Data publikacji:

Prezent na roczek do 100 zł: jaki wybrać? Ciekawe i niedrogie pomysły na prezent na roczek

Roczek dziecka to jedna z najważniejszych okazji do świętowania nie tylko dla rodziców malucha, ale i dla jego dziadków oraz cioć i wujków. 12. miesiąc życia to czas, w którym niemowlęta zwykle zaczynają chodzić i wesoło bawić się w całym domu, co sprawia, że wszystkie pomieszczenia wypełnia pełna radości atmosfera. To właśnie z tych powodów rodzice decydują się zwykle na organizację przyjęcia urodzinowego na roczek. Co kupić na tę okazję? Jaki prezent na roczek do 100 zł wybrać?
prezent na roczek do 100

Prezenty na roczek - co sprawdza się najlepiej?

Przed zakupem prezentu na roczek warto skonsultować jego wybór z rodzicami. To właśnie oni najlepiej wiedzą, czego potrzebuje ich dziecko i jakie są jego bieżące potrzeby. Mama lub tata podpowiedzą, czym lubi się bawić maluszek lub jakich przedmiotów brakuje w jego pokoju. Dzięki tym informacjom, dziadkowie lub inni krewni będą w stanie wybrać upominek, który sprawi wiele radości.

Wśród prezentów na roczek znajdzie się zarówno droższe przedmioty, jak i niedrogie upominki. Dzięki temu krewni mogą wybrać na malucha miły podarunek na każdą kieszeń. Jaki prezent na roczek do 100 zł jest polecany?

Symboliczny prezent na roczek do 50 zł

Wybierając prezent na roczek do 50 zł, można podkreślić pamięć o maluchu, który urodził się dalszym krewnym lub przyjaciołom. Niedrogi podarunek sprawi przyjemność dziecku i jednocześnie nie będzie nadmiernie zobowiązujący. Co ważne, prezent na roczek do 50 zł może być zarówno praktyczny, jak i pamiątkowy.

Prezenty praktyczne to kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, pieluchy oraz różne akcesoria służące do opieki nad dzieckiem. Wśród tych ostatnich można znaleźć między innymi kubeczki niekapki, pierwsze zestawy do samodzielnego spożywania posiłków przez dziecko oraz lampeczki nocne, które pomagają maluszkom w nauce samodzielnego zasypiania.

Prezenty o charakterze pamiątkowym są dostępne już w cenie od kilkunastu złotych. Można znaleźć pośród nich ręcznie wykonane metryczki, a także zestawy do odciskania stóp i dłoni. Ponadto na roczek można wybrać dla malucha pamiątkowy album, w którym umieści się zdjęcia wykonane w czasie pierwszych urodzin.

Jakie zabawki wybrać na prezent na roczek do 100 zł?

Ponadczasowym upominkiem na pierwsze urodziny dziecka są zabawki. Dobrym wyborem na tę okazję są zabawki edukacyjne i interaktywne. Dzięki nim dziecko rozwija swoje umiejętności i zdobywa kolejne podczas wesołej zabawy. Do 100 zł można kupić choćby interaktywne książeczki, maskotki i lalki.

Ponadto w tej cenie dostępne są edukacyjne układanki z drewna. Maluszki bardzo je lubią i chętnie bawią się nimi przez długi czas. Dzięki tego typu zabawkom niemowlęta ćwiczą motorykę małą, logiczne myślenie oraz sprawność manualną. Co więcej, dzięki przekładankom i układankom dzieci poznają ciągi przyczynowo-skutkowe, co przygotowuje je do rozwijania kolejnych umiejętności w wieku przedszkolnym.

W przypadku, gdy dysponuje się nieco większym budżetem na zakup prezentu na roczek, można zdecydować się na zakup huśtawki. Huśtawka dla niemowlęcia, wykonana ze stylowych i bezpiecznych materiałów, kosztuje od 120 do 150 zł. Prezent na roczek do 150 zł to również stoliczek interaktywny.

Jest to jedna z najbardziej lubianych zabawek przez niemowlęta w wieku od 12 do 24 miesięcy. Dzieci bawią się nim z prawdziwą chęcią, nawet gdy są nieco starsze. Wykorzystują go wtedy np. do tworzenia scenek sytuacyjnych podczas zabawy z rówieśnikami lub rodzicami.

Prezent na roczek do 100 zł - nie tylko zabawki

Prezent na roczek do 100 zł to nie tylko zwykłe zabawki, ale i upominki przydatne rodzicom. Mama i tata ucieszą się, gdy otrzymają bon do sklepu z pierwszymi bucikami dla niemowlaka lub zestaw składający się z małego stolika i krzesełka do rysowania. Dzięki takim upominkom łatwiej będzie im zadbać o zdrowie stóp maluszka oraz uzupełnić wyposażenie pokoju dziecięcego bez wydawania dużych kwot.

Jeśli chce się zapewnić rodzicom i dziecku większy komfort w czasie spacerów, w ramach prezentu na roczek można wybrać dla nich rowerek biegowy. Dzięki niemu maluszek będzie ćwiczył chodzenie i równowagę. Ponadto rowerek biegowy przyda się na spacerach, gdy dziecko będzie protestować w trakcie wsadzania go do wózka.

Prezent na roczek do 200 zł - co wybrać w tej cenie?

Jeżeli na prezent dla rocznego dziecka chce się przeznaczyć kwotę do 200 zł, można wybrać wiele upominków, które przydadzą się do urządzenia ogrodu przyjaznego dla malucha.

W tej cenie dostępnych jest wiele niewysokich, bezpiecznych zjeżdżalni, małych piaskownic, domków ogrodowych oraz bramek do gry w piłkę. Ponadto dzieci w wieku 12 miesięcy uwielbiają zabawę w namiotach i materiałowych tunelach, które po zakończeniu zabawy błyskawicznie składa się do niewielkich rozmiarów.

W cenie do 200 zł dla niemowlęcia na 1. urodziny można wybrać również akcesoria, które pomogą rodzicom realizować pasje wraz z dziećmi. Nosidło turystyczne lub śpiworek do wózka umożliwią dziecku podróżowanie w komfortowych warunkach, gdy mama i tata zdecydują się na wyjazd w góry lub nad morze. Takie akcesoria przydadzą się o każdej porze roku. 

Dobrym pomysłem jest również zakup zestawu kąpielowego, który przyda się podczas wspólnych wyjść z dzieckiem na basen. Pływanie od najmłodszych lat znakomicie wpływa na rozwój malucha i poprawia jego sprawność fizyczną. W skład zestawu na basen powinno wchodzić praktyczne nakrycie z kapturkiem, które zastępuje klasyczny ręcznik, koło do pływania dla niemowląt oraz wygodny kostium kąpielowy.

Dodatkowo dla rodziców ceniących sobie ekologię, warto wybrać pieluszkę kąpielową wielorazową. Dzięki niej ogranicza się liczbę odpadów oraz zapewnia się maluchowi maksymalną swobodę ruchów w czasie wesołych zabaw w wodzie. 

Autorka: Monika Kocher