Data modyfikacji:

Gry dla dzieci – najciekawsze propozycje

Wirtualna rozrywka na dobre wkroczyła do naszego życia. Gry wideo są coraz bardziej rozbudowane i skierowane do szerokiego grona odbiorców. Rolą rodziców jest odpowiednie dopasowanie gry do wieku swojego dziecka, żeby czerpało z niej jak najwięcej frajdy, a przy tym nie było narażone na oglądanie brutalnych scen lub innych rzeczy nieadekwatnych do jego wieku.
Określenie „gry dla dziecka” jest dosyć nieprecyzyjne, dlatego postanowiłem podzielić je na dwie kategorie. Dzięki temu będziecie wiedzieli, jakie konkretnie produkcje można kupić dziecku, które nie poszło jeszcze do szkoły podstawowej oraz dla syna lub córki w wieku 7+.

Mała rada – kupując grę wideo należy sugerować się oznaczeniem wiekowym PEGI. W ten sposób unikniecie sytuacji, w której wasza pociecha będzie grała w tytuły przeznaczone wyłącznie dla dorosłych.

Gry dla dzieci przed szkołą podstawową:

Seria LEGO od Traveller’s Tales – gry dla całej rodziny

Brytyjskie studio Traveller’s Tales od wielu lat przygotowuje gry komputerowe skierowane do młodszych odbiorców. Wszystkie ich produkcje z serii LEGO bazują na popularnych filmach lub komiksach, dostosowując ich treści do dzieci.

Rozgrywka jest bardzo łatwa do opanowania, dzięki czemu gracze nie odczuwają frustracji wynikającej z ciągłych porażek. W gry Traveller’s Tales można grać w kilku użytkowników na jednym ekranie, dlatego jest to świetna propozycja dla całych rodzin.

Overcooked 2 – zabawa w kucharza

Druga odsłona serii Overcooked to idealna pozycja dla najmłodszych, o czym może świadczyć chociażby najniższe ograniczenie wiekowe PEGI 3. Kilku graczy jednocześnie ma za zadanie przygotowywać w ograniczonym czasie potrawy dla oczekujących gości. Oprawa graficzna jest przyjemna dla oka, a gra została całkowicie pozbawiona brutalności.

Wasze dzieci z pewnością będą się przy niej doskonale bawić.

Mario Kart 8 – cukierkowe wyścigi gokartów

Nintendo od zawsze dbało o to, żeby ich produkcje były skierowane zarówno do starszych, jak i młodszych graczy.

Wieloletni cykl Mario Kart jest tego doskonałym przykładem. Dorośli znajdą w najnowszej części chęć rywalizacji, natomiast dzieci mogą pobawić się za kierownicami zabawnych gokartów, którymi kierują sympatyczne postaci z Mariem w roli głównej. Tutaj również istnieje opcja gry na jednym ekranie.

Psi Patrol: Rusza do akcji! – dla fanów kreskówki

Wasze dzieci z pewnością doskonale znają kreskówkę Psi Patrol, opowiadającą o grupce dzielnych psiaków biorących udział w misjach ratunkowych. Gra wideo Psi Patrol: Rusza do akcji! bazuje na licencji popularnego serialu telewizyjnego, umożliwiając dzieciakom przejęcie kontroli nad głównymi bohaterami. Od teraz wasze pociechy nie muszą już biernie patrzeć jak Chase i przyjaciele ratują świat.

Just Dance 2018 – gra dla aktywnych

Jeśli wasze dzieci lubią dużo ruchu i nie chcecie, żeby bezczynnie spędzały czas na kanapie, to Just Dance 2018 będzie świetnym wyborem. Zabawa polega na odtwarzaniu ruchów tanecznych prezentowanych na ekranie. W tej edycji przygotowano także aż osiem choreografii z myślą o rozwoju dzieci.

Gry dla dzieci chodzących do szkoły podstawowej:

Spyro Reignited Trilogy – nie wszystkie smoki są groźne

Kupując Spyro Reignited Trilogy, otrzymujecie aż trzy świetne produkcje, które z pewnością pokochają wasze dzieciaki. Każda z części prezentuje się fenomenalnie, niczym najlepsze filmy animowane wytwórni Pixar.

Głównym bohaterem jest tytułowy, fioletowy smoczek Spyro, biorący udział w licznych przygodach, zwiedzając przy tym najróżniejsze, fantastyczne krainy. Gra otrzymała polski dubbing, co jest jej dodatkowym atutem.

Knack 2 – propozycja dla dwóch graczy

Pod względem rozgrywki, druga część Knack przypomina bardzo gry z serii LEGO, lecz z podniesionym poziomem trudności. Dlatego produkcję warto polecić dziecku, dla którego porażka nie będzie karą, lecz motywacją do lepszego działania.

Gdyby jednak gra okazała się być zbyt trudna, to do zabawy może dołączyć rodzic, który wesprze swoją latorośl w trudniejszych chwilach. Ponadto gra w kooperacji zawsze dostarcza więcej wrażeń.

Ratchet & Clank – wizualne fajerwerki

Drugiej tak pięknej gry dla dzieci na te chwilę nie znajdziecie. Nawet świetnie wyglądające Spyro Reignited Trilogy nie dorównuje jakością oprawy wizualnej grze Ratchet & Clank.

Produkcja, oprócz tego, oferuje świetną rozgrywkę, w której co prawda pojawia się jakaś forma brutalności, ale jest ona bardzo umowna, wręcz kreskówkowa. Tytuł studia Insomniac Games przepełniony jest również świetnymi żartami i ciekawymi bohaterami.

Tearaway Unfolded – dla kreatywnych dzieci

Dzieło brytyjskiego studia Media Molecule w fantastyczny sposób łączy elementy gier platformowych z edukacyjnymi. Tearaway Unfolded nie tylko gwarantuje niesamowitą przygodę, ale również zachęca dzieci do bycia kreatywnymi.

Świat gry składa się w pełni z papieru, na który gracz ma wpływ – może tworzyć nowe elementy, wycinać ozdoby i malować swoją postać. Jedynym ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia użytkownika.

Super Mario Odyssey – wielka przygoda dla małych ludzi

Cykl gier poświęcony tytułowemu Mariowi towarzyszy branży gier już od prawie czterdziestu lat. Od premiery pierwszej części, Nintendo stworzyło całą masę świetnych gier platformowych, a Super Mario Odyssey jest kumulacją ich pomysłów.

Produkcja oferuje zabawę na wiele godzin, w ciągu których dzieci mogą pogłówkować przy zagadkach logicznych, sprawdzić swoją zręczność w bardziej wymagających etapach oraz zrelaksować się zwiedzając rozległy, kolorowy świat.