Data modyfikacji:

Gry dla 5-latków

Gry planszowe to nie tylko idealna rozrywka dla całej rodziny na długie wieczory. Starannie dobrane tytuły stymulują mózg do pracy, pobudzają wyobraźnię, kreatywność, jak i umiejętność logicznego myślenia. Zobacz, które polecane gry dla 5-latków wpłyną pozytywnie na rozwój twojego dziecka. 
gry dla 5-latków

Uniwersalne gry dla 5-latków

Szukasz uniwersalnej gry, która podbije serce każdego dziecka i… dorosłego? Na rynku znajdziesz kilka pewniaków, które bez cienia wątpliwości spodobają się każdemu graczowi i rewelacyjnie sprawdzą się jako rodzinna rozrywka.

Wśród nich prym wiedzie popularny tytuł Pędzące żółwie. Dzięki kartom opartym na symbolach i prostym zasadom, jest to świetna zabawa dla całej rodziny. Mocną stroną tej gry planszowej są proste zasady, które zrozumie każde dziecko.

Warto sięgać także po starannie przygotowane gry edukacyjne dla dzieci. Nie tylko pomagają one w przyswajaniu wiedzy, ale także rozwijają intelekt, umiejętność logicznego myślenia i planowania.

Przeczytaj także: Zabawy na urodziny - najciekawsze pomysły

Twoje dziecko uwielbia dedukcję i ma zadatki na małego detektywa? Postaw na tytuł, w którym maluch musi rozwiązać zagadkę. W dobrze ocenianej grze Lisek Chytrusek dziecko ma za zadanie przeprowadzić śledztwo wśród zwierząt, opierając się na otrzymanych wskazówkach.
Rewelacyjnie sprawdzają się również gry dla pięciolatków, w których wymagana jest pewna i szybka ręka. W grach zręcznościowych rozgrywka jest szybka i dynamiczna, mocno angażująca graczy.

Co ważne ćwiczą one koordynację ruchową, precyzję działania oraz refleks. Jedną z najpopularniejszych gier w tej kategorii stanowi kultowa już Jenga, w której gracze mają za zadanie wyciągnąć drewniane klocki z wieży i kłaść je na szczyt konstrukcji. Podobnych emocji dostarcza Mistakos, w której gracze układają na sobie plastikowe krzesełka.

Nie mniejszą frajdę sprawiają gry dla dzieci, w których wymagana jest porcja ruchu. Klasyczny już Twister zmusza graczy do szybkiego działania i do porcji zdrowych wygibasów.

Gra, która ćwiczy refleks

Idealnie, jeśli gry dla dzieci od 5 lat mają w zamyśle polepszanie refleksu dziecka, ponieważ jest to jeden z efektywniejszych, a przy tym przyjemniejszych, sposób na ćwiczenie tej umiejętności. Sokoli wzrok i pewna ręka przyda się między innymi we wszystkich częściach popularnej gry Dooble.

Gracze muszą odnaleźć obrazek, który łączy dwie karty. Szybkość potrzebna jest również w wariacjach gry Junglee Speed, w której należy ekspresowo złapać za totem i wyprzedzić innych graczy.

Gry dla dziewczynek w wieku 5 lat

Gry z motywem zwierzątek idealnie trafiają w gust małych dziewczynek! Błyskawiczne działanie i ćwiczenie pamięci to domena bardzo dobrze ocenianego tytułu Kto to zrobił? Zabawna i szybka karcianka ma na celu znalezienie winnego zwierzaka, który nabrudził na środku dywanu.

Przeczytaj także: Gry geograficzne dla dzieci

Szukasz gry typowo “dziewczyńskiej”? Każda mała księżniczka będzie zachwycona tytułami, w których zadanie polega na przebieraniu postaci albo projektowaniu ubrań. Do wyboru masz także gry ze słodyczami i gotowaniem w tle.

Gry dla chłopców w wieku 5 lat

Na rynku znajdziesz kilka tytułów, które bazują na postaciach znanych z filmów animowanych i gier komputerowych dla dzieci, które podobają się wszystkim chłopcom.

Wśród nich znajdziesz między innymi różne edycje gry Monopoly - gdzie np. w grze Monopoly Gamer Mario Kart wykorzystany został motyw kultowej gry z konsoli Nintendo. W wersji dziewczęcej planszę ekonomicznej gry zdobią urocze kucyki znane z bajki My Little Pony.

Szukasz innych gier dla chłopców? Każdy maluch będzie zachwycony grami opartymi na serii bajek Auta, Psi Patrol, czy z superbohaterami. Gry planszowe z ulubionymi bohaterami to sprawdzony sposób na zachwyt małych graczy!