Data publikacji:

Sterylizator do butelek – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nie wiesz, czy warto kupić sterylizator do butelek? Nie jesteś pewien, na jaki model postawić? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Sprawdź nasz poradnik i wybierz sterylizator do butelek na miarę swoich potrzeb.
sterylizacja butelki

Sterylizator butelek – na co zwrócić uwagę?

Wielu rodziców zastanawia się, czy sterylizator to niezbędny wydatek. Naszym zdaniem: tak. Dlaczego? Sterylizator to gwarancja, że zapewniasz dziecku maksimum bezpieczeństwa podczas każdego posiłku. Plastikowe butelki niezwykle trudno utrzymać w czystości i poddać sterylizacji w domowych warunkach. Możesz każdorazowo odkażać butelki przegotowaną wodą, jednak na dłuższą metę to nie tylko czasochłonne i nieefektywne, ale także nie daje gwarancji całkowitej sterylizacji.

Z tego powodu ogromną popularnością wśród rodziców cieszą się sterylizatory. Nic dziwnego – to przydatne urządzenie pozwala zaoszczędzić czas i zapewnia twojemu dziecku bezpieczeństwo podczas każdego karmienia. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania sterylizatora? Przede wszystkim na typ urządzenia. W sklepach znajdziesz modele z podgrzewaczem, elektryczne, parowe lub mikrofalowe. Wybierz ten, który najlepiej wpisze się w potrzeby twoje i twojej pociechy. Nie zapomnij zwrócić uwagę na to, ile butelek jednocześnie pomieści sterylizator. Sterylizator na jedną butelkę dobrze sprawdzi się w podróżny, jednak jest niepraktyczny na co dzień. Dużo lepszym wyborem będą sterylizatory na sześć lub więcej butelek – szczególnie, gdy masz więcej dzieci karmionych butelką.
 
Kupując droższe modele, warto upewnić się, że są wyposażone w dodatkowe funkcje. Dzięki nim codzienne korzystanie z sterylizatora będzie dużo prostsze. W niektórych sterylizatorach można przygotować nawet zdrowe posiłki na parze! Większość sterylizatorów wyposażona jest w funkcję suszenia, sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu sterylizacji oraz możliwość mycia w zmywarce.

Sterylizator i podgrzewacz do butelek w jednym – czy warto?

Połączenie sterylizatora i podgrzewacza to niezwykle praktyczne rozwiązanie, na które decyduje się spore grono rodziców. Dlaczego? Urządzenie tego typu dba nie tylko o sterylność butelki, ale także o temperaturę mleka lub kaszki. Dzięki temu możesz podać swojemu dziecku posiłek o odpowiedniej temperaturze kiedy potrzebujesz. Podgrzewacz elektroniczny 2w1 pozwoli ci na podgrzanie pokarmu nie tylko w butelkach, ale także gotowych dań w słoiczkach. Wszystko za sprawą szerokiego zakresu ustawień temperatury. Urządzenie pozwoli ci także na sterylizację smoczków i elementów butelek. Przygotowując naturalny pokarm, możesz skorzystać z kąpieli wodnej, która zachowuje właściwości odżywcze mleka.

Sterylizator parowy do butelek – wybór rodziców

Sterylizatory parowe cieszą się wśród rodziców dużą popularnością. Wszystko dlatego, że butelki wyciągnięte z takich sterylizatorów utrzymują czystość nawet do kilku godzin. Jak działa sterylizator parowy? Jak sama nazwa wskazuje, sterylizacja odbywa się za pośrednictwem pary. Para wodna doprowadzana jest przez urządzenie do temperatury od 90 do 100 stopni Celsjusza. Dzięki temu masz pewność, że używane przez ciebie butelki są zawsze sterylne i gotowe do użycia.
Sterylizatory tego typu są niezwykle praktyczne, ponieważ długo utrzymują ciepło i sterylne warunki. Jeśli potrzebujesz świeżej butelki, wystarczy, że uchylisz pokrywkę. Dlatego warto zaopatrzyć się w sterylizator na cztery lub więcej butelek. Gdy sterylizator wyłączy się, a znajdujące się w nim butelki nie będą już miały sterylnych właściwości, po prostu dolej wodę do zbiorniczka i włącz urządzenie ponownie. Rodziców ceniących zdrowe posiłki z pewnością ucieszy informacja, że w niektórych sterylizatorach tego typu można przygotować pełnowartościowe posiłki na parze. Wszystko za sprawą dodatkowej miseczki dołączonej do urządzenia.

Elektryczny sterylizator – wygoda i funkcjonalność w jednym

To idealna opcja dla rodziców, którym zależy na szybkim i sprawdzonym rozwiązaniu. To najpopularniejszy typ sterylizatora dostępny na rynku. Sterylizator tego typu zajmuje minimalną ilość miejsca w kuchni, a ty możesz korzystać z zawsze gotowych do użytku butelek. Zresztą butelki to nie jedyne przedmioty, które możesz sterylizować. Sterylizator przyda się wszystkim osobom cierpiącym na alergie, którym zależy na maksymalnej higieniczności używanych przez nich przedmiotów. Sterylizator elektryczny zabija do 99,9% zarazków znajdujących się na i wewnątrz butelek. Wszystko za sprawą naturalnego procesu sterylizacji z użyciem pary wodnej. Niektóre sterylizatory elektryczne są w stanie zachować sterylność butelek, smoczków czy laktatorów nawet do 24 godzin (pod warunkiem, że pokrywka nie została otwarta). Co jest dużą zaletą elektrycznego sterylizatora? Łatwość czyszczenia. Otwarta konstrukcja pozwoli ci bez problemu utrzymać urządzenie w czystości.

Sterylizator mikrofalowy – co go wyróżnia?

Kolejny popularny typ sterylizatora dostępny na rynku. Sterylizator parowy jest naprawdę skuteczny w działaniu i łatwy w użyciu. Idealnie sprawdzi się w kuchni wyposażonej w mikrofalę. Jak działa taki sterylizator? Napełniasz sterylizator wodą i wkładasz go do mikrofali. Już po dwóch minutach sterylizator jest gotowy do użytku, zabijając przy tym do 99,9% zarazków i bakterii.