Data publikacji:

Popularne zabawki dla 8-latka

Ośmiolatek to już nie maluch, którego cieszy każdy prezent – to już młody człowiek, który ma swoje zainteresowania, oczekiwania i preferencje. Dlatego właśnie wybór prezentu dla niego może przysporzyć niezłych trudności. Na szczęście my dokładnie wiemy, co ucieszy każdego chłopca w tym wieku – oto zabawki dla 8-latka, które na pewno okażą się trafione. 
zabawki dla 8 latka

Edukacyjne zabawki dla 8-latka

Dziecko, które jest już w drugiej klasie szkole podstawowej, najczęściej uwielbia się uczyć (choć niekoniecznie tego, co przekazywane jest mu w szkole). Warto tę pasję do nauki wykorzystać, ofiarowując chłopcu zabawki edukacyjne. Jaka zabawka dla 8-latka na pewno sprawi mu radość?

 • Zestawy od Lisciani – „Crazy Science”

„Laboratorium Doktora Szlama”, „Laboratorium Wybuchowych Eksperymentów”, „Laboratorium Szalonego Naukowca” czy „Laboratorium Magnetycznych Kreatur” – wszystkie te zestawy rozbudzą wyobraźnię dziecka, pozytywnie wpłyną na jego pamięć i koncentrację uwagi, ale przede wszystkim będą źródłem nieskrępowanej, szalonej zabawy.

 • Clementoni „Biosfera”

Dzięki temu fantastycznemu zestawowi dziecko szybko nauczy się, jak działa biosfera. Spod rąk młodego człowieka wyjdą prawdziwe rośliny, co na pewno będzie dla niego wielkim powodem do dumy. Taka zabawka dla 8-latka nie tylko bawi, ale jest też fantastyczną lekcją przyrody.

 • Mały Chemik „Ciekawe eksperymenty ze złotem”

Pozyskiwanie złota nęci nie tylko dorosłych, ale i dzieci – przekonasz się o tym, kupując 8-latkowi zestaw „Ciekawe eksperymenty ze złotem”. Smyk może nie tylko zmienić zwykłe kamienie w złoto, ale też wyłuskać kruszec z kamieni. Świetna zabawa murowana.

„Ruchowe” zabawki dla 8-latka

Jeśli dany 8-latek uwielbia ruch, to wręcz wskazane jest, aby podtrzymać w nim ten zapał do zdrowego rozładowywania energii. Pomóc w tym może:

 • Hulajnoga

Nikogo nie trzeba przekonywać, że hulajnoga dla 8-latka to zawsze trafiony prezent. Pamiętaj jedynie, żeby wybrać model wyczynowy, umożliwiający dziecku swobodne zabawy w skate parku. Z pewnością już niedługo pochwali się niezwykłymi sztuczkami. 


Przeczytaj także: Dziecko kocha dinozaury. Jakie zabawki wybrać?

 • Hoverboard

Hoverboard, czyli elektryczna deskorolka, to prawdziwy hit ostatnich lat. Jak najbardziej warto sprawić smykowi taki upominek – nie tylko dostarczy dziecku wiele radości i satysfakcji, ale też pozytywnie wpłynie na rozwój fizyczny. Na hoverboardzie 8-latek szybko nauczy się balansować ciałem i utrzymywać równowagę. 

 • Łyżworolki

Usprawniają ciało, zapobiegają nadwadze, pozwalają na ćwiczenie równowagi, a do tego wszystkiego pozwalają na osiągnięcie całkiem szybkiego tempa – w szczególności to ostatnie sprawia, że ośmiolatki uwielbiają łyżworolki. Jeśli więc wiesz, że dziecko lubi aktywność fizyczną – oto gotowy pomysł na świetny prezent.

Gry planszowe dla 8-latka

Z uczniem drugiej klasy szkoły podstawowej można już z przyjemnością pograć w planszówki – żadne płacze z powodu przegranej nie wchodzą w grę. Pytanie tylko – jakie gry planszowe dla 8-latka przyciągną jego uwagę?

 • „Polski biznes”

Ta wersja gry „Monopol” to strzał w dziesiątkę – zarówno z okazji Dnia Dziecka, jak i urodzin smyka. Próby wzbogacenia się będą nie tylko cieszyły i bawiły, ale też pozytywnie wpłyną na rozwój obdarowanego. Dziecko nauczy się między innymi szybciej liczyć, planować swoje działania, poćwiczy też logiczne myślenie.

 • „Gorący ziemniak”

Świetna zabawa dla całej rodziny. Gra polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania – oczywiście pod presją czasu. Kto spada na sam dół planszy dzięki swojemu refleksowi i wiedzy, ten wygrywa.

 • „5 sekund”

Kolejna gra, w której dziecko będzie trenowało logiczne myślenie i pamięć, a wszystko, oczywiście, przy akompaniamencie wyśmienitej zabawy. Gra „5 sekund” podbiła już serca dzieci na całym świecie – chyba nie ma lepszej gry dla 8-latka.

Klocki Lego

Trudno byłoby znaleźć 8-latka, którego nie ucieszyłby zestaw klocków Lego. Jeśli nie wiesz, który konkretnie wybrać, to żaden problem – mamy dla ciebie 3 „pewniaki”:

 • Lego Technic sterowana wyścigówka kaskaderska

Ten zestaw składa się dosyć długo, ale po przyczepieniu ostatniego klocka dziecko na pewno będzie usatysfakcjonowane. Wyścigówkę steruje się zdalnie, wprawiając ją w niezwykłe obroty i zakręty. Świetna zabawa plus trening logicznego myślenia oraz zręczności.

 • Lego Minecraft Najazd złosadników

To naprawdę genialna zabawka dla 8-latka, który jest miłośnikiem najbardziej popularnej gry ostatnich lat. Zestaw jest duży i zawiera kilka znaczących postaci, na pewno więc ucieszy każdego chłopca (a może i również jego tatę).

 • Lego Star Wars Hailfire Droid

Walka z armią klonów? Niszczycielski droid? Wyrzutnie i działa? Tak, wszystko znajduje się w zestawie. 8-latek bez trudu poradzi sobie ze złożeniem poszczególnych elementów, które przez długi czas będą źródłem wspaniałej zabawy. 

Pojazdy zdalnie sterowane

Tak naprawdę dopiero w wieku 7-8 lat dzieci są w stanie precyzyjnie panować nad sterowanymi samochodami lub innymi pojazdami – wcześniej obsługa pilota jest zazwyczaj dla nich trochę za trudna. Warto więc postawić właśnie teraz na taki prezent, a w szczególności na:

 • Norimpex auto na radio na resorach

Fantastyczne auto, którym można pochwalić się przed kolegami. Duży pojazd wygląda imponująco, jeździ szybko, a obsługa pilota jest bardzo intuicyjna. Świetna zabawka dla 8-latka. 

 • Carrera Auto RC Lime Star px profi

Superszybki pojazd od uznanej marki Carrera to już produkt z wyższej półki. Auto osiąga zawrotne prędkości, jest zwinne, ciche i ma bardzo efektowny wygląd. Z pewnością spodoba się każdemu ośmiolatkowi – tablet i gry na konsolę zostaną rzucone w kąt.