Data publikacji:

Jak działa pajączek na plecy? Ranking produktów

Wielu z nas ma szkodliwy nawyk garbienia się podczas siedzenia. Robimy to zarówno podczas pracy, nauki, jak i relaksując się na kanapie. W przypadku spędzania w takiej pozycji wielu godzin, kręgosłup daje o sobie znać i często pojawiają się dolegliwości bólowe. Nauka niegarbienia ważna jest od najmłodszych lat, by móc uniknąć przykrych konsekwencji. Dlatego warto wybrać urządzenie, jakim jest pajączek na plecy. Ranking produktów tego rodzaju pozwoli ci dopasować najlepszy model ortopedyczny dla dzieci i dorosłych.
Rehabilitacja

Czym jest pajączek na plecy?

Pajączek na plecy to urządzenie korekcyjne, które pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy. Może być dostosowany pod względem wielkości zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dzięki odpowiedniej regulacji. Wydaje charakterystyczny sygnał dźwiękowy i często również wibracyjny, który informuje nas, by zmienić postawę ciała i nie garbić się. Oczywiście można go stosować nie tylko podczas siedzenia, ale również podczas chodzenia. Warto podkreślić, że takie akcesorium może być używane przez dzieci od 5. roku życia.

Jakie daje efekty stosowania?

Naukowcy spierają się co do skuteczności pajączków na plecy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że sam pajączek ortopedyczny nie wyeliminuje schorzenia kręgosłupa czy niezdrowego nawyku, bowiem potrzebne jest nasze zaangażowanie i przede wszystkim trzeba pamiętać, by regularnie go zakładać, aż dobry nawyk prostowania się wejdzie w krew. Niewątpliwie pomaga w profilaktyce wad kręgosłupa, ale może również sprawić, by istniejące wady się nie pogłębiały. Bez wątpienia warto wybrać pajączek na plecy dla dzieci i dorosłych z kifozą, czyli nadmiernie wklęsłą klatką piersiową i miednicą wysuniętą do przodu. Dzięki temu można zniwelować bóle kolan i stawów, które pojawiają się przy takich patologiach układu ruchu. Jednak należy wybrać pajączek na plecy wibrujący z dodatkowym pasem brzusznym. Sprawdzi się także dla osób z wystającymi łopatkami i pomoże w wyrobieniu prawidłowych nawyków i postawy ciała podczas siedzenia i chodzenia.

Jak używać pajączka na plecy? Poznaj ranking polecanych modeli

Jest wiele rodzajów pajączków na plecy i warto je poznać, by dopasować model odpowiednio do potrzeb. Każdy z nich zakłada się na plecy, odpowiednio regulując długość szelek, tak by były lekko napięte. Gdy przybieramy niewłaściwą postawę ciała, pajączek wydaje sygnał dźwiękowy lub wibruje, przypominając o powrocie do tej prawidłowej. Warto podkreślić, że pajączka nie trzeba, nosić przez cały czas, bo zalecane jest używanie go przez 15 minut, 2-3 razy dziennie.
Dostępne są pajączki na plecy I i II generacji. Pierwsze składają się jedynie z szelek i sygnalizatora dźwiękowego, a drugie wyposażone są dodatkowo w pas brzuszny. Zasilane są bateriami, a ponadto można dobrać je do swojej sylwetki, bowiem dostępne są w rozmiarach od XS do XL. Skoro już wiemy, jakie pajączki można wybrać, to warto poznać ranking popularnych i polecanych modeli.
Na pewno sprawdzą się produkty renomowanych firm zajmujących się produkcją domowych akcesoriów rehabilitacyjnych. Kulik System Pas rehabilitacyjny korektor postawy ma doskonałe opinie. Jest to pajączek II generacji, czyli model z pasem brzusznym, idealny chociażby dla osób z kifozą piersiową. Użytkownicy wskazują na jego wygodę, trwałość i jakość.
Świetne recenzje zbiera także Oppo 2075 korektor postawy. Osoby z niego korzystające wskazują, że mocno ściąga łopatki, co wymusza prawidłową postawę, a jednocześnie jest trwały i niezawodny. Pajączek na plecy I generacji to dobry produkt dla osób, które zmagają się z wystającymi łopatkami.
Warto zwrócić uwagę także na BlackRoll Posture Korektor Wad postawy Pajączek. Ten produkt sprawia, że już po kilku dniach ból pleców może odejść w zapomnienie.
Warto sięgać po najlepsze produkty do korekcji postawy. Dzięki temu można pozbyć się przykrych dolegliwości, a także wyrabiać prawidłowe nawyki. Jak wskazują użytkownicy, uciążliwe bóle kręgosłupa już po kilku dniach użytkowania mogą zniknąć. Warto dobrać odpowiedni produkt dla swojego garbiącego się dziecka i wyplewić niewłaściwe przyzwyczajenie jeszcze zanim dorośnie. W ciągu dnia wiele godzin przebywamy w pozycji siedzącej, czy to w pracy, czy w szkole, warto zatem w sposób szczególny zadbać o swój kręgosłup i zapobiec zmianom patologicznym, czyli skrzywieniom kręgosłupa.
Autor: Justyna Kol