Zdrowie dziecka

karmienie na leżąco

Karmienie na leżąco. Wady i zalety

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie, ale także wiele niewiadomych - w tym wybór pozycji, w jakiej powinno się karmić malucha. Po porodzie możesz czuć się obolała i nie od razu łatwo ci będzie przyjąć wszystkie pozycje do karmienia dziecka. W późniejszych tygodniach karmienie malucha nawet kilkanaście razy dziennie może być nie lada wyzwaniem. Odpowiedzią na ten problemy może być karmienie na leżąco.
płyn do prania dla niemowląt

Płyn do prania dla niemowląt: jaki jest najlepszy?

Każdy rodzic doskonale wie, że skóra maluszka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Istotne są nie tylko kosmetyki, tj. krem na odparzenia, oliwka do ciała czy talk, ale nawet płyn do prania dla niemowląt. Jaki zatem produkt piorący wybrać? Co będzie lepsze – płyn czy proszek? Zapraszamy do artykułu po garść porad.
joga w ciąży

Joga w ciąży – dlaczego warto praktykować? Polecane ćwiczenia

Jesteś w ciąży i chcesz zadbać o swoje dobre samopoczucie? Chcesz utrzymać aktywność fizyczną aż do rozwiązania? Spróbuj jogi – ćwiczeń, które będą miały dobry wpływ zarówno na twoje ciało, rozwijające się dziecko, jak i twój umysł.
kryzys laktacyjny

Kryzys laktacyjny

Kryzys laktacyjny – co robić, jak sobie z nim poradzić? Sprawdź, jakie sposoby na kryzys laktacyjny są najlepsze. Dowiedz się, gdzie szukać pomocy, jeśli domowe sposoby na kryzys laktacyjny nie działają i ile kosztuje wizyta u doradcy laktacyjnego.
kiedy wraca okres po porodzie

Kiedy wraca okres po porodzie – karmienie butelką

Podczas ciąży dochodzi do bardzo wielu zmian w ciele kobiety. Organizm bardzo szybko musi dostosować się do nowej sytuacji. Poród, niezależenie od tego, czy odbywa się siłami natury, czy za pomocą cesarskiego cięcia, zawsze kosztuje kobietę dużo wysiłku, zarówno fizycznego, jaki emocjonalnego. Połogiem nazywany jest okres do sześciu tygodni po porodzie. Wtedy organizm intensywnie regeneruje się. To, w jakim czasie układ rozrodczy wróci do stanu sprzed porodu, jest indywidualną kwestią każdej kobiety. Jeśli jesteś świeżo upieczoną matką, zapewne zastanawiasz się, kiedy powróci miesiączka i czy wybrany sposób karmienia ma znaczenie. Poniższy artykuł przybliży ci tę kwestię.
bezsenność w ciąży

Z czego wynika bezsenność w ciąży? Jak sobie z nią poradzić?

Niektóre ciężarne wydają się stosować do porady, by wyspać się „na zapas” – śpią nawet po kilkanaście godzin na dobę. To jednak wyjątki – o wiele częściej przyszłym mamom dokucza bezsenność, która utrudnia im energiczne funkcjonowanie w ciągu dnia. Z czego wynika bezsenność w ciąży i jak można sobie z nią poradzić?
olej z czarnuszki dla dzieci

Olej z czarnuszki dla dzieci. Dlaczego warto podawać olej z czarnuszki dzieciom?

Twoje dziecko cierpi z powodu alergii? Często łapie infekcje? A może na jego skórze wciąż pojawiają się wysypki? Poza standardowym leczeniem warto wprowadzić suplement diety w postaci olejku z czarnego kminu. Przeczytaj, czym dokładnie jest olej z czarnuszki dla dzieci i kiedy warto go stosować.
wysokie ciśnienie w ciąży

Wysokie ciśnienie w ciąży. Jakie są przyczyny i objawy?

Nadciśnienie w ciąży to poważny problem, który może nieść fatalne skutki zarówno dla przyszłej mamy, jak i jej dziecka. Przeczytaj, jakie są przyczyny zbyt wysokiego ciśnienia, jak się objawia i kiedy bezzwłocznie należy udać się do szpitala.
kolka nerkowa w ciąży

Kolka nerkowa w ciąży – jak ją leczyć, przyczyny i objawy

Kolka nerkowa to dolegliwość, która polega na zablokowaniu przepływu moczu. Jako że problem może wystąpić w ciąży, warto wiedzieć, w jaki sposób go rozpoznać i jak się go leczy. Wyjaśniamy także, ile trwa kolka nerkowa w ciąży i kiedy przyszła mama powinna zgłosić się do lekarza.
jaki termometr dla niemowlaka

Jaki termometr dla niemowlaka wybrać?

Termometr dla niemowlaka powinien podawać bardzo dokładne pomiary – w końcu to od nich zależy, czy maluch otrzyma lek, czy rodzice się z tym krokiem wstrzymają. Sprawdź, jakie rodzaje termometrów zalecane są do mierzenia temperatury u niemowląt i noworodków. Podpowiadamy również, które modele warto kupić.
jaka woda dla niemowlaka

Jaka woda dla niemowlaka? Źródlana czy mineralna?

Jeszcze jakiś czas temu rodzice rzadko decydowali się na podawanie dziecku wody do picia – pierwszeństwo miały herbatki oraz różnego rodzaju soki. Obecnie wiemy już, że przyzwyczajenie malca do picia wody jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie można dla niego zrobić. Pytanie tylko, jaka woda dla niemowlaka jest najlepsza?
temperatura w ciąży

Sprawdź, jaka powinna być temperatura w ciąży

W ciąży organizm kobiety pracuje zupełnie w innym trybie. Zmianom ulega nie tylko apetyt czy zapotrzebowanie na sen, ale również wiele pomniejszych procesów. Jednym z nich jest temperatura w ciąży. Dowiedz się, jaka powinna być prawidłowa i przy jakich wartościach należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Zadbaj o zdrowie maluszka