Data modyfikacji:

Elektroniczna niania do 500 zł - przegląd

Autor:

Elektroniczna niania to doskonała pomoc dla rodziców. Dzięki niej mogą monitorować pokój dziecka i szybko reagować na każdą potrzebę maleństwa. W pełni wyposażone, profesjonalne nianie elektroniczne są bardzo drogie - to koszt rzędu nawet 1000 zł! Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie bardzo dobrych, sprawdzonych urządzeń w przystępnej cenie. Oto propozycje niań elektronicznych do 500 zł, które spełnią oczekiwania każdego rodzica.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

1. Tomy TF500

Elektroniczna niania marki Tomy to proste urządzenie składające się z nadajnika i odbiornika umożliwiających dwustronną komunikację między pokojem dziecka a rodzicami. Wykorzystanie technologii DECT gwarantuje czysty, niezakłócony przekaz o wysokiej jakości dźwięku na dużych odległościach (do 350 m poza domem). Stacja jednostki dziecka wychwytuje nawet najcichszy szmer i wysyła powiadomienie do jednostki rodziców. Oprócz zaprogramowanego alarmu dźwiękowego TF500 ma wbudowany system ostrzegania kolorem. Niani rodziców zaczyna świecić barwnym światłem, co umożliwia odebranie wiadomości nawet w głośnych pomieszczeniach. Dodatkowe funkcje: powiadomienie o utracie zasięgu, niskim stanie baterii, lampka nocna.

2. Philips Avent 535/00

Elektroniczna niania Avent 535/00 pozwala na dwustronną transmisję w technologii DECT. Funkcja ECO ogranicza pobór energii w trakcie czuwania urządzenia i trwania transmisji. Duży zasięg (do 330 m) oraz powiadomienie o jego utracie umożliwia swobodne przemieszczanie się bez obawy, że stracimy kontakt z maleństwem. Jako rodzic możesz dostosować ramy parametrów monitorowanych przez nadajnik; dot. to regulacji czułości dźwięku oraz alteru o zmianie temperatury i wilgotności w pokoju dziecięcym (opcja pomiaru temperatury i wilgotności powietrza). Wszystkie informacje odczytasz z wyświetlaczy LED zamontowanych w nadajniku i odbiorniku. Akumulator odbiornika działa bezprzewodowo do 24 godzin. Dodatkową opcją jest lampka z kołysankami z możliwością zdalnego uruchomienia.

Elektroniczna niania Philips Avent 353/00

3. Angelcare AC401

Angelcare AC401 to urządzenie łączące funkcje elektrycznej niani z monitorem oddechu/ruchu. W skład zestawu wchodzą: bezprzewodowy odbiornik, bezprzewodowy nadajnik, dwie płytki sensoryczne reagujące na najmniejszy ruch wywołany oddechem śpiącego dziecka. W razie nieodnotowania ruchu przez 20 s, urządzenie wysyła powiadomienie do odbiornika rodziców. AC401 nadaje na wysokich częstotliwościach. Ponadto wyposażony został w system aktywacji głosem, termometr pokojowy z funkcją powiadamiania o zmianach, lampkę nocną, wskaźnik utraty zasięgu oraz regulację głośności. Zaletą urządzenia jest również ładny design: nadajnik ma formę aniołka.

4. Motorola MBP 31

Propozycja Motoroli to tzw. video niania. Odbiornik został wyposażony w kolorowy wyświetlacz LED 2,4", na którym wyświetlany jest obraz zarejestrowany przez kamerę nadajnika. Relacja wideo umożliwia Ci kontrolowanie dziecka w dzień i w nocy (noktowizor). Transmisja odbywa się się w wysokiej częstotliwości (technologia DECT) przy maksymalnym zasięgu do 200 metrów. MBP 31 monitoruje temperaturę i wilgotność powietrza w pokoju dziecięcym i wysyła informacje oraz powiadomienia do odbiornika. Urządzenie pozwala na dwustronną komunikację. Plusem są wgrane fabrycznie kołysanki, które możesz puszczać dziecku, również zdalnie.

5. Tomy z kamerą Digital Video Plus TDV450 T71030

Video niania Tomy działa w wysokiej częstotliwości technologii DECT. Dwustronna komunikacja możliwa jest w promieniu 250 metrów. Przesłane dane są wyświetlane na kolorowym ekranie 3,5". Został także wyposażony w system powiadomień, dzięki którym rodzic może w porę zareagować.: komunikaty o utracie zasięgu, niskim stanie baterii, wysokości i zmianach temperatury, wilgotności oraz natężenia dźwięku w pokoju dziecka. Dodatkowo możecie ustalić czasowe przypomnienie o karmieniu (przydatne w nocy). Wbudowany peager (funkcja przywoływania) ułatwi Wam zlokalizowanie zagubionego odbiornika.

Regulowana kamera pozwala monitorować dziecko i jego otoczenie przez całą dobę, również w trybie nocnym, dzięki funkcji nagrywania w podczerwieni.  Kontrolowanie kamery odbywa się zdalnie za pomocą komunikatora rodziców. Możesz powiększać i oddalać obraz. Kamera posiada opcję aparatu fotograficznego z możliwością wyświetlenia zdjęć w formie pokazu slajdów.

Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!
dzieci

Pierwsze dni w przedszkolu – zasady

2019-08-28
O tym, że pierwsze dni trzylatka w przedszkolu mogą być bardzo trudne, wie doskonale każdy rodzic, które przeżył adaptację malucha do placówki. Sprawdź!
audiobooki

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

2019-08-19
Bajki na audiobookach można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?
książki Jespera Juula

Książki Jespera Juula, które pomogą ci zrozumieć twoje dziecko

2019-08-02
Szukasz książek i poradników, które pomogłyby ci w przemyślany sposób kształtować relacje z dzieckiem i świadomie podejść do rodzicielstwa? Świetnym wyborem będą publikacje Jespera Juula – jego książki dla rodziców to kopalnia wiedzy o tym, jak radzić sobie z maluchem i z samym sobą w roli rodzica. Oto krótka lista publikacji podpisanych nazwiskiem Juula, które mogą cię zainteresować.
jak nauczyć dziecko czytać

Jak nauczyć dziecko czytać?

2019-07-31
Niektóre pociechy już od najmłodszych lat chętnie sięgają po książki, najpierw oglądając obrazki, a następnie poznając samodzielnie litery, podczas gdy inne potrzebują pomocy swoich rodziców. Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko czytać w domu, aby przygotować je do pójścia do szkoły? Znamy kilka sprawdzonych metod, dzięki którym wspólnie spędzony czas na poznawaniu alfabetu stanie się przyjemny i całkowicie bezstresowy!