Data publikacji:

Jakie LEGO dla 4-latka chłopca wybrać?


Święta Bożego Narodzenia, urodziny, imieniny, a może tak po prostu, bez okazji? Każdy powód jest dobry, aby kupić dziecku nowy zestaw klocków LEGO. Nie oszukujmy się jednak – ze względu na liczbę dostępnych serii i kompletów, wybór ten nie będzie najprostszym zajęciem. Postanowiliśmy jednak pomóc. W poniższym artykule zastanawiamy się, jakie LEGO dla 4-latka chłopca wybrać. Zapoznaj się z naszymi propozycjami, a być może któraś z nich przypadnie ci do gustu.
dziecko

Klocki LEGO dla chłopca 4 lata


Jeśli zastanawiasz się, jakie klocki LEGO dla 4- latka chłopca będą odpowiednie, zwróć przede wszystkim uwagę na serię LEGO Duplo. Klocki z tej serii są dobrze dostosowane dla chłopca mającego 4 latka. Poszczególne elementy są wystarczająco duże, co minimalizuje ryzyko ich połknięcia. Ponadto dzięki ich fantazyjnym kształtom oraz wyrazistej kolorystyce doskonale będą stymulować rozwój małej pociechy.

LEGO Classic - Zielony zestaw kreatywny (10708)


Cztery lata malca to dobry moment, aby powoli wprowadzać do zabawy „tradycyjne” komplety klocków bez żadnych historii i bohaterów w tle. Postaw więc na kreatywny zestaw elementów, dzięki któremu pociecha będzie w stanie przede wszystkim rozwijać swoje zdolności manualne. Na początek proponujemy jeden mniejszy zestaw, np. zielony (chociaż wybór kolorystyczny jest znacznie większy). Kiedy będzie chętnie podejmowany przez malca, można mu będzie poszerzyć atrakcje o większy zestaw lub mniejszy w innym kolorze. Mały komplet LEGO Classic doskonale sprawdzi się zarówno dla chłopca 4 lata, jak i dla trochę starszych dzieci.

LEGO Creator – Budowa miasta (6194)


Jakie LEGO dla 4-latka chłopca można jeszcze wybrać? Jeśli już o budowie mowa, to polecamy tym razem budowę miasta. Będzie to możliwe dzięki zestawowi LEGO Creator – Budowa miasta. Młody konstruktor wybuduje m.in. stację kolejową, pocztę czy posterunek policji. Gotowa miejscowość z pewnością zaangażuje malca w zabawę klockami przez wiele godzin.

Klocki LEGO Duplo dla chłopca 4 lata


LEGO Duplo Wielka budowa (10813)


Pozwól czterolatkowi na zabawę w plac budowy! Niezwykłych atrakcji dostarczy mu zestaw LEGO Duplo Wielka Budowa, w skład którego wchodzą aż trzy różne pojazdy: dźwig, wywrotka oraz buldożer. Co więcej, dźwig posiada ruchome ramię oraz chwytak. Oba elementy będą w stanie podnieść klocki i drobne przedmioty. Do zestawu zostały także dołączone trzy figurki budowlańców, a także szereg akcesoriów, m.in. młot pneumatyczny, szpadel, taczka czy pachołki.

LEGO Duplo Ciężarówka i koparka gąsienicowa (10812)


Zestaw LEGO dla 4-latka chłopca, który jest bardzo podobny do zestawu LEGO Duplo Wielka budowa. Również w jego skład wchodzą koparka gąsienicowa oraz ciężarówka. Pierwszy z wymienionych sprzętów potrafi kopać łyżką, natomiast drugi został wyposażony w funkcję wywrotki. Od wyżej wymienionego zestawu różni go jednak mniejsza liczba elementów oraz niższa cena.

LEGO Duplo – Disney Auta – Zygzak McQueen na wyścigach (10924)


Zestaw LEGO Duplo Disney Auta - Zygzak McQueen na wyścigach jest obowiązkowym kompletem dla wszystkich małych fanów sympatycznych wyścigówek. Czterolatek może dzięki niemu wyobrazić sobie, że przeprowadza wyścig z Zygzakiem McQueen w roli głównej. To, czy wygra, zależy włącznie od wyobraźni dziecka! Próba przemieszczania małych pojazdów pozytywnie wpływa na rozwój jego umiejętności manualnych. W zestawie znajduje się również stół warsztatowy, na którym powinny się znaleźć pojazdy po skończonych wyścigach.

LEGO Duplo – Disney Auta Szopa Złomka (10856)


Komplet klocków LEGO Duplo – Disney Auta Szopa Złomka, podobnie jak zestaw Zygzak McQueen na wyścigach, pozwoli malcowi przenieść się w świat jego ulubionej bajki. Tym razem jednak nie będzie odgrywać scenek na torze wyścigowym, a odwiedzi Złomka i jego szopę. Czterolatek będzie mógł się przy okazji przekonać, że kontakt i przyjaźń pomiędzy bohaterami jest jak najbardziej możliwa dzięki technologii. Bo chociaż Zygzak McQueen jest daleko na zawodach, komputer pozwala mu połączyć się ze Złomkiem i być z nim w ciągłym kontakcie.

LEGO Duplo – Dowódca straży pożarnej (6169)


Jeśli czterolatek na pytanie „Kim chcesz zostać kiedy dorośniesz?” bez wahania odpowiada „Strażakiem”, zestaw LEGO Duplo Dowódca straży pożarnej będzie spełnieniem jego marzeń. Dzięki czerwonemu wozowi strażackiemu poczuje się jak prawdziwy bohater ratujący potrzebujących przed żywiołem ognia. Figurka strażaka i plastikowe płomienia pomogą jeszcze bardziej wczuć się małemu w akcję ratowniczą!

LEGO Duplo Pociąg towarowy (10875)


LEGO Duplo Pociąg towarowy szczególnie przypadnie do gustu pociechom, które uwielbiają kolej. W skład tego bogato wyposażonego kompletu wchodzą: pociąg, tory kolejowe, dźwigi, port z łódką, kawiarnia oraz stacja załadunkowa. Cztery figurki (w tym jeden zwierzak) zapewnią malcowi możliwość wcielenia się w rolę maszynisty czy kapitana. Dzięki specjalnej konstrukcji pociągu, w wagonikach można przewozić klocki lub drobne przedmioty.

LEGO Duplo – Szpital miejski (5795)


LEGO Duplo Szpital miejski to zestaw klocków, który spodoba się nie tylko małym fanom zabawy w doktora. Piętrowy budynek bogato wyposażony m.in. w medyczne urządzenia i łóżka, figurki pacjentów i lekarzy oraz ambulans i helikopter zapewnią wielogodzinne odgrywanie historyjek z medycznego świata. Komplet składa się ze 120 elementów i kosztuje około 250 zł.

LEGO Duplo – Jurassic World: Minizoo łagodne olbrzymy (10879)


Ten zestaw klocków pozwoli czterolatkowi na zbudowanie własnego minizoo z… dinozaurami! Trzeba tylko skonstruować zagrodę dla olbrzymów i zapewnić im odpowiednią opiekę. W komplecie najmłodsi znajdą liczne akcesoria, m.in. kwiaty, aparat, palmę, wiszący most oraz ogrodzenie. Nie zabrakło również Graya Mitchella oraz dwóch małych dinozaurów.
Autor: Agnieszka Ragus