Książki o dinozaurach – najlepsze książki o dinozaurach dla dzieci

Bez względu na czasy, w jakich się wychowujemy, dzieci od zawsze przejawiały swoją fascynację dinozaurami. Jeśli twoja pociecha również interesuje się tymi prehistorycznymi istotami, to warto poszerzyć jej wiedzę za pomocą specjalnych książek przygotowanych dla młodszych odbiorców. W tym zestawieniu przedstawimy ciekawe książki o dinozaurach dla dzieci.

książki o dinozaurach

Polecane książki o dinozaurach dla dzieci

Wszystkie książki, ktore trafiły do tego zestawienia, dobierane były na podstawie popularności wśród użytkowników Ceneo.pl. Każdy z tych tytułów oferuje treści przystosowane do młodszego czytelnika, co oznacza, że brakuje w nich brutalności oraz innych rzeczy nieadekwatnych dla dzieci. Zobacz najlepsze książki dla dzieci.

  1. „Czytaj z Albikiem. Dinozaury. Interaktywna mówiąca książka”, praca zbiorowa
  2. „Opowiem ci mamo, co robią dinozaury”, Emilia Dziubak
  3. „Dinozaury od A do Z”, Dieter Braun
  4. „Magiczny domek na drzewie. Dinozaury przed zmrokiem”, Mary Pope Osborne
  5. „Bajki o dinozaurach”, Elżbieta Szafrańska
  6. „Świat w obrazkach. Dinozaury i prehistoria”, Emilie Beaumont
  7. „Dłuuugie kolorowanki. Dinozaury”, praca zbiorowa

„Czytaj z Albikiem. Dinozaury. Interaktywna mówiąca książka”, praca zbiorowa

Jak sama nazwa mówi, ta książka o dinozaurach dla dzieci nastawiona jest przede wszystkim na interaktywność z czytelnikiem. Żeby w pełni wykorzystać jej potencjał, konieczne jest dokupienie specjalnego pióra, które opowiada dzieciom o tym, na co patrzą w książeczce.

„Opowiem ci mamo, co robią dinozaury”, Emilia Dziubak

Kolejna pozycja w tym zestawieniu, która stawia przede wszystkim na ilustracje. Sprawdzi się więc jako książka o dinozaurach nawet dla 3-latka. Trzeba przyznać, że wykonane zostały one w przepiękny sposób, co z pewnością docenią młodsi odbiorcy. Autorka nie zdecydowała się natomiast na karykaturalne przedstawienie dinozaurów, tylko w miarę wierne odtworzenie ich wyglądu.

„Dinozaury od A do Z”, Dieter Braun

Tę pozycję poleciłbym nieco starszym dzieciom, które chodzą już do szkoły i nie mają problemów z przeczytaniem trochę bardziej rozbudowanych opisów. Oczywiście możesz ją wybrać także jako książkę dla 6-latka i czytać wspólnie z dzieckiem. Z dzieła Dietera Brauna można dowiedzieć się podstawowych informacji o najpopularniejszych dinozaurach żyjących na Ziemi.

„Magiczny domek na drzewie. Dinozaury przed zmrokiem”, Mary Pope Osborne

Książka o dinozaurach Mary Pope Osborne to niezwykle sympatyczna powieść dla dzieci potrafiących już czytać. Historia została zawarta na zaledwie osiemdziesięciu stronach opowiadających o przygodach Ani i Jacka, którzy cofnęli się w czasie do ery dinozaurów.

„Bajki o dinozaurach”, Elżbieta Szafrańska

Dzieło Elżbiety Szafrańskiej to bardzo ciekawa książka o dinozaurach dla 3-latków. W środku znajdziecie kilka uroczych opowiastek o dinozaurach i ich przygodach. Idealna lektura do łóżka.

Sprawdź także nasze propozycje mądrych książek dla dzieci

„Świat w obrazkach. Dinozaury i prehistoria”, Emilie Beaumont

Jeszcze jedna książka na liście, która poprzez obrazki zabiera dzieci do prehistorycznego świata dinozaurów. W środku nie zabrakło również interesujących opisów, przedstawionych w taki sposób, żeby były przystępne dla najmłodszych.

„Dłuuugie kolorowanki. Dinozaury”, praca zbiorowa

„Dłuuugie kolorowanki” to doskonała książka o dinozaurach dla 4-latków, którzy uwielbiają rysować. W tym przypadku nie mamy do czynienia z rozbudowanymi opisami, tylko ponad dziewięćdziesięcioma stronami umożliwiającymi kolorowanie oraz rysowanie ulubionych dinozaurów.