Data publikacji:

Jaki podgrzewacz do butelek wybrać? Ranking polecanych produktów

Przy niemowlęciu każde udogodnienie jest na wagę złota – dlatego wielkim powodzeniem wśród młodych rodziców cieszą się między innymi podgrzewacze do butelek. Aby jednak dobrze kupić, trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę. A zatem – jaki podgrzewacz do butelek ma największe szanse spełnić nasze wysokie oczekiwania? 
jaki podgrzewacz do butelek

Podgrzewacz do butelek – jak działa?

Podgrzewacz do butelek to proste urządzenie, które równomiernie podgrzewa mleko, wodę lub pokarmy przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci. Proces ten odbywa się przy pomocy pary wodnej, a to z kolei sprawia, że pokarm nie traci żadnych wartości odżywczych. Dzięki wielu funkcjom podgrzewacz do butelek jest bezpieczny i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.
Jakie modele urządzeń możemy najczęściej znaleźć na rynku?

 • Podgrzewacz standardowy
Przeznaczony na jedno naczynie – butelkę lub słoiczek. Warto zauważyć, że niektóre modele „współpracują” tylko z butelkami określonej firmy – inne mogą być za duże. Z kolei w najbardziej uniwersalnych urządzeniach można nawet regulować wielkość otworu na naczynie.
 • Podgrzewacz podwójny
Działa na identycznej zasadzie, jak standardowy podgrzewacz do butelek, tyle że ma dwa miejsca na butelki lub słoiczki. Jak łatwo się domyślić, urządzenie tego typu ułatwia życie rodzicom bliźniąt.
 • Podgrzewacz ze sterylizatorem
To podgrzewacze do butelek o dwóch funkcjach – nie tylko pozwalają zwiększyć temperaturę pokarmu, ale także – dzięki bardzo dużej regulacji temperatury, umożliwiają wysterylizowanie naczyń oraz smoczków. Niektóre z tego typu podgrzewaczy pozwalają także na ugotowanie jajek oraz wyciśnięcie soku z owoców. Korzystanie z takiego urządzenia pozwala na zaoszczędzenie czasu i miejsca. 


Przeczytaj także: Jak prawidłowo czyścić butelki i inne pojemniki na żywność dla dziecka


Powyższe urządzenia przeznaczone są do użytku domowego. Co jednak, jeżeli wybieramy się w długą podróż autem i obawiamy się, że termoizolacyjne opakowanie nie będzie wystarczające? Wówczas świetnie sprawdzi się samochodowy podgrzewacz do butelek. To urządzenie, które podłącza się do zapalniczki samochodowej. Taki podgrzewacz może pełnić też funkcję zwykłego opakowania termoizolacyjnego – np. na spacerach. 

Podgrzewacze do butelek – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wielu planujących zakup wyprawki rodziców zadaje sobie pytanie, jaki podgrzewacz do butelek będzie najlepszy. Warto zatem wiedzieć, na co szczególnie zwracać uwagę, a będzie to:

 • możliwość dopasowania otworu do naczynia,
 • zakres temperatur – od tego zależy, czy urządzenie będzie służyło również jako sterylizator,
 • termostat (umożliwia on utrzymywanie wybranej temperatury – ma to bardzo duże znaczenie przede wszystkim w nocy).
Ponadto warto zerknąć na elementy dodatkowe. Dobry podgrzewacz do butelek będzie miał:

 • ekran LCD,
 • funkcję automatycznego wyłączania,
 • funkcję alarmu w przypadku przegrzania,
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem,
 • pokrywkę,
 • miseczkę do gęstych pokarmów,
 • sitko,
 • podnośnik do wyciągania małych słoiczków.
Z kolei najlepsze urządzenia na rynku same oceniają temperaturę mleka/dania i wyznaczają czas podgrzewania. Funkcja ta nosi nazwę „inteligentne podgrzewanie”. 


Najlepsze podgrzewacze do butelek – ranking

Obawiasz się, że szukając idealnego podgrzewacza, utkniesz w gąszczu ofert? Mamy dla ciebie wielkie ułatwienie – oto ranking urządzeń, które są najczęściej kupowane przez użytkowników Ceneo.pl. Na pewno doskonale sprawdzą się i w twoim przypadku.

Podgrzewacze standardowe

1. LOVI PODGRZEWACZ DO BUTELEK 4W1

Bardzo szybki podgrzewacz do butelek – umożliwia uzyskanie odpowiedniej temperatury pokarmu nawet w dwie minuty. Ma duży, czytelny wyświetlacz, trzy tryby pracy, termostat oraz funkcję wyparzacza. Jego dużą zaletą jest uniwersalna budowa – w podgrzewaczu zmieszczą się butelki różnych marek. Warto też zauważyć, że w przypadku braku wody podgrzewacz ten samoczynnie się wyłącza. 
2. CANPOL BABIES ELEKTRYCZNY PODGRZEWACZ DO BUTELEK 77/050

To prosty, bardzo funkcjonalny podgrzewacz do butelek na każdą kieszeń. Jest uniwersalny – pasuje do niego większość butelek dostępnych na rynku. Ma pojemnik z pokrywką do podgrzewania gęstych pokarmów i płynną regulację temperatury. Wbudowany termostat znacznie przyspieszy nakarmienie dziecka w nocy. 
3. BABYONO PODGRZEWACZ DO BUTELEK I STERYLIZATOR Z WYŚWIETLACZEM LCD 2W1

Kolejne fantastyczne urządzenie, które umożliwia zarówno podgrzewanie pokarmu, jak i sterylizację butelek oraz smoczków. Duży i czytelny ekran LCD ułatwia obsługę urządzenia, a dołączona miseczka pozwala na sprawne podgrzanie gęstych posiłków. Podgrzewacz do butelek BabyOno automatycznie wyłącza się w przypadku braku wody.

Podgrzewacze samochodowe

1. BABYONO PODGRZEWACZ SAMOCHODOWY PODRÓŻNY DO BUTELEK SZARY

Bardzo przydatne urządzenie, które pracuje bez wody, a dodatkowo może być opakowaniem termoizolacyjnym. Dzięki wbudowanemu termostatowi, podgrzane mleko lub obiadek dla dziecka może długo czekać na moment, w którym będzie potrzebne. Co bardzo ważne, ten podgrzewacz do butelek jest uniwersalny – zmieszczą się w nim niemal wszystkie dostępne na rynku butelki.
2. MEBBY PODGRZEWACZ SAMOCHODOWY DO BUTELEK

Podgrzewacz, który pasuje do nawet największych butelek na rynku. Urządzenie jest bezpieczne – nie wymaga użycia wody i podłącza się je do zapalniczki samochodowej. 

3. VIOLIN PODGRZEWACZ DO BUTELEK AUTO FIOLETOWY SISIBABY BC-001F

Wyróżniająca kolorystyka, łatwość obsługi, uniwersalna budowa i możliwość stosowania podgrzewacza jako zwykłego opakowania termoizolacyjnego – podsumowując, jest to naprawdę dobry podgrzewacz do butelek w równie dobrej cenie.