Data modyfikacji:

Jak kupować laktator?

Autor: Sylwia Stwora

Wiele przyszłych mam zadaje sobie pytanie o sens zakupu laktatora. Kiedy warto to zrobić? Co jest najistotniejsze przy wyborze? Jeśli stoisz przed tego typu dylematem, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak prawidłowo kupować laktator. Konkretne i aktualne modele, znajdziesz natomiast odwiedzając ranking najlepszych laktatorów.

Każda przyszła mama musi zmierzyć się z natłokiem przygotowań związanych z przyjściem maluszka na świat. O pewnych rzeczach warto pomyśleć wcześniej, ale z zakupem laktatora najlepiej wstrzymać się do porodu. Wtedy też będziesz wiedzieć czy zakup laktatora okaże się konieczny ze względu na problem z pozyskaniem pokarmu.

Głównym czynnikiem różnicującym laktatory jest sposób odciągania mleka. Wyróżniamy modele ręczne lub automatyczne. Niedrogie laktatory manualne, w których kobieta samodzielnie odpompowuje pokarm do butelki za pomocą gruszki, tłoka czy pompki, idealnie sprawdzają się w przypadku braku kłopotów z karmieniem. Jeśli posiadasz nadmiar mleka, a jego odciągnie jest bezbolesne lub też laktator będzie rzadko Ci służył, zdecyduj się na urządzenie ręczne. Sporadyczne korzystanie nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów. Jednak w przypadku problemów z karmieniem, np. małą ilością pokarmu czy zapaleniem piersi, zalecany jest laktator elektryczny. Produkt sprawdzi się też, gdy będzie konieczne częste odciąganie, a ręczne odpompowywanie stanie się żmudne.

W przypadku laktatorów manualnych, często okazuje się, że ich obsługa jest kłopotliwa. Ręczne odciąganie pokarmu dla wielu kobiet jest bolesne i powoduje duży dyskomfort. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na zakup droższego, ale wygodniejszego, laktatora elektrycznego, w którym mleko z piersi do butelki ściąga specjalistyczny mechanizm wyposażony w regulację siły ssania. Niektóre produkty posiadają też różne tryby pracy, np. naśladujące dziecko, oraz są wyposażone w nakładki masujące.

Karmienie jest sprawą indywidualną i uzależnioną od wielu czynników, jednak na początku najlepiej wypróbować urządzenie ręczne, a dopiero, gdy korzystanie z niego nie spełni Twoich oczekiwań, warto zaopatrzyć się w produkt elektryczny.

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

2020-03-10
Termometr to jedno z podstawowych akcesoriów, w które powinniśmy się zaopatrzyć, gdy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny. Jednak szeroka gama produktó...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!