Data modyfikacji:

Co mamy w środku? Nauka anatomii dla dzieci

Jak oddychamy? Co dzieje się ze zjedzoną kanapką? Prędzej czy później twojego malucha zaczną interesować podobne tematy. Zamiast czekać do poruszenia tych kwestii na lekcjach przyrody, warto wziąć sprawy w swoje ręce i wcześniej rozpocząć naukę anatomii, która nawet dla małych dzieci może być piekielnie ciekawa. Przedstawiamy najlepsze pomoce naukowe, które zainteresują twoją pociechę funkcjonowaniem ludzkiego ciała.
nauka anatomii

Anatomia człowieka: kiedy zacząć jej uczyć?

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że niektóre dziedziny wiedzy powinny zostać przyswojone przez dziecko w konkretnym wieku – najlepiej w szkolnej ławce. Tymczasem większość z nich można poznawać już w najmłodszych latach, korzystając z dostosowanych do wieku malucha pomocy naukowych. Dziecko najczęściej zaznajamia się z podstawami gramatyki i matematyki jeszcze przed pójściem do przedszkola – dlaczego nie miałoby to dotyczyć innych dziedzin, jak na przykład anatomia człowieka?

Przeczytaj także: Nauka znaków drogowych

Wybierając odpowiednie książki i gry, naukę anatomii można rozpocząć już nawet w 3 roku życia dziecka. Dzięki temu, gdy w wieku szkolnym zetknie się z nią ponownie, przyswajanie informacji przyjdzie mu o wiele prościej.

Nauka anatomii dla dzieci – najlepsze pomoce naukowe

Chcesz zaznajomić dziecko z podstawami działania ludzkiego ciała? Jak zwykle, najlepiej sprawdzi się nauka połączona z zabawą. Oto nasze propozycje na ciekawe lekcje anatomii da najmłodszych.

1. Clementoni, Ciało ludzkie dla najmłodszych

To puzzle, po które mogą sięgnąć już czterolatki. W zestawie znajdziesz cztery dwustronne obrazki przedstawiające dzieci ubrane, bez ubrań oraz „w przekroju”. Wszystko to opatrzone czytelnymi, kolorowymi ilustracjami oraz podpisami.

2. Janod, Anatomia człowieka – gra językowa

To świetna gra edukacyjna, która nauczy twoją pociechę nazw części ludzkiego ciała w 11 językach. Gra zawiera aż 76 elementów, które układa się na tablicy magnetycznej. Wygodny wskaźnik znacznie ułatwi naukę. Z gry językowej mogą korzystać już trzylatki – prezent będzie idealny.

Zainteresuje ona również dzieci w wieku szkolnym.

3. Kidzlabs, Szkielet człowieka

Dzieci w wieku od 8 lat mogą zacząć zaznajamiać się z ludzkim układem kostnym. Trudno o lepszy sposób na to, niż model w postaci ludzkiego szkieletu. Mało tego – ta gra edukacyjna umożliwia samodzielne odlanie go… z gipsu. Później można dowolnie go pomalować i ozdobić.

4.  Kidzlabs, Narządy człowieka

Jak to jest, że oddychamy i widzimy? Na to pytanie pomoże ci odpowiedzieć ta sprytna gra edukacyjna. W skład tej gry edukacyjnej wchodzą: model prezentujący pracę płuc, stetoskop, model pokazujący działanie soczewki oraz czaszka ze świecącym mózgiem. Zestaw pozwoli nauczyć dziecko zasad działania powyższych organów wewnętrznych. Gra edukacyjna polecana jest dla starszych dzieci – od 11 roku życia.

5. Russel, Puzzle edukacyjne – anatomia człowieka

Dzieci wkraczające w wiek szkolny, mogą skorzystać z puzzli edukacyjnych, które pomogą w nauce umiejscowienia organów wewnętrznych ludzkiego ciała. Taka układanka może okazać się cenną pomocą tuż przed sprawdzianem z biologii.

6. Small Foot, Układanka – anatomia człowieka

Układanka z 7 elementów to doskonała propozycja dla młodszych dzieci, które dopiero zaczynają oswajać się z układem ludzkiego ciała oraz nazwami jego części. Polecana dla maluszków od 3 roku życia.
Anatomia człowieka może być pasjonująca nawet dla najmłodszych. Wybierz odpowiednią zabawkę edukacyjną, a kto wie – może obudzisz w swoim dziecku ducha biologa lub lekarza?