Data publikacji:

Jakie zabawki dla 7-letniej dziewczynki wybrać?


Zastanawiasz się, jakie będą najlepsze zabawki dla dziewczynki 7-letniej? Co kupić na prezent pociesze? Spieszymy z pomocą. W niniejszym artykule znajdziesz wiele ciekawych propozycji upominków dla 7-latki, w tym w szczególności takich, które rozbudzą u dziecka kreatywność oraz zachęcą je do nauki przez zabawę.
dziecko

Zabawki dla dziewczynki 7-letniej – sprawdź, co jest na topie


Idealne zabawki dla dziewczynki 7-letniej powinny rozwijać ciekawość wobec świata, edukować na różnych polach, wspierać zainteresowania, a także pielęgnować dziecięcą wyobraźnię. Na szczęście na rynku produktów przeznaczonych dla dzieci znajdziesz wiele ciekawych propozycji, które spełniają wszystkie wymienione kryteria, dzięki czemu nadają się one idealnie na prezent dla pociechy – z okazji urodzin, mikołajek, Dnia Dziecka lub świąt Bożego Narodzenia. Nie czekaj, sprawdź nasze propozycje najlepszych zabawek edukacyjnych oraz najlepszych zabawek kreatywnych dla 7-letniej dziewczynki.

Najlepsze zabawki edukacyjne dla 7-letniej dziewczynki


Do najlepszych zabawek edukacyjnych dla 7-letniej dziewczynki można z pewnością zaliczyć Intelino, czyli inteligentny pociąg elektryczny z torami. Produkt otrzymał tytuł Zabawki Roku 2021 w kategorii Zabawki naukowe. Zabawa polega na montowaniu szyn, podłączaniu wagonów oraz… programowaniu ruchu pociągu, zdalnie lub poprzez kolorowe listwy.
Warto zainteresować się także tabletem edukacyjnym marki Overmax. Zabawka została wyposażona w wiele ciekawych aplikacji, które pomagają ćwiczyć refleks, rozwijają pamięć, a nawet uczą obcych języków. W zestawie z tabletem znajdują się słuchawki, etui, mysz oraz klawiatura – akcesoria mają na celu zapewnienie dziecku maksymalnego komfortu podczas obsługi urządzenia.
Inne godne uwagi zabawki dla dziewczynki 7-letniej to:

• gra planszowa Honeycombs – rozgrywka polega na łączeniu ze sobą sześciokątnych płytek przypominających plastry miodu. Aby wygrać, trzeba być szybkim i spostrzegawczym;
• tablet do rysowania – urządzenie można wykorzystać zarówno do nauki, jak i zabawy. W zestawie znajduje się specjalny rysik, dzięki czemu dziecko może łatwo przenieść na ekran nawet najbardziej wymyślne szkice;
• zestaw do tworzenia balsamów, np. z serii Atelier Glamour. Na zabawkę składają się rozmaite składniki kosmetyków, naczynia, miarki oraz czytelna instrukcja, która podpowiada, jak stworzyć swój własny balsam. Zestaw z jednej strony edukuje i rozbudza ciekawość wobec takich dziedzin jak chemia czy kosmetologia, a z drugiej – pobudza kreatywność;
• laboratorium chemiczne, np. marki Clementoni – zabawka uczy, jak można eksperymentować z naturalnymi roślinnymi pigmentami. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia oraz substancje chemiczne, a także okulary ochronne i instrukcja opisująca technikę ecoprint.

Najlepsze zabawki kreatywne dla 7-letniej dziewczynki


Najlepsze zabawki kreatywne dla 7-letniej dziewczynki znajdziesz wśród klocków LEGO. Obecnie prym wiodą takie kolekcje jak LEGO Friends (np. autobus pełen ciekawych funkcji lub domek pand na drzewie), LEGO Super Mario (to połączenie klasycznych klocków i nowych technologii) oraz LEGO Creator (np. seria Potężne Dinozaury). Zabawka dostarczy wiele godzin zabawy, posłuży również rozwijaniu wyobraźni oraz zdolności manualnych. Sprawdź te oraz wiele innych dostępnych zestawów.
Inne bardzo modne zabawki kreatywne dla 7-letniej dziewczynki to:

• lalka modowa, np. z serii Rainbow High – zabawki są w pełni ruchome, w zestawie znajduje się wiele różnych części garderoby, które można ze sobą łączyć i tworzyć niezapomniane stylizacje;
• zestaw do tworzenia biżuterii – ta rozbudowana zabawka, nie dość, że dostarcza dużo dobrej zabawy, to jeszcze może posłużyć do stworzenia pięknych zestawów błyskotek, które dziewczynka będzie z dumą nosić każdego dnia. Liczba elementów zależy od konkretnego modelu zabawki;
• śpiewające pingwinki – ta zabawka to hit wśród dzieci, które nie wyobrażają sobie życia bez muzyki. Elektroniczne pingwinki potrafią śpiewać solo oraz w chórze, każdy z nich posiada swój indywidualny charakter oraz styl taneczny.
• domek dla ptaków – zestaw do budowy karmnika rozwija wyobraźnię oraz pobudza kreatywność. Uczy także opiekuńczości oraz pomagania naszym najmniejszym braciom, szczególnie podczas ciężkiej zimy. Zabawkę należy samodzielnie skleić i pomalować, w zestawie znalazły się drewniane elementy oraz farbki i inne dekoracje.
• tatuaże dla dziewczynek – w tej kategorii można znaleźć wiele ciekawych zabawek, które pozwalają na tworzenie własnych unikatowych zmywalnych tatuaży. Niektóre z nich mają postać nalepek, inne wykonuje się z jednobarwnych szablonów i następnie koloruje dołączonymi do zestawu brokatowymi mazakami. Dostępne są nawet zestawy interaktywne, możliwe do połączenia z aplikacją mobilną oraz cały szereg narzędzi służących do dekorowania tatuaży;
• tablica do malowania światłem ­– zabawka pozwala tworzyć własne rysunki za pomocą niebanalnego narzędzia – długopisu UV. Do malowania potrzeba jedynie zaciemnionego pomieszczenia!
Autor: Alicja Hudzik