Data modyfikacji:

Gry planszowe dla dzieci: najlepsze propozycje

Gry planszowe dla dzieci to rozrywka bez prądu, która uczy współzawodnictwa albo kooperacji, planowania i logicznego myślenia oraz jest źródłem rozrywki dla najmłodszych i dla dorosłych. W poniższym zestawieniu polecamy ciekawe gry planszowe dla dzieci, uwzględniając gry planszowe dla dzieci z autyzmem. Przeczytaj i wybierz coś dla swoich smyków i dla siebie albo na prezent dla chrześniaka.
gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci ranking


Jedzie pociąg z daleka, wiek 7+

Producent: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dziecko zbuduje sieć kolejową dla czterech lokomotyw. Aby lokomotywy nie zderzały się, trzeba szczegółowo obmyślić plan budowy, postępować zgodnie z obmyślonym harmonogramem i podejmować odpowiedzialne decyzje. Tego wszystkiego nauczy się twój szkrab podczas zabawy w tę grę logiczną.

Mimiczne kalambury, wiek 7+

Producent: Janod

To zabawa dla 4-8 graczy. 120 kart przedstawia zawody, sporty, zwierzęta, przedmioty i karty-niespodzianki. Przedstawiacie za pomocą dźwięków i gestów. Gra ćwiczy wyobraźnię, dedukcję, słownictwo, zdolności motoryczne, szybkość i koncentrację. Rozbudza wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie.

BrainBox Bajki, wiek 6+

Producent: Albi

To gra planszowa dla jednej do ośmiu osób. Dzieci poprzez zabawę BrainBoxem zwiększają umiejętność koncentracji oraz rozwijają spostrzegawczość. Ćwiczą pamięć i powiększają wiedzę na temat bajek i baśni.

Mrówki, wiek 7+

Producent: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Ciągle zmieniająca się sytuacja uczy dziecko spostrzegawczości, sprawnego podejmowania decyzji i analizy danych. Przydatna jest tu umiejętność szybkiego liczenia. To gra dla całej rodziny, która wzbudza salwy śmiechu, wywołuje pozytywne emocje i wywołuje zdrową rywalizację wśród zawodników.

Piżama party, gra towarzyska dla dzieci 7+

Producent: Djeco

To idealna gra planszowa dla dzieci na piżama party. Wymyślanie historii i podejmowanie różnych rozśmieszających wyzwań to coś, co mali imprezowicze lubią najbardziej! Gra jest różowa, więc najwięcej radości przysporzy małym dziewczynkom

Busy Bags, wiek 7+

Producent: Smart Games

Takie są dobre gry planszowe dla dzieci. Wciągają i pobudzają do działania, aby realizować zadania. Wymagają myślenia i analizowania. Forma zamykanej książeczki sprawia, że dziecko może zabrać ją ze sobą wszędzie: na wyjazd, do parku i do domu kolegi z klasy.

Scotland Yard Junior, wiek 6+

Producent: Ravensburger

Przenieś się do Londynu, by schwytać przestępcę, który uciekł ze Scotland Yardu. Detektywistyczna gra planszowa dla małych dzieci pozwala im na wirtualne poznanie sekretnych uliczek Londynu, wyruszenia w podróż wzdłuż Tamizy oraz znikanie w tajemniczej mgle. Podczas gry trzeba się nieźle nagłówkować, by zaplanować uchwycenie uciekiniera. Planszówka rozwija wyobraźnię, zręczność, umiejętności interpersonalne i społeczne. Ćwiczy koncentrację, rozładowuje napięcie i uczy współpracy z pozostałymi graczami.

Jamniki, wiek 6+

Producent: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Jamniki czekają, aby ubrać je w jak najdłuższy kubraczek. Jest to sympatyczna i pięknie wyrysowana gra dla małych dzieci i dla całej rodziny. Ta gra planszowa dla dzieci to hit wśród miłośników czworonogów.

Labirynt Junior, wiek 7+

Producent: Ravensburger

Gra uczy myślenia i dostosowywania się do szybkich zmian sytuacji. Każda runda jest niepowtarzalna, dzięki czemu dziecko nie nudzi się i nie narzeka na monotonię. Zasady są proste, a na zawodników czeka wiele niespodzianek! To szalona zabawa w polowanie na smoki, duchy i skarby.

Kotek i motylki, wiek 6+

Producent: Zielona Sowa

Ćwiczy spryt, zręczność i liczenie. Wspomaga trening spostrzegawczości i refleksu, a dodatkowo - jest estetycznie i kolorowo zilustrowana, że zauroczy małych miłośników kotów i motyli. Takie gry planszowe dla małych dzieci jak ta cieszą także oko dorosłego.

Gry planszowe dla dzieci z autyzmem

Dobre gry planszowe dla dzieci autystycznych uwzględniają jakość i ilość bodźców przekazywanych podopiecznym w sposób ciekawy i bezpieczny. Poniżej podajemy przykłady planszówek, które spełniają te wymogi.

Gołąb - gra „Piramida miłości”, wiek 12+

Gracze zapoznają się ze stanami emocjonalnymi i fizycznymi związanymi z zakochaniem. Odgrywają rolę zakochanej osoby spieszącej się na spotkanie z drugą połówką. Dużo tu humoru i zabawnych scenek pokazujących cienie i blaski czucia „motyli w brzuchu”.

Bąk - gra „Zrób, napisz, narysuj, pokaż, policz”, wiek 5+

U osób z autyzmem rozwija umiejętność zabawy. Celem jest zabawa poprzez aktywność ruchową oraz rozwój sprawności intelektualnej, spostrzegawczości i wiedzy ogólnej. Gracz wykonuje takie ćwiczenie, jakie dyktuje mu pole, na którym wyląduje jego pionek: pajacyki, skłon, przysiad.

Story Cubes: Interwencje, wiek 6+

Producent: Rebel

To prosta w założeniach gra, genialny trening pomysłowości i wyobraźni. Zestaw 54 ikonek z najważniejszymi słowami związanymi ze zdrowiem, niesieniem pomocy i kataklizmami, gdzie nie ma złych odpowiedzi, bo można wypowiedzieć wszystko, co na myśl przyniesie dziecku wyobraźnia. Gry planszowe dla najmłodszych, takie jak Story Cubes, gwarantują zabawę, która ćwiczy kreatywność, fantazję i opowiadanie historii.

Spaghetti, wiek 6+

Producent: Granna

To polska familijna, zręcznościowa i logiczna polecana gra dla dzieci z autyzmem - małych i dużych. Jest nowoczesną odsłoną kultowej gry w bierki. Gra ma trzy poziomy zaawansowania. Uczy skupienia, pomysłowości oraz poprawia pracę motoryki małej.

Autor: Ewa Doniec