Polecane książki new adults

Szukasz literatury poruszającej problemy młodych dorosłych, którzy wchodzą w okres dojrzałości? Sięgnij po książki new adults! Mówią one o miłości, niezależności i poszukiwaniu własnego miejsca w życiu. Po jakie pozycje sięgnąć? Sprawdź nasz ranking polecanych książek new adults!

książki new adults

Najlepsze książki new adults

Po które książki z kategorii new adults sięgnąć? Mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji, które może dołączą do twojej prywatnej listy najlepszych książek.

  1. Hopeless – Colleen Hoover
  2. Bez słów / Bez uczuć – Mia Sheridan
  3. Never never – Colleen Hoover, Tarryn Fisher
  4. King – T. M. Frazier
  5. Podbój – Elle Kennedy
  6. Tam gdzie Ty – Tammara Webber

Książki new adults: co to jest?

Książki new adults wywodzą się z popularnego kiedyś gatunku literackiego young adult. Opowiadają historie bohaterów znajdujących się na rozstaju między okresem dojrzewania a dorosłością.

Poruszają problemy osób wchodzących dopiero w dojrzałość. Mówią o towarzyszących im w tym okresie emocjach, pierwszych związkach, wyprowadzce od rodziców, poszukiwaniu wymarzonej pracy i własnego miejsca w życiu. To dlatego właśnie literatura z gatunku new adults zaliczana jest do chętnie czytanych książek dla młodzieży.

Ranking książek new adults

Jakie książki new adults warto przeczytać? Sprawdź nasz ranking popularnych pozycji – zarówno nowości, jak i nieco starszej literatury, po którą warto sięgnąć!

Hopeless – Colleen Hoover

Pierwsze miejsce w naszym rankingu książek new adults zajmuje Hopeless autorstwa Colleen Hoover. Powieść przedstawia historię siedemnastoletniej Sky, która poznaje tajemniczego Deana – chłopaka o wątpliwej reputacji, który jednak wzbudza jej silną fascynację. Gdy dziewczyna poznaje go bliżej, okazuje się, że nic nie będzie już takie jak kiedyś…

Bez słów / Bez uczuć – Mia Sheridan

„Bez słów” i „Bez uczuć” to dwie bestsellerowe powieści new adults autorstwa Mii Sheridan. Pierwsza z nich opowiada historię outsidera o imieniu Archer, który poznaje Bree – dziewczynę, która dopiero przeprowadziła się do sennego miasteczka. Łączy ich uczucie, dzięki któremu Archer jest w stanie ujawnić swoje tajemnice.

„Bez uczuć” natomiast mówi o losach Brogana oraz jego nieszczęśliwej miłości do Lydii, której rodzina niedawno doszła na skraj bankructwa. Zdecydowanie warto sięgnąć po obie te pozycje!

Never never – Colleen Hoover, Tarryn Fisher

„Never never” to kolejna w naszym rankingu powieść Colleen Hoover – znanej autorki literatury new adults. Tym razem pisarka stworzyła książkę wspólnie z Tarryn Fisher.

Silas i Charlie spotykają się na lekcji w liceum. Nie wiedzą o sobie nic, nie mogą sobie przypomnieć, kim są i skąd pochodzą. Rówieśnicy jednak uświadamiają bohaterom, że… są parą. Jak wskrzesić pamięć i odkryć swoje życie na nowo? Sięgnij po tę ciekawą powieść, aby się przekonać!

King – T. M. Frazier

„King” autorstwa T.M. Frazier to seria książek new adults składająca się z czterech tomów – „King”, „Tyran”, „Lawless” i „Soulless”. King wyszedł właśnie z więzienia – jest niebezpiecznym człowiekiem, z którym lepiej nie zadzierać. Doe natomiast jest bezdomną dziewczyną niepewną przyszłości. Dwoje bohaterów spotyka się na imprezie… Co się stanie? Przekonaj się, sięgając po powieść!

Podbój – Elle Kennedy

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje Podbój Elle Kennedy. Książka opowiada historię Allie, która zastanawia się, jaką ścieżką kariery podążyć. Pewnego razu spotyka Deana, przystojniaka z drużyny hokejowej, któremu wszystko przychodzi niezwykle łatwo. Spędzają razem noc, po której wieczny kobieciarz nie może zapomnieć o dziewczynie i wyrusza na podbój…

Tam gdzie Ty – Tammara Webber

„Tam gdzie Ty” Tammary Webber opowiada historię czwórki młodych ludzi. Graham poznaje na planie filmowym piękną Emmę, która jednak jest w związku z Reidem. Emma natomiast rezygnuje z kariery w Hollywood i chce prowadzić zwyczajne życie, jednak pewnego dnia spotyka w kawiarni Grahama. Kolejną postacią jest Brooke, która z kolei również pała uczuciem do Grahama. Losy bohaterów nieustannie się splatają, tworząc tę niezwykle ciekawą i wciągającą powieść.

Autor: Olga Wacholc