Zdrowie dziecka

mycie rąk

Środki do dezynfekcji dla dzieci. Czym myć rączki i zabawki?

Zabawki i przedmioty, których używa maluch, trzeba regularnie czyścić. Sprawdź, jakie środki do dezynfekcji powierzchni oraz rąk są bezpieczne dla dzieci.
dziewczyna w szpitalu

Przygotowanie dziecka do zabiegu wycięcia trzeciego migdałka

Zabieg usunięcia trzeciego migdałka u dzieci jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów u najmłodszych. Sprawdź jak przebiega.
mydło dla dzieci

Jak wybrać najlepsze mydło dla dzieci?

Mydło dla dzieci to kosmetyk, który może być stosowany już nawet od pierwszych dni życia maluszka. Jego głównym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni skóry, jednak jak się okazuje, może pełnić szereg innych funkcji – w tym ją pielęgnować. Jak wybrać to najdelikatniejsze i najskuteczniejsze?
niemowlę z matką

Kolka u niemowlaka – przyczyny, leczenie i zapobieganie

Sprawdź, skąd się bierze kolka, jakie są objawy kolki u niemowląt i jak pomóc dziecku z kolką. Przeczytaj.
ranna noga

Jaka maść na stłuczenia dla dzieci. Jaki żel na opuchliznę i urazy?

Podczas pierwszych kilku lat życia maluch narażony jest na liczne niebezpieczeństwa związane z upadkami i w pełni nierozwiniętą koordynacją ruchową. Podpowiadam...
proszek do prania dla niemowląt

Proszek do prania dla niemowląt - jak wybrać?

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego trzeba dbać o to, żeby jej nie zaszkodzić. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji, rodzice muszą również pamiętać o doborze odpowiedniego środka do prania ubranek. Z tekstu dowiecie się, jaki proszek do prania dla niemowlaka powinniście wybrać oraz w jakich sytuacjach warto zastąpić go płynem lub kapsułkami.
mleko roślinne

Mleka roślinne - czy mogą zastąpić w diecie dziecka mleko krowie?

Napoje, które nazywaliśmy mlekami roślinnymi stały się w Polsce niezwykle popularne, zwłaszcza wśród wegan. Ale czy są odpowiednie dla dzieci?
mleko modyfikowane

Jak wybrać mleko następne? Mleko modyfikowane dla dzieci

Nie trzeba nikomu wyjaśniać, że potrzebom naszego maluszka najlepiej odpowiada mleko mamy. Jednak co w sytuacji, gdy nie mamy możliwość karmienia naturalnego?Przede wszystkim nie trzeba się martwić o zdrowie naszego szkraba. Na rynku są dostępne mieszanki modyfikowane, które niewiele ustępują pod względem jakości w stosunku do naturalnego pokarmu.
monitor oddechu

Jaki monitor oddechu kupić? Polecamy najlepsze modele

Jeśli obawiasz się wystąpienia bezdechu u swojego dziecka, powinieneś zaopatrzyć się w monitor oddechu. Jest on niezwykle ważny przede wszystkim w przypadku dzieci z tzw. grupy ryzyka. Jaki monitor oddechu kupić? Sprawdź ranking najlepiej ocenianych modeli.
Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

Termometr dla dziecka. Jaki najlepszy termometr pokojowy dla niemowląt i starszych dzieci?

Termometr to jedno z podstawowych akcesoriów, w które powinniśmy się zaopatrzyć, gdy w naszym domu pojawi się nowy członek rodziny. Jednak szeroka gama produktó...
maska przeciwwirusowa dla dzieci

Maska przeciwwirusowa dla dzieci. Jak wybrać? Czy chroni?

Groźny koronawirus z Chin zbiera żniwo. Ministerstwo zdrowia potwierdza, że COVID-19 prędzej czy później dotrze również do Polski, podkreślając jednak, że służba zdrowia jest przygotowana na jego nadejście. Coraz więcej ludzi zaczyna interesować się sposobami zapobiegania infekcji dla siebie i swoich najbliższych. Czy maska przeciwwirusowa dla dzieci to dobry pomysł? A jeśli tak, to na jaką się zdecydować?
co zrobić gdy dziecko wymiotuje

Gdy dziecko wymiotuje: co zrobić?

Nieżyt żołądkowo-jelitowy, którego objawem są wymioty, jest jednym z najbardziej popularnych schorzeń wieku dziecięcego. Przyczyną są najczęściej wirusy, na które nie ma skutecznych leków. Chcesz wiedzieć co robić, gdy dziecko wymiotuje, jak ułożyć dziecko, gdy wymiotuje i jak mu pomóc? Przeczytaj.

Zadbaj o zdrowie maluszka