Data modyfikacji:

Śpiewający czy zwykły - jaki nocnik wybrać?

Autor: Sylwia Stwora

Nauka siadania na nocnik nie jest wcale łatwa. Dziecku trudno jest zrozumieć, dlaczego ma robić siku we wskazanym miejscu. Wybór właściwego modelu może pomóc w przekonaniu malca. Jednak jaki nocnik wybrać - śpiewający czy zwykły?

Zwykłe nocniki kuszą przede wszystkim niską ceną, która zaczyna się już od kilku złotych. Na rynku dostępne są różnorodne kształty czy kolory. Jednak ten typ nocnika z reguły nie jest wyposażony w żadną dodatkową funkcję. Obecnie można na rynku spotkać zwykłe nocniki wzbogacone w specjalny system zapachowy, który uwalnia się stopniowo w czasie korzystania. Jednak kupując tego typu sprzęt, warto zastanowić się, czy taki system zapachowy będzie odpowiadał dziecku.

Wielu rodziców zastanawia się, czy lepszą wersją nocnika nie byłby model śpiewający. Ten wariant urządzenia emituje melodię w momencie załatwienia potrzeb fizjologicznych przez dziecko. Czy taki nocnik będzie dobry? Z pewnością może zaciekawić malca. Jednak przed zakupem grającego modelu dobrze jest poobserwować reakcję dziecka na różne dźwięki. Może bowiem się okazać, że melodia emitowana z nocnika jedynie wystrasza malca, co będzie dodatkowym utrudnieniem w przekonaniu dziecka do korzystania z nocnika.

Jeśli jednak zdecydujesz się na model śpiewający, warto w niego zainwestować więcej pieniędzy. Tańsze modele nie dają możliwości wymiany baterii, a ta dość szybko się wyczerpuje. Poza tym częstym ich problemem jest zacinająca się melodyjka, która zaczyna grać na okrągło. Dlatego warto zainwestować w droższy nocnik, aby mieć pewność, że ten posłuży przez dłuższy czas.

Rozmyślając nad problemem, jaki nocnik wybrać, powinnaś przede wszystkim uwzględnić wymogi malca. Istotny wpływ na wybór kształtu nocnika ma płeć dziecka. Nocniki dla chłopców powinny mieć solidne zabezpieczenie z przodu. Poza tym sam model powinien być wykonany z wytrzymałego, aczkolwiek giętkiego tworzywa. Wybierając kolor oraz kształt, warto również zastanowić się, czy nocnik w kształcie lwa na pewno zachęci malca do tego, aby z niego korzystał. Czasem lepiej odsunąć fantazję na bok i skupić się na komforcie malca.

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

2020-03-10
Termometr to jedno z podstawowych akcesoriów, w które powinniśmy się zaopatrzyć, gdy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny. Jednak szeroka gama produktó...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!