Data publikacji:

Pościel do przedszkola – jaką kupić?

Jednym z elementów wyprawki przedszkolaka jest pościel do leżakowania. Wraz z zakończeniem etapu rekrutacji rodzice rozpoczynają poszukiwania idealnych kompletów, które umilą maluchom odpoczynek w trakcie dnia. Jednak jaka pościel do przedszkola sprawdzi się najlepiej? Jaki materiał i wzór wybrać? Jeśli zadajesz sobie te pytania, skorzystaj z naszych porad.

pościel do przedszkola

Leżakowanie w przedszkolu. Czy jest konieczne?

Leżakowanie to stały element dnia grup przedszkolnych, do których uczęszczają dzieci w wieku 3-4 lat. Takie maluchy do prawidłowego funkcjonowania potrzebują od 11 do 14 godzin snu na dobę. Jest on niezbędny nie tylko do tego, by zapewnić dziecku odpowiednio dużo energii, ale i po to, by jego rozwój psychofizyczny przebiegał właściwie.

W większości przedszkoli leżakowanie odbywa się w godzinach wczesnopopołudniowych, tuż po obiedzie. Choć dzieci z pewnością nie będą zmuszane do tego, by zasnąć, w tym czasie w grupach zwykle nie przeprowadza się innych zajęć. Oznacza to, że piżamka i komplet pościeli do przedszkola są obowiązkowe.

Z leżakowania rezygnuje się natomiast w starszych grupach, gdzie dzieci nie wykazują tak dużego zapotrzebowania na regularny sen. Jeśli więc posyłasz do przedszkola 5- lub 6-latka, pościel i przebranie do snu nie będą mu potrzebne.

Pościel do przedszkola – czy jest konieczna?

To, czy rodzic powinien zaopatrzyć dziecko w komplet pościeli do przedszkola uwarunkowane jest wymaganiami danej placówki. Wiele przedszkoli wymaga, by w wyprawce malucha znalazła się własna pościel, jednak są i takie, które zapewniają ją swoim podopiecznym. Jeszcze inne przedszkola rezygnują z pościeli i zapewniają dzieciom śpiworki. W sytuacji, w której przedszkola zapewniają dzieciom pościel, do obowiązków rodzica będzie należało jedynie jej okresowe pranie.

Jaka pościel do przedszkola będzie najlepsza?

Jeśli przedszkole wymaga, aby dziecko przyniosło ze sobą swoją pościel, czeka cię wybór najbardziej odpowiedniego kompletu. Pamiętaj, że ładny wzór to nie wszystko – aby drzemki malucha były naprawdę komfortowe, musisz zwrócić uwagę na ważniejsze cechy.

Idealna pościel do przedszkola – wymiary

Pościel do przedszkola musi być dopasowana do wymiaru leżaka bądź materaca, na którym będzie spało dziecko. Informacje o preferowanym rozmiarze pościeli przedszkole z pewnością uwzględni na liście wyprawkowej.
  • Najpopularniejszym wymiarem jest pościel do przedszkola 80x200 cm z powłoczką 40x40 cm. Jako, że kołderka jest w tym wypadku długa i wąska, część pościeli układana jest pod dzieckiem, pełniąc rolę okrycia i prześcieradła.
  • Innym popularnym wymiarem pościeli do przedszkola jest 100x135 cm – z poszewką 40/40 lub 40/60 cm. Jest to rozmiar stosowany w większości łóżek dziecięcych.

Wypełnienie pościeli do przedszkola

Wybierając kołderkę i poduszkę dla przedszkolaka, zwróć uwagę, by nie były zbyt grube. Placówki są zazwyczaj dobrze ogrzewane, dlatego maluchowi wystarczy lekka pościel. Do takiego zestawu na wszelki wypadek możesz dołączyć miękki kocyk.

Warto zdecydować się na komplet z wypełnieniem antyalergicznym – w odróżnieniu od pościeli puchowej, taki komplet bez problemu możesz wyprać w pralce. Co jednak istotniejsze, kołderki i poduszki z wypełnieniami hipoalergicznymi nie sprzyjają rozwojowi roztoczy – jest to obowiązkowy wybór dla rodziców alergików.

Wygodny wybór: pościel do przedszkola z workiem

Dowiedz się, jak pościel przedszkolaka powinna być przechowywana. Komplety do leżakowania często można spotkać w zestawach z workami, które umożliwiają wygodne schowanie pościeli. Pościel do przedszkola z workiem jest również wygodniejsza w transporcie.

Materiał pościeli do przedszkola

W przypadku dziecięcej pościeli bardzo duże znaczenie ma materiał, z którego wykonane są poszewki na kołdrę i poduszkę, a także prześcieradło. Najlepiej postawić na stuprocentową bawełnę, która jest materiałem „oddychającym” i przyjemnym w dotyku. Zrezygnuj z pościeli wykonanych z tkanin syntetycznych – dziecku będzie w nich po prostu zbyt gorąco.

Pościel do przedszkola w ulubionym wzorze

To jasne, że dla przedszkolaka największe znaczenie ma wygląd jego pościeli do leżakowania. Znalezienie kompletu z ulubioną bajkową postacią nie będzie stanowiło problemu – dziś wśród pościeli do przedszkola można wręcz przebierać. W sklepach internetowych czeka na ciebie szeroki wybór kompletów do leżakowania dedykowanych zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Gdzie kupić pościel do przedszkola?

Wysokojakościowe komplety pościeli do przedszkola kupisz w sklepach internetowych. Kupując komplet do leżakowania online, zaoszczędzisz czas i pieniądze, a także o wiele szybciej znajdziesz pościel o właściwym rozmiarze. Wystarczy, że zapoznasz się z opiniami rodziców, a znajdziesz komplet pościeli do przedszkola, w którym twoje dziecko będzie spało bardzo chętnie.

Odpowiednio dobrana pościel do przedszkola zagwarantuje twojemu maluchowi zdrowy i wygodny sen, a tym samym więcej sił do zabawy i nauki. Stawiając na komplet wykonany z dobrych materiałów, a zarazem przykuwający uwagę wzorem, możesz być pewien, że twój maluch chętniej podejdzie do codziennych drzemek w przedszkolu.