Data modyfikacji:

Jakie nowe zestawy i serie klocków Lego?

Lego każdego roku pamięta o swoich fanach, wypuszczając na rynek kolejne, coraz bardziej fantazyjne zestawy. Jakie komplety miały swoją premierę od początku 2020 roku? Odkrywamy nowe serie Lego, które z pewnością będą świetnym dodatkiem do twojej kolekcji!

nowe zestawy lego

Nowe serie Lego dla dzieci i dorosłych

Choć klocki Lego są ci z pewnością doskonale znane z czasów dzieciństwa, to obecnie nie są wcale zarezerwowane wyłącznie dla najmłodszych. Klocki mają wśród fanów mnóstwo dorosłych, którzy z niecierpliwością czekają na nowe zestawy Lego ze swoich ulubionych serii. Które z nich zyskały w tym roku nowe dodatki? Na liście wzbogaconych kolekcji znalazły się między innymi:

  • Lego City – seria, dzięki której możesz stworzyć swoją wymarzoną metropolię. Na terenie miasta może pojawić się budynek straży pożarnej, stacja kolejowa, a nawet oceaniczna baza badawcza.
  • Lego Super Mario – nowa seria LEGO®, która powstała z myślą o fanach kultowej gry Mario. Zestawy pozwalają na budowanie torów pełnych i przygód, i przeszkód dla uwielbianego bohatera.
  • Lego Ninjago – kolekcja klocków inspirowana serialem, w którym wojownicy ninja stawiają czoła czarnym charakterom i ratują świat przed zagładą.
  • Lego Technic – seria, która z pewnością podbije serca miłośników motoryzacji i nie tylko. W kolekcji czekają na ciebie zestawy, dzięki którym możesz samodzielnie budować różnorodne pojazdy i wyposażać je w niezbędne elementy, na przykład koła, ośki czy łączniki.

Przegląd nowych zestawów Lego 2020

Wiesz już, które serie zyskały w tym roku kolejne dodatki. Czas na przegląd nowych zestawów Lego, które cieszą się największą popularnością. Zaczynamy!

  • Lego 60266 City Statek Badaczy Oceanu – coś dla fanów podwodnych przygód, którzy uwielbiają odkrywać tajemnice mórz i oceanów. Nowy zestaw klocków Lego z 2020 roku to ukłon w stronę działalności National Geographic Explorers. W zestawie znajdziesz między innymi statek badawczy wyposażony w klatkę i dźwig, figurki rekinów i płaszczek, motorówkę, helikopter i łódź podwodną.
  • Lego 71360 Super Mario Przygody z Mario Poziom Startowy – nowe klocki Lego z serii Super Mario, w którym znajdziesz 231 elementów. Komplet o średnim poziomie trudności złożenia to pierwszy zestaw w tej kolekcji, dzięki któremu możesz nie tylko pomóc Mario w zbieraniu monet, ale także pokonywać Goombę czy Bowsera. W opakowaniu znajdziesz obowiązkowo figurkę głównego bohatera z czujnikami kolorów i wyświetlaczem LED. Nie mogło zabraknąć także efektów dźwiękowych – wbudowane w figurkę Mario głośniki odtwarzają między innymi muzykę z kultowej gry.
Lego 71717 Ninjago Podróż Do Lochów Czaszki – kolejny nowy zestaw Lego, który powstał z myślą o fanach serialu Ninjago: Mistrzowie spinjitzu. Zestaw zawierający 401 elementów skrywa między innymi figurki Murta, Bohaterskiego Jaya i Lloyda oraz Bohaterskiej Nyi. Co ciekawe, to nie tylko wyjątkowe klocki, ale także gra planszowa. Dzięki temu wybierając ten zestaw Lego, fundujesz sobie długie godziny nieograniczonych możliwości świetnej zabawy!
  • Lego 42108 Technic Żuraw Samochodowynowy zestaw Lego o najtrudniejszym poziomie ma aż 1292 elementów. Właśnie dlatego jest przeznaczony dla dzieci dopiero od 10. roku życia. Komplet kolorowych klocków pozwala na zbudowanie żurawia budowlanego na kołach, który po złożeniu do złudzenia przypomina prawdziwą ciężarówkę z dźwigiem. Co znajdziesz w opakowaniu? Wciągnik, betonowy słup, podpory, kabiny czy układ kierowniczy. Po zakończeniu konstrukcji pojazd będzie mógł pochwalić się ramieniem o wysokości wynoszącej aż 78 cm!

Nowe serie Lego - najczęściej zadawane pytania

Jakie kupić nowe zestawy Lego?
Polecamy nową serię Lego Super Mario oraz zestawy Technic Żuraw Samochodowy, Ninjago Podróż do Lochów Czaszki oraz tegoroczny hit - Statek Badaczy Oceanu.

Jakie klocki Lego dla nastolatków?
Starsze dzieci na pewno docenią złożone zestawy Lego Technic.

Jakie klocki Lego dla dorosłych?
Klocki Lego to świetny pomysł na prezent także dla osób, które wyrosły już z wieku dziecięcego. Świetnie sprawdzą się kreatywne zestawy Lego Ideas.