Data publikacji:

Jaka karuzela nad łóżeczko z projektorem?

Czy można w jakiś sposób ułatwić dziecku naukę samodzielnego zasypiania? Albo sprawić, żeby maluch po przebudzeniu o 5:00 rano zechciał jeszcze choć przez 5 minut poleżeć w łóżeczku, słodko gaworząc? Oczywiście – w obydwóch przypadkach świetnie sprawdzi się karuzela nad łóżeczko z projektorem. Sprawdź, kiedy warto ją kupić, na co zwracać uwagę przy wyborze i zerknij na nasz ranking karuzel.


karuzela nad łózeczko z projektorem

Karuzela nad łóżeczko – czy warto?

Gadżety ułatwiające opiekę nad dzieckiem cieszą się różnymi opiniami – zazwyczaj część rodziców uznaje daną rzecz za niezbędną, druga część za taką, bez której można się obyć. Karuzele nad łóżeczko nie wzbudzają jednak tak sprzecznych zdań – większość rodziców zgadza się, że to bardzo przydatna zabawka. Dlaczego?
  • Nowoczesna karuzela nad łóżeczko z projektorem pozwala na wyciszenie dziecka i ułatwia mu zasypianie. Jest to możliwe między innymi dzięki zamontowanemu w środku mechanizmowi, który odtwarza np. dźwięki bicia serca albo odgłosy natury.
  • Odpowiednio dobrana karuzela wzbudza zainteresowanie niemowlęcia, dzięki czemu rodzic może czasem zająć się obowiązkami domowymi.
  • Zabawka pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, między innymi stymulując zmysł wzroku.

Karuzele nad łóżeczko – od kiedy i na jak długo?

Zastanawiasz się, kiedy właściwie można zamontować karuzelkę? Tak naprawdę możesz zrobić to od pierwszego dnia życia dziecka. Jako kilkudniowy bobas na pewno nie skupi jeszcze wzroku na zabawce, ale już kilka tygodni później – jak najbardziej tak.

Wczesny zakup zabawki jest dość ważny choćby dlatego, że tego typu gadżet nie posłuży dziecku za długo. Kiedy maluszek zacznie już wstawać przy barierce, dla jego bezpieczeństwa karuzela nad łóżeczko musi zostać zdemontowana.

Karuzela nad łóżeczkiem – jak ją wybrać?

Liczba ofert karuzel może przyprawić o zawrót głowy: dostępne są zarówno modele zwykłe, nakręcane, jak i bardziej zaawansowane. Z opinii rodziców wynika, że najbardziej sprawdza się karuzela nad łóżeczko z projektorem, który dostarcza dodatkowej porcji rozrywki i redukuje problem ciemności w pokoju. Pytanie – jak taką karuzelę wybrać? Oto kilka podpowiedzi:
  • Weź pod uwagę kolorystykę
Zdaniem specjalistów, najlepsze zabawki dla niemowląt to te w żywych kolorach – stymulują wzrok i budzą ciekawość malca. Jeszcze inni uważają, że ważna jest gra kontrastów, zwłaszcza w przypadku najmłodszych niemowląt – jeśli podzielasz to zdanie, wybierz zabawki czarno-białe. Jeżeli natomiast pragniesz, żeby zabawka pasowała stylem do modnego pokoju malca, uszczęśliwi cię drewniana karuzela nad łóżeczko bądź ta z zabawkami w pastelowych kolorach.
  • Sprawdź możliwości projektora
Jaka karuzela nad łóżeczko będzie długo interesowała niemowlę? Oczywiście taka, która oferuje różnorodną rozrywkę. Sprawdź zatem możliwości projektora – najlepszy będzie taki, który czasem wyświetla na suficie gwiazdki, czasem roślinki, a jeszcze innego dnia postaci bohaterów z bajek.
  • Upewnij się, czy do karuzeli dołączony jest pilot
Nie chodzi tylko o wygodę. Czasem dziecko spokojnie leży wieczorem w łóżeczku… do czasu, aż zobaczy rodzica. Aby zapobiec nagłym zmianom nastroju, dobrze byłoby móc uruchomić kojące dźwięki karuzeli, będąc w znacznym oddaleniu od dziecka. I tutaj świetnie przydaje się pilot.
  • Sprawdź, czy urządzenie ma czujnik płaczu
Najnowocześniejsze karuzele nad łóżeczko mają fantastyczną funkcję w postaci reagowania na płacz dziecka. Kiedy niemowlę zaczyna być niespokojnie, zabawka automatycznie się uruchamia. Tym sposobem można łatwo wzbudzić zainteresowanie dziecka i nauczyć je samodzielnego spania bez stresu.
  • Czasomierz
Dobrze byłoby, aby daną zabawkę można było ustawić czasowo, tj. określić z góry, jak długo karuzela ma być włączona. Ponadto wiedz, że niektóre modele można zdejmować z łóżeczka i montować poszczególne elementy np. przy wózku. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Karuzela nad łóżeczko – ranking

Jeśli nie masz czasu albo ochoty na przeglądanie różnych modeli karuzel, zerknij na nasz ranking. Oto karuzele nad łóżeczko, które są najwyżej oceniane przez użytkowników Ceneo.pl.

CANPOL BABIES KARUZELA ELEKTRYCZNA Z PROJEKTOREM I POZYTYWKĄ

Świetna karuzela nad łóżeczko w niskiej cenie. Projektor wyświetlający gwiazdki i księżyce w różnych kolorach ułatwi maluszkowi zasypianie – podobnie jak aż 25 łagodnych melodii oraz kojących dźwięków natury. W zestawie znajdziesz wygodny pilot. Zabawka wyłącza się automatycznie po 40 minutach pracy, co pozwala na oszczędność baterii. Karuzela dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych.

BABY MIX KARUZELA Z PROJEKTOREM RC822206

To jeden z najtańszych i zarazem jeden z najwyżej ocenianych gadżetów. Karuzela wyświetla interesujące dziecko grafiki i odtwarza piękne melodie. Na uwagę zasługuje fakt, że plastikowe zabawki z łatwością można odpiąć od urządzenia i podać dziecku do zabawy.

KARUZELA MISIE BABY MIX Z PROJEKTOREM

8 kołysanek, 3 dźwięki natury, a do tego możliwość osobnego włączenia projektora, melodii oraz ruchu karuzeli – oto funkcje, za które ta karuzela z projektorem uwielbiana jest przez rodziców. Warto dodać, że obrazy z projektora zmieniają się i stopniowo wygaszają, co dodatkowo wzbudza zainteresowanie dziecka.

B-KIDS PROJEKTOR LAMPKA POZYTYWKA MUZYCZNA KARUZELA 3W1

Ten model umożliwia odtwarzanie sześciu spokojnych melodii oraz aż czterech dźwięków natury. Posiada regulację głośności, a dodatkowo umożliwia włączenie dwóch trybów: dziennego z trzema różnymi opcjami oraz nocnego z dwoma opcjami. Z pewnością sprawi, że maluszek zaśnie spokojnie.