Data publikacji:

Urodzinowy tort dla kilkulatka. 15 inspiracji

Autor: Justyna Mazur

Na torcie przerabialiśmy już ptaszki (na roczek), koparki (na dwa) i Reksia (na trzy). Czwórka zobowiązuje, więc teraz czas na coś dla prawdziwych twardzieli, czyli krwiożerczego dinozaura. Figurka na tort właśnie czeka na pomalowanie (pochwalę się niebawem efektem), tymczasem chcę Wam pokazać kilka inspirujących zdjęć urodzinowych tortów - może oszczędzę Wam tym samym godzinnego przeczesywania internetów.

Ja co roku bawię się masą cukrową (TUTAJ kilka produktów plus akcesoria)  - jest genialna i daje olbrzymie pole do popisu, ale początki były trudne (ten ptaszek z roczku, po prawdzie, bardziej przypominał psa bliżej nieokreślonej rasy niż wróbla). Najtrudniejsze jest dokładne obłożenie całego tortu, ale mniejsze dekoracje można zrobić bez większego trudu, na przykład za pomocą foremek. Poniżej kilka prostych i ciut bardziej wyszukanych pomysłów.

Równie dobra do obłożenia i dekoracji jest czekolada plastyczna - można kupić ją gotową, można zrobić samemu. Polecam tę drugą opcję - wykonanie jest bardzo proste i szybkie (niebawem podzielę się z Wami sprawdzonym przepisem!). Masa czekoladowa, w odróżnieniu od masy cukrowej, nie zasycha. No i o niebo lepiej smakuje! Można zrobić ją z dowolnej czekolady - u nas na torcie z dinozaurem będzie biała zabarwiona na jasną zieleń.

A może...gotowa figurka wzięta wprost z dzieciowego pokoju? Szkoda, że z plastiku i nie można jej zjeść, ale kto by tam się przejmował takimi drobnostkami. Przyznam - bardzo mnie ta opcja kusi i kiedyś, gdy będzie bardzo mało czasu, z niej skorzystam. Efekt, moim zdaniem, całkiem przyzwoity.

Na koniec opcja pt. wszystko jedno co, byle kolorowo. Dzieciaki ją uwielbiają i nic dziwnego - jest efektowna. Kolorowy tort zwany rainbow cake robiłam na roczek córki - jeżeli jesteście ciekawi przepisu, zajrzyjcie tutaj.  A gdy talent zawodzi, zawsze można się ratować kolorowymi świeczkami. Niektóre są na prawdę fikuśne!

wszystkie zdjęcia: Flickr, CC0