Zdrowie dziecka

propolis dla dzieci

Propolis dla dzieci – właściwości, zastosowanie, dawkowanie

W czasach wzrastającej oporności bakterii na antybiotyki coraz większą uwagę zwraca się na preparaty naturalne, które pomagają pokonać nie tylko te bakteryjne infekcje, ale też te wirusowe i zakażenia grzybicze. Jednym z takich produktów jest propolis. Sprawdź, jak stosować propolis u dzieci. Dowiedz się, jaki propolis wybrać dla dziecka. Przeczytaj.
Astma u dzieci

Astma u dziecka - przyczyny, objawy i leczenie

Astma to przewlekłe schorzenie górnych dróg oddechowych, które utrudnia oddychanie. Pojawia się najczęściej w wieku dziecięcym. Nieleczona może pozbawić dziecko radości życia i chęci do zabawy. Jak rozpoznać objawy astmy i rozpocząć leczenie na czas? Przeczytaj.
ćwiczenia dla dzieci

Ćwiczenia dla dzieci w domu. Dla przedszkolaków z nadwagą

Statystycznie już nawet co trzecie polskie dziecko cierpi na nadwagę lub otyłość. Przyczyną nadmiernych kilogramów jest zazwyczaj zła dieta oraz brak ruchu. Warto w tej sprawie zadziałać – na początek ogranicz malcowi słodycze i wprowadź zwyczaj codziennej aktywności. Oto proste i przyjemne ćwiczenia dla dzieci – z pewnością spodobają się zarówno przedszkolakowi, jak i uczniowi podstawówki.
Aparat ruchomy

Krzywy zgryz u dziecka - kiedy założyć aparat ruchomy?

Krzywe zęby mleczne u dziecka mogą zaburzyć jego pewność siebie. Nieleczone mogą pogłębiać nieprawidłowy zgryz. O piękny i zdrowy uśmiech warto walczyć już od najmłodszych lat. Chcesz wiedzieć, kiedy jest odpowiedni moment na wizytę u ortodonty, ile kosztuje ruchomy aparat dla dzieci i jak długo dziecko musi go nosić? Przeczytaj.
paracetamol dla dzieci

Kiedy i jak stosować paracetamol dla dzieci?

Paracetamol to skuteczny i przede wszystkim bezpieczny lek przeciwgorączkowy, który można z powodzeniem stosować u dzieci. W aptece jest dostępny pod różnymi nazwami. To wszystko to te same leki, które różnią się między sobą dawką substancji leczniczej (dawką paracetamolu) i składem substancji pomocniczych. Sprawdź, jak dawkować paracetamol dla dziecka i kiedy stosować leki przeciwgorączkowe.
objawy ząbkowania

Objawy ząbkowania u niemowląt

Pojawienie się pierwszego ząbka u malucha to moment, który rozczula niejednego z rodziców. To zapowiedź sporych zmian w diecie dziecka, ale także wielu chwil dyskomfortu oraz bólu. Co ciekawe, objawy ząbkowania pojawiają się sporo przed tym, gdy pierwsze zęby zagoszczą w buzi brzdąca. Jak je rozpoznać i co zrobić, by ząbkowanie było dla dziecka jak najmniej bolesne?
kalendarz pylenia

Co teraz pyli? Kalendarz pylenia w Polsce

Kalendarz pylenia został stworzony z myślą o wszystkich alergikach, szczególnie tych najmłodszych. Sprawdź, co teraz pyli w Polsce. Dowiedz się, jakie trawy uczulają, co pyli wiosną, co latem i co pyli jesienią. Przeczytaj.
zatkany nos u niemowlaka

Zatkany nos u niemowlaka? Sprawdź, co robić

Zatkany nos u niemowlaka to poważny problem – dziecko nie może swobodnie jeść czy spokojnie spać, przez co jest marudne, płaczliwe i rozdrażnione. Jak mu pomóc i jakie są właściwie przyczyny zatkanego nosa u malutkich dzieci? Koniecznie przeczytaj.
opieka nad dzieckiem koronawirus

Opieka nad dzieckiem a koronawirus

Epidemia koronawirusa sparaliżowała codzienne życie wielu rodziców, borykających się z utrzymaniem pracy i opieką nad maluchami. Nowe informacje dotyczące funkcjonowania żłobków, przedszkoli i szkół podawane są z dnia na dzień, zatem rodzice muszą reagować na zmiany na bieżąco. Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na opiekę nad dzieckiem? Czy rodzicom przysługuje zasiłek na opiekę?
jęczmień na oku

Jęczmień na oku. Domowe sposoby na jęczmień na powiece

Jęczmień na oku to mała, bolesna grudka umieszczona na brzegu powieki. Objawia się bólem, świądem, a czasem nawet trudnością z otworzeniem oka. Aby dolegliwość minęła szybko i bez powikłań, najlepiej szybko wdrożyć leczenie. Jak pozbyć się jęczmienia? Podpowiadamy!
koronawirus u dzieci

Koronawirus u dzieci – czy mają objawy, jak zarażają?

Naukowcy i lekarze sugerują, że dzieci do 10. roku życia mogą zarażać o wiele rzadziej, w porównaniu do dorosłych, ponieważ wydychają o wiele mniej powietrza. Czy to prawda? Jak dzieci przechodzą COVID-19? Jakie mają objawy? Sprawdź.
odparzenie pupy u niemowlaka

Odparzenie pupy u niemowlaka. Przyczyny, zapobieganie i leczenie

Skóra malutkiego dziecka jest bardzo delikatna – dlatego mimo troskliwej pielęgnacji ze strony rodziców, może czasem pojawić się u niego odparzenie w okolicy pupy. To pozornie błaha dolegliwość, jednak ze względu na to, że niemowlę odczuwa ból, a zmiana szybko może przeistoczyć się w stan zapalny, należy szybko się z nią uporać. Przeczytaj, jak powstają odparzenia pieluszkowe i w jaki sposób się ich pozbyć.

Zadbaj o zdrowie maluszka