest i gdzie go kupić?

Ciąża już dawno przestała być stanem ukrywanym pod obszernymi swetrami – teraz jest pretekstem do świętowania, dumy i wielkiej radości. Oczekiwanie na narodziny dziecka jest również okazją do zorganizowania imprezy, której nieodłącznym elementem będzie tort z pampersów. Czym jest taki tort, kiedy się go kupuje i ile to właściwie kosztuje?
W naszym ostatnim artykule pokazywaliśmy jak zrobić tort bezowy. Przepis idealny na imprezy i spotkania cieszył się sporą popularnością. Tym razem przedstawiamy wam dość nietypowy tort, który warto przygotować na jedną, szczególną okazję. 

Co to jest tort z pampersów?

Tort z pampersów to nic innego, jak mnóstwo jednorazowych pieluszek ułożonych w kształcie tortu. Niezwykłą cechą takiego „przysmaku” jest jego funkcjonalność – po rozpakowaniu będzie dość długo służył rodzicom.

Jako że torty stały się bardzo popularne, zwiększyła się także ich różnorodność – niektóre to prawdziwe dzieła sztuki, inne są skromne. W bogatszej wersji tort z pieluch obejmuje nie tylko same pampersy, ale także rękawiczki „niedrapki”, grzechotki, smoczki i inne akcesoria, niezbędne do opieki nad niemowlęciem. Na szczycie tortu bardzo często stoją malutkie, urocze buciki – oczywiście zarówno one, jak i cały tort z pieluch, dopasowane są do płci dziecka. W innych wersjach tort zdobią kwiaty, a pieluszki okrywane są nowym kocykiem dla bobasa. Całość tworzy piękną kompozycję.

Na jaką okazję kupuje się tort z pieluch?

Ten specyficzny torcik najczęściej kupuje się na baby shower, czyli przyjęcie z okazji zbliżającego się porodu. Tego typu impreza jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych – u nas dopiero podbija serca przyszłych mam. 

Warto podkreślić, że zarówno kupienie tortu z pieluch, jak i organizacja baby shower to zadanie nie tyle dla przyszłej mamy, jak i dla jej bliskich bądź przyjaciół. Zazwyczaj odradza się jednak przygotowywanie imprezy-niespodzianki. Nigdy nie wiadomo, czy ciężarna nie ma akurat zaplanowanego wyjazdu czy wizyty u lekarza.

Oczywiście tort z pampersów można też kupić z innej okazji, jak choćby chrzciny maluszka albo jego pierwsze urodziny.


Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Aby tort z pieluch urzekł obdarowaną, należy dokładnie przemyśleć to, jak ma wyglądać z i czego się składać.

I tak, jeśli wiesz, że przyszła mama posiada już smoczki i buciki dla malucha, rozważ tort bez tych dodatków – zamiast nich wybierz model z kocykiem, który zawsze się przyda (nawet jako dodatkowy). 

Jeśli z kolei wiesz, że przyszła mama ma zamiar używać pieluszek tylko jednej firmy (bo np. tylko takie sprawdziły się przy jej pierwszym dziecku), zamów tort, który będzie składał się z produktów wybranej przez ciężarną marki. 
Oczywiście pamiętaj, aby uwzględnić także płeć dziecka. Jeśli jeszcze jest nieznana, możesz zdecydować się na tort z pieluszek w kolorze uniwersalnym – np. beżowym.

Gdzie kupić tort z pampersów?

Zazwyczaj torty takie kupuje się w internecie, z prostego powodu – w porównaniu do sklepów stacjonarnych, w sieci jest znacznie większy wybór produktów oraz możliwość personalizacji tortu. Możesz zdecydować się na model składający się z dowolnej ilości pieluch, jednopiętrowy lub bardzo wysoki, z dodatkami lub bez, a nawet z wyszytym na kocyku imieniem dziecka. Wybór marki pieluszek oraz ich rozmiar także jest możliwy. 

Ile to kosztuje?

Tort z pieluszek nie musi być bardzo drogi – najtańsze kosztują już nawet 50 złotych. Im więcej dodatków zażądamy, im większy ma być tort i im bardziej spersonalizowany, tym będzie oczywiście droższy. Te ze sporą częścią wyprawki oraz wielką maskotką kosztują już około 250 złotych. 

Artykuły, które warto przeczytać:

Autorka: Karolina Wojtaś