Data modyfikacji:

Jaką biżuterię dla dziecka wybrać?

Chrzciny, roczek czy urodziny – okazji, aby podarować maluchowi biżuterię, jest sporo. Pojawia się jednak pytanie – czy biżuteria dla dzieci to aby na pewno dobry pomysł? Jeśli kupować, to jaką?
biżuteria dla dziecka

Biżuteria dla dziecka – czy to dobry pomysł?

Gdyby przejrzeć temat biżuterii dziecięcej na forach internetowych dedykowanych mamom, można natknąć się na licznych zwolenników tego typu prezentów, ale i ich przeciwników. Wątpliwościom zostaje poddane najczęściej bezpieczeństwo biżuterii. Czy maluch nie zrobi sobie krzywdy, nosząc naszyjnik podczas zabawy? Czy kolczyki nie zagrożą mu podczas upadku?

Aby zminimalizować ryzyko urazów z biżuterią w roli głównej, należy wybierać tę przeznaczoną specjalnie dla dzieci, ale i zakładać ją z rozwagą. Wszelkie błyskotki do zabawy czy snu, bezpieczniej będzie zdjąć.

Przeczytaj także: Jaki prezent na chrzest dla dziewczynki?

Biżuteria dla dzieci: którą wybrać?

Biżuteria może być nie tylko ozdobą, ale i wspaniałą pamiątką ważnych wydarzeń, takich jak chrzest czy pierwsze urodziny. Niejedna osoba zatrzymuje kolczyki, łańcuszek czy bransoletkę wręczoną podczas podobnej okazji na resztę życia. Aby biżuteria dla dziecka była pamiątką, która będzie cieszyła przez długie lata, powinna być ponadczasowa.

Wnętrza ze smakiem polecają - Wszystko o pralce w kuchni
  • W przypadku kolczyków dla dziecka, warto stawiać na minimalistyczne, proste modele – najlepiej w formie sztyftu. Kuleczki, drobne kwiatki lub kolczyki z cyrkoniami będą pasowały niemal do wszystkiego – niezależnie od tego, jak zmieni się gust ich posiadaczki w przyszłości.
  • Podobna zasada dotyczy naszyjników. Delikatny, złoty łańcuszek bez zawieszek, sam w sobie będzie stanowił piękną ozdobę i pamiątkę. Jeśli decydujesz się na łańcuszek z wisiorkiem, zadbaj o to, by miał unikalne znaczenie – w przypadku chrztu, sprawdzi się złoty krzyżyk.

  • Bransoletki to kolejny rodzaj biżuterii dla dzieci, która cieszy się powodzeniem. Niestety, szansa, że solenizant będzie nosił ją zawsze jest niska – w końcu z wiekiem, zwiększa się obwód nadgarstka. Nie oznacza to jednak, że bransoletka nie może stanowić wspaniałej pamiątki. Warto zwrócić uwagę na modne, a zarazem ponadczasowe modele z imionami dziecięcymi.

Biżuteria dla małej damy

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla dziewczynki, możesz przebierać w niemal wszystkich rodzajach biżuterii. Jeśli solenizantka ma przekłute uszy, warto zdecydować się na kolczyki.

Jeśli prezent kupowany jest z okazji urodzin, możesz postawić na nieco bardziej ekstrawagancki model, np. w postaci złotych zwierzątek czy kolczyków z kolorowymi cyrkoniami. Ważne, aby dziecięce kolczyki nie były zbyt długie – postaw na modele na sztyftach lub bardzo małe kółeczka.
Doskonałym pomysłem na prezent dla dziewczynki jest też bransoletka. Złożona z kolorowych koralików lub prosta, złota – mała elegantka, ucieszy się z każdego modelu. Przed zakupem upewnij się, że bransoletka będzie pasowała na dziecięcy nadgarstek.
Dobry naszyjnik dla dziewczynki to taki, który nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Nie powinien być zbyt długi, by dziecko nie zerwało go w trakcie zabawy. Powinien być na tyle delikatny, aby nie drażnić wrażliwej, dziecięcej skóry.

Biżuteria dla chłopca

Nie tylko dziewczynkom można wręczyć biżuterię na chrzest, roczek czy urodziny. Wybierając prostszy, bardziej „surowy” model naszyjnika, sprawisz pamiątkowy upominek również dla chłopca. Warto zdecydować się na model, który obdarowywany będzie mógł nosić przez całe życie. Do łańcuszka, możesz dokupić krzyżyk lub okazjonalny medalik.

Przeczytaj także: Prezent dla 5-latka

Biżuteria dla dziecka może być trafionym prezentem i wspaniałą pamiątką zarazem. Ważne, aby podczas jej zakupu, mieć na uwadze wygodę i bezpieczeństwo malucha.