Data modyfikacji:

Lego Ninjago. Klocki, zestawy, smoki

Pamiętacie swoje dzieciństwo, kiedy bawiliście się klockami Lego w policjantów i złodziei? Później przyszli piraci i rycerze. Obecnie dzieci najbardziej lubią zestawy z serii Lego Ninjago. Zobaczcie, które zestawy klocków cieszą się największą popularnością.

Najlepsze zestawy klocków Lego Ninjago:

  1. Zwiastun Burzy, czyli Jay na smoku błyskawic
  2. Wyścig uliczny wężowego jaguara
  3. Nocna zjawa
  4. Perła przeznaczenia
  5. Mechaniczny smok
  6. FIrstbourne
  7. Klasztor Spinjitsu
  8. Miasto Ninjago
  9. Skrzydło przeznaczenia
  10. Złoty smok

Co to jest Lego Ninjago?

Lego Ninjago to seria zestawów klocków Lego przedstawiająca drużyny wojowników ninja, którzy walczą z siłami zła. W opowieściach rozkochali się młodzi chłopcy, swoje do tego przyłożył serial telewizyjny, który opowiada o przygodach bohaterów Lego Ninjago. Zarówno klocki jak i serial zadebiutowały w 2011 roku. Wtedy w telewizji pierwszy raz można było zobaczyć serial NINJAGO: Mistrzowie Spinjitzu.

Główni bohaterowie to młodzi wojownicy, którzy specjalizują się w mistrzostwie poszczególnych żywiołów: Kai - ognia, Nya - wody, Cole – ziemi, Jay – błyskawic, Zane – lodu. Jest jeszcze Lloyd, tzw. Zielony Ninja.

Zwiastun Burzy, czyli Jay na smoku błyskawic

Najpopularniejszy zestaw z serii Lego Ninjago w serwisie Ceneo.pl. W zestawie jest wszystko – ruchoma paszcza, miotacz klocków, ostrze z kości smoka i jeszcze ci… źli. Beznogi i Mordka.

Wyścig uliczny wężowego jaguara

Dla rodziców nazwa tego zestawu brzmi zapewnie dość absurdalnie. Zanim jednak zaczniecie oceniać Wasze dzieci, przypomnijcie sobie wszystkie tytuły filmów, które widzieliście. Gdy kwestię nazewnictwa mamy już wyjaśnioną, możemy przejść do sedna. Wyścig uliczny to zestaw z dwoma motocyklami. Na jednym jest Zane, a na drugim Pan E. Na zwycięzcę czeka Maska Zemsty. Jakkolwiek to brzmi. Tak właśnie jest.

Nocna zjawa

Musimy się przyznać. Nie jesteśmy ekspertami jeśli chodzi o Lego Ninjago, a ranking układamy na podstawie popularności Ceneo. Na trzecim miejscu kolejny pojazd. Gdzie są smoki?

Perła przeznaczenia

Tuż za podium znajdujemy statek ninja-piracki.  W zestawie siedem minifigurek: Wu, Kai, Lloyd, Zane, Nya, Jay i Cole. To jeden z tych zestawów, które śmiało można określić jako duże. Ma 55 cm długości.

Mechaniczny smok

Jest smok! W końcu jest smok! Także tytuł prawdziwy. Mechaniczny gad (bo smoki to gady, prawda?) stanie do bitwy z Garmadonem. Oprócz zielonego ninja w zestawie Lego Ninjago znajdziemy także Wu i Charliego.

Firstbourne

Jest i następny! Im dłużej piszemy ten artykuł, tym mniej dziwimy się, że dzieciaki tak uwielbiają Grę o Tron… znaczy się Lego Ninjago!

Klasztor Spinjitsu

Zanim zacznie się walkę, a właściwie zanim zacznie się budować smoki, bo przecież o to w tym chodzi, trzeba odbyć trening. A jak trening ninja to w klasztorze Spinjitzu!

Miasto Ninjago

Patrząc na cenę zastanawiamy się, czy to na pewno klocki na prezent dla dzieci, czy któryś z tatusiów postanowił go sobie zrobić sam.

Skrzydło przeznaczenia

Jak wszyscy wiemy (jasne?) Perła Przeznaczenia została zniszczona. Z jej wraku powstał samolot. Trzeba uważać na Jet Jacka.

Złoty smok

Ostatni, ale wciąż wśród najpopularniejszy. Złoty smok!

Czy można łączyć Lego Ninjago z innymi klockami?

Wszystkie zestawy Lego Ninjago można dowolnie łączyć z innymi zestawami klocków Lego. A jeśli szukacie klocków Lego dla dorosłych facetów, sprawdźcie, co napisali koledzy w serwisie Jego-Styl.pl.

Autor: Piotr Kalsztyn