Data publikacji:

Jakie LEGO dla chłopca 6 lat wybrać?


Klocki LEGO od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, bowiem doskonale rozwijają kreatywność i umiejętności manualne. Jednak LEGO to nie tylko zwykłe klocki, z których można budować domki i pojazdy – to również zestawy, dzięki którym najmłodsi zanurzą się w świat ulubionych postaci, uratują zwierzęta potrzebujące pomocy czy złapią złoczyńcę na gorącym uczynku. Tym razem podpowiadamy, jakie klocki LEGO będą najlepsze dla chłopca mającego 6 lat.
dziecko z tata

LEGO dla 6-latka – jakie zestawy będą najlepsze dla chłopca w tym wieku?


Sześciolatki mogą z powodzeniem dobrze bawić się już większością zestawów klocków LEGO dla dzieci dostępnych na rynku. Oczywiście nie mamy na myśli wyłącznie LEGO Duplo – z tej serii pociecha powoli wyrasta. Sześć lat to dobry czas na wprowadzanie zestawów, w których chłopcy będą mogli się wcielić w ulubione postaci z filmów, gier lub bajek, i odtwarzać scenki z nimi związane. Doskonałym wyborem może być zatem seria LEGO Minecraft, Jurrasic World czy Ninjago.

Do odtwarzania sytuacji dobrze znanych z życia codziennego dobrze nada się seria LEGO City, w której najmłodsi będą mogli zostać m.in. strażakiem, lekarzem, budowlańcem czy maszynistą pociągu.

Dzieci lubiące trudniejsze zestawy klocków mogą też spróbować zmierzyć się z serią LEGO Technic czy Speed Champions.

LEGO City Pociąg Pasażerski (60197)


Zestaw Klocków LEGO City Pociąg Pasażerski to wspaniały upominek dla każdego 6-latka zafascynowanego koleją. Główną atrakcją kompletu jest pociąg pasażerski, w którym umieszczony został dziesięciobiegowy silnik sterowany za pomocą pilota na Bluetooth. Dzięki temu pojazd może samodzielnie poruszać się po torach kolejowych. Co więcej, podstawowy komplet torów bez problemu można rozbudować o dodatkowe przęsła, które można dokupić poza zestawem.

To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę w pociągu, to możliwość zdjęcia dachu, dzięki czemu z łatwością można podejrzeć, co dzieje się w wagonie i kawiarni. Zestaw został wzbogacony o liczne akcesoria: m.in. peron, słup z sygnalizacją, mapa połączeń. LEGO City pociąg pasażerski złożony jest z 677 elementów zapewni wspaniałą zabawę przez wiele godzin.

LEGO City Policyjny Konwój Więzienny (60276)


Zestaw LEGO City Policyjny Konwój Więzienny pozwoli sześcioletniemu chłopcu odegrać za pomocą klocków zabawę w policjantów i złodziei. Tym razem policjant stara się przetransportować przebiegłego złodziejaszka do celi. Nie będzie to jednak proste, bowiem po drodze mogą wydarzyć się różne rzeczy. Dziecko może zdecydować, czy chce być policjantem próbującym uratować sukces akcji przewożenia więźnia bądź sam być tym złym, który próbuje uciec. A może sześciolatek wymyśli jeszcze inną historię? Ogranicza go tylko wyobraźnia!

W skład zestawu wchodzą cztery minifigurki oraz kilka pojazdów: furgonetka więzienna, motocykl policyjny oraz samochód pomocy drogowej.

LEGO Jurassic World Pościg Raptorów (75932)


LEGO Jurassic World Pościg Raptorów to zestaw klocków, który powstał z okazji ćwierćwiecza filmu Park Jurajski. Ten komplet to odwzorowanie kultowej sceny ukrycia dzieci przed welociraptorem w szafce kuchennej. Kuchenny aneks oraz laboratorium to części sterowni komputerowej, z której w głównej mierze składa się zestaw. Ponadto w komplecie znajdują się cztery minifigurki oraz ruchoma figurka welociraptora.

LEGO Ninjago Turniej Żywiołów (71735)


Zestaw LEGO Ninjago Turniej Żywiołów to będzie dla chłopca w wieku 6 lat prawdziwa frajda, jeśli tylko zna serial LEGO Ninjago. Komplet ten pozwoli odtworzyć pojedynki z czwartego sezonu. W świątyni znajdują się platformy: z obrotową bronią oraz bojowa. Mali wojownicy znajdą wewnątrz również jadeitowe ostrza w nagrodę oraz wirującą broń, która przyda się do treningów umiejętności ninja.

LEGO Minecraft Stajnia (21171)


Zestaw LEGO, który ucieszy każdego chłopca w wieku 6 lat będącego fanem gry Minecraft. Chociaż komplet klocków ma napisane na opakowaniu, że jest on przeznaczony dla ośmiolatka, młodsze dzieci również chętnie będą się nim bawić. To, co wyróżnia go na tle innych zestawów, to uniwersalność. Bez problemu można go swobodnie rozbudowywać i modyfikować. Mali fani gry z pewnością ucieszą się z elementów dobrze znanych z wirtualnej rzeczywistości, takich jak np. diamentowa zbroja. Pociecha z pewnością chętnie nakarmi konie bądź zbuduje im tor przeszkód.

LEGO Speed Champions Ferrari F8 Tributo (76895)


LEGO Speed Champions Ferrari F8 Tributo to jeden z trudniejszych zestawów klocków LEGO dla dziecka 6 lat, jednak z pewnością znajdą się domownicy, którzy chętnie pomogą złożyć to auto. To także pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Ferrari.

Mimo niewielkich rozmiarów model ten wiernie stara się odwzorować detale pełnowymiarowego auta. Do kompletu dołączona została minifigurka kierowcy, dzięki czemu ewentualne zabawy tym pojazdem będą jeszcze bardziej fascynujące. Całość składa się z 275 elementów.

LEGO Technic Monster (42118)


Serii LEGO Technic chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mimo że znajdują się w niej zestawy nawet bardzo zaawansowane dla dorosłych, na szczęście nie brakuje mniej skomplikowanych kompletów, które skutecznie wciągną każdego sześciolatka lubiącego składanie klocków zgodnie z dołączoną instrukcją.

Pojazd Monster szczególnie zainteresuje fanów pokazów Monster Jam. Ogromne opony, jaskrawe reflektory z przodu a także napęd typu pull-back zapewnią wielogodzinną rozrywkę już po złożeniu pojazdu. Co więcej, całość można przebudować na łazik terenowy! Jeśli sześciolatkowi nadal mało, może skorzystać z instrukcji Instructions Plus, która pozwoli wpleść w tradycyjną zabawę elementy interaktywne.
Autor: Agnieszka Ragus