Data modyfikacji:

Lampka nocna dla dziecka – jaką wybrać?

Urządzanie pokoju dziecka to ogromna przyjemność. Wybieramy kolory ścian, czasami ozdobne tapety, mebelki. Staramy się zadbać o każdy najmniejszy element przestrzeni. Niezwykle ważne jest także oświetlenie. Powinno być funkcjonalne, praktyczne i pasować do wnętrza. W każdym pokoju dziecięcym swoje miejsce ma też lampka nocna dla dziecka. Jej funkcja zmienia się wraz z wiekiem naszego malucha i jego potrzebami. Zobacz, jaką lampkę nocną dla dziecka wybrać.

Lampka nocna dla dziecka – stylowy i praktyczny dodatek pokoju dziecięcego

Kiedy urządzamy dziecięcy pokój, musimy pamiętać, aby był dostosowany do potrzeb dziecka. Meble do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim bezpieczne i praktyczne. Dopiero w drugiej kolejności rodzice zwracają uwagę na design. Szukasz idealnej lampki nocnej dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje.

Lampka nocna dla dziecka LED

Najmniejsze pociechy przez pierwsze miesiące życia zdane są wyłącznie na swoich rodziców. Nie potrafią jeszcze docenić kunsztu, z jakim wyposażamy pokój dziecięcy. Każdy rodzic wie jednak, że przy opiece nad niemowlakiem odpowiednia lampka nocna ma ogromne znaczenie. Mama kilkukrotnie wstaje w nocy, aby nakarmić dziecko, lub zagląda do niego, sprawdzając, czy bezpiecznie śpi. Lampka nocna świeci się niemal cały czas od zmierzchu do świtu. Powinna być zatem energooszczędna i ledowa. Zabawny kształt i piękny kolor dodatkowo umili chwile spędzane w pokoju bobasa.

Jakie funkcje mogą się jeszcze przydać? Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany akumulator, dzięki któremu lampkę nocną dla dziecka led można swobodnie przestawiać, nie martwiąc się ciągnącym kablem. Funkcja regulowania mocy światła za pomocą dotyku umożliwi szybkie przejście z trybu aktywnego malucha w tryb usypiania. Doskonałą opcją jest też tzw. eye protection, czyli efekt miękkiego światła, które nie męczy wzroku niemowlaka. Hitem są lampki nocne dla dziecka led, które włączają się, reagując na dźwięk, np. na płacz naszego maluszka.

Lampka nocna dla starszego dziecka

Lampka nocna dla starszego dziecka, powyżej 2. roku życia, nabiera innego znaczenia. Dzieci są nią żywo zainteresowane, zaczynają nią same sterować i wykorzystywać do swoich potrzeb. Mogą być też dla nich źródłem zabawy i nauki. Popularne są lampki nocne dla dziecka led z projektorem gwiazd, które wyświetlają na suficie i ścianach konstelacje. Koją zmysły dziecka i ułatwiają zasypianie, ale też uczą rozpoznawania gwiazdozbiorów i pozwalają na wspólną zabawę z rodzicami.

Dzieci uwielbiają także drewniane, przenośne lampki dziecięce nocne. Piękne kolory i kształty aparatu, samochodu, rakiety czy jednorożca rozwijają wyobraźnię i zachęcają do zabawy. Starszaki docenią również pomysłowe i oryginalne kinkiety. Niebanalna kolorystyka i motywy sprawią, że pokój będzie wyglądał wyjątkowo.

Lampka nocna dla dziecka do czytania

Kiedy dziecko zaczyna z zainteresowaniem przeglądać książeczki, a potem czytać, konieczna jest zmiana oświetlenia. Lampka nocna dla dziecka musi dawać dużo światła, aby maluch nie nadwyrężał wzroku. Początek nauki czytania dziecka to także dobry moment na zakup oryginalnej i ciekawej półki na książki dla dzieci.

W tym wypadku doskonale sprawdzą się modele stojące, z regulowanym ramieniem, które można nachylić, kierując promień światła na książkę. Dobrym pomysłem są lampki nocne dla dzieci z regulacją światła. Modele tego typu można również wykorzystywać w ciągu dnia, ustawiając je na biurku podczas rysowania czy odrabiania lekcji.

Autorka: Daria Dziechciarz