Data publikacji:

Prezent dla chłopca 10 lat. Garść inspiracji

Dziesięciolatki powoli kończą już okres dzieciństwa i stopniowo wkraczają w czas dojrzewania. Z tego też powodu wybór odpowiedniego upominku – z okazji urodzin, komunii czy imienin, może stworzyć poważny problem. Jeśli i ty nie wiesz, co kupić, przeczytaj poniższe wskazówki. Oto naprawdę dobre pomysły na prezent dla chłopaka 10 lat.

prezent dla chłopca 10 lat

Prezent dla chłopca 10 lat - rower

Rower nigdy nie przestał i nigdy nie przestanie być dobrym prezentem – dzieciaki w każdym wieku uwielbiają „śmigać” na jednośladach. Co musisz wziąć pod uwagę przy jego wyborze? Otóż rower dla chłopca 10 lat:
 • powinien mieć odpowiedni rozmiar, zazwyczaj jest to 24” (to odpowiedni rozmiar dla dzieci o wzroście od 120 cm do 145 cm),
 • powinien mieć przerzutki – wystarczą te na tylnym kole,
 • stery i wsporniki typu a-head – to lepsza opcja,
 • powinien być możliwie jak najlżejszy, więc najlepsze są modele z aluminiową ramą,
 • może być górski albo miejski – warto dopytać o preferencje dziecka.
Oczywiście musimy też wziąć pod uwagę wygląd – np. błękitny model to niekoniecznie odpowiedni rower dla chłopca. 10 lat to wiek, w którym ceni się raczej ciemne barwy, neonowe wstawki, często mile widziane są błyskawice i czaszki. Z drugiej strony są i chłopcy, którzy wolą sportowe zdobienia.

Zegarek dla chłopca 10 lat: jaki wybrać?

Zawsze dobrym pomysłem jest również zegarek dla chłopca. 10 lat to już taki etap życia, na którym nikt nie powinien mieć problemu z odczytaniem klasycznego zegarka, stąd wybór znacznie się powiększa – pamiętaj, że nie musisz kupować modelu elektronicznego.

Oczywiście zegarek nie musi wskazywać tylko godziny. Najlepsze modele mają również takie funkcje, jak stoper, chronograf, tachometr, kalkulator, datownik, podświetlenie oraz neobrite (świecąca w ciemnościach powłoka).
Jeżeli zegarek ma być wyjątkowo „wybajerzony”, to postaw na smartwatch, który pozwoli dziecku grać w gry albo rozmawiać z bliskimi. Dobrym pomysłem jest również zakup zegarka sportowego – zwłaszcza jeśli dziecko jest bardzo aktywne.

Zabawki dla chłopców 10 lat

Czy dziesięciolatek wciąż bawi się zabawkami? Oczywiście – pod warunkiem jednak, że nie będą to autka czy drewniane klocki. Oto zabawki dla chłopców 10 lat, które wzbudzą zachwyt młodego obdarowanego: Klocki Lego Technic to nie są zwykłe klocki – to niesamowite elementy, które umożliwiają zbudowanie wymyślnych pojazdów, często na sterowanie. Wszystkie klocki są dokładnymi kopiami części prawdziwych aut, koparek czy dźwigów. To gwarantowana zabawa na wiele godzin – w którą z chęcią zaangażuje się również tata czy wujek.
Jeśli musisz kupić prezent dla chłopaka 10 lat i nie musisz oszczędzać, to postaw na Lego Mindstorms – np. model umożliwiający zbudowanie robota. To już nowa technologia, która łączy nowoczesne kodowanie z tradycyjnym konstruowaniem. Robot wykonuje polecenia (!), a steruje się nim za pomocą aplikacji mobilnej. Prawdziwy hit, który doceni każdy 10-latek.
W końcu możesz sięgnąć po klocki Lego Star Wars – taki zestaw ucieszy każdego 10-letniego miłośnika galaktycznej przygody.
 • Robot solarny
Wciąż nie wiesz, co kupić na prezent dla chłopaka? 10 lat to wiek zabawy nauką. Bardzo prawdopodobne jest, że dziecko lubi testować nowe technologie, a wszystko, co wiąże się z nowoczesnością, wzbudza jego zainteresowanie. Dlatego też z pewnością ucieszy się, gdy otrzyma mniej lub bardziej zaawansowany robot solarny do samodzielnego złożenia.
 • Zestaw do iluzji
W tym szczególnym okresie życia bardzo ważne jest imponowanie innym – dlatego też warto pomyśleć o zakupie zestawu do iluzji. Umożliwia on przygotowanie nawet 150 trików, które zapewnią mu uznanie wśród rówieśników i pozwolą rozbawić towarzystwo.

Gry planszowe dla dzieci – 10 lat

Dziesięciolatek świetnie radzi sobie już z przegrywaniem, więc gry planszowe stanowią dla niego źródło niekończącej się rozrywki. Jakie gry dla chłopców – od 10 lat, są szczególnie polecane?
 • Gra planszowa „Logo”
Fantastyczna gra, która koncentruje się wokół słynnych marek. Dziecko nie tylko będzie się świetnie bawić, ale też nauczy się czegoś nowego – na przykład o historii produktów, które na co dzień ma w swoim domu.
 • „Polski biznes”
„Polski biznes” to dziecięca wersja „Eurobiznesu” – gry, której zasad nie trzeba nikomu przedstawiać. To idealny prezent dla chłopaka 10 lat, umożliwiający mu zdobycie swojej pierwszej „fortuny” i spędzenie całych godzin na świetnej zabawie.
 • „Gorący ziemniak”
Choć gra przeznaczona jest i dla młodszych dzieci, starszaki również będą się przy niej świetnie bawić.

Gadżety zachęcające do ruchu

Zdaniem wielu najlepsze prezent dla dzieci 10 lat to te, które zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu. Co dokładnie możemy tu wymienić?
 • Hoverboard
Hoverboard to po prostu elektryczna deskorolka. Dziecko utrzymuje się na niej dzięki balansowaniu ciałem. Aby wybrać tę najlepszą, musisz zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze, warto wybrać koła 10” – świetnie utrzymują się na powierzchni. Pamiętaj również o pojemności baterii – im większa, tym dłuższa zabawa. Po trzecie, ważna jest ilość sterowników – powinny być co najmniej trzy (jeden główny oraz po jednym do każdego koła). W końcu ważny jest i wygląd – prezent dla chłopaka 10 lat musi być naprawdę ekstra, czyli im więcej diod i ekstrawaganckich wzorów, tym lepiej.
 • Łyżworolki
Jeśli dziecko lubi ruch, to doceni także łyżworolki. Pamiętaj, że najlepsze mają regulację rozmiaru, dzięki czemu posłużą przez kilka sezonów. Kółka nie powinny być z plastiku, a z kauczuku – tylko takie będą jeździć cicho, kauczuk jest też trwalszy. Ponadto zdecydowanie warto wybrać model z podwójnym hamulcem.

Gry dla dzieci od 10 lat – na konsolę

Dziesięciolatki dużo czasu spędzają przy konsolach, dlatego można pomyśleć i o ciekawej grze. Jaka gra na pewno ucieszy chłopca?
 • „Need for Speed for Rivals”
Nasz obdarowany będzie mógł wybrać, czy woli być jednym ze „złych”, czyli uciekających, czy może jednak woli ścigać jako policjant. Świetna zabawa na wiele godzin.
 • „Lego Ninjago Movie”
Gra na bazie popularnego serialu. Nasz młody gracz będzie mógł wcielić się w rolę Lloyda, Kai, Jaya, Zane’a, Nyę oraz Cole’a.
Jeśli natomiast rodzice zgadzają się, aby chłopak grał w gry o oznaczeniu PEGI 12, to można uszczęśliwić młodego człowieka:
 • „Jump Forse”
Czyli zderzenie światów manga i anime, budowanie zespołu superbohaterów, a do tego oczywiście konkretna walka.
 • „The Crew 2”
Czyli niesamowity wyścig, który podnosi adrenalinę – coś idealnego dla 10-latka, który ceni sobie rywalizację.

Prezent dla chłopca 10 lat – przed zakupem skonsultuj się z rodzicem lub opiekunem

Pamiętaj, że czasami tylko drobiazg przesądza o tym, czy dany prezent okaże się trafiony, czy też nie – zwłaszcza w tym trudnym wieku. Dlatego jeśli prezent nie ma być ofiarowany twojemu dziecku, a na przykład siostrzeńcowi czy dziecku kuzyna, porozmawiaj najpierw z jego rodzicami. Może się okazać, że zegarek szczególnie uszczęśliwi chłopaka, jeśli będzie np. w kolorze niebieskim, a rower – jeśli będzie takiej samej marki, jak rower kolegi.