Zdrowie dziecka

sluchawki wygluszajace

Słuchawki wygłuszające dla dzieci - dlaczego warto i jakie wybrać?

Słuchawki wygłuszające dla dzieci są chętnie wybierane przez rodziców, ponieważ chronią słuch i pozwalają im przetrwać w hałaśliwych miejscach. Podpowiadamy dlaczego warto je wybrać, a także który model będzie najlepszy dla najmłodszych.
niedobór witaminy d

Niedobór witaminy D u dzieci. Objawy i skutki

Witamina D odpowiada nie tylko za prawidłowy rozwój kości i stawów u dzieci. Pomaga też w koncentracji i zmniejsza ryzyko infekcji. Okazuje się, że zarówno jej niedobór, jak i nadmiar może być szkodliwy dla organizmu dziecka. Sprawdź, jakie są objawy niedoboru witaminy D3. Czy suplementacja diety witaminą D jest wskazana? Poznaj objawy przedawkowania witaminy D3. Przeczytaj.
co na katar u dziecka

Co na katar u dziecka? 8 sprawdzonych sposobów na katar

Uporczywy katar utrudnia nie tylko oddychanie, ale także spokojny sen. Istnieje wiele domowych sposobów, które sprawdzą się na katar u dziecka, ale pamiętaj, że nie zastąpią one wizyty u pediatry. Chcesz wiedzieć, co jest dobre na katar dla dziecka i co do inhalacji na katar dziecka jest najlepsze? Przeczytaj.
inhalator

Ranking inhalatorów dla dzieci

Terapia wziewna może przynieść świetne efekty lecznicze, ale tylko pod warunkiem, że będzie przeprowadzana za pomocą odpowiedniego sprzętu. Dzięki przygotowanemu przez nas zestawieniu z łatwością wybierzesz najlepszy inhalator. Ranking to jednak nie wszystko – mamy dla ciebie również garść przydatnych wskazówek.
uzależnienie od komputera

Jak rozpoznać uzależnienie od komputera u dziecka?

Dzisiejsze dzieci sięgają po urządzenia elektroniczne coraz wcześniej, wzorując się na swoich rodzicach. Nie ma nic złego w korzystaniu z komputera przez dziecko pod warunkiem, że poza nim brzdąc ma również inne zainteresowania. Obawiasz się, że twoje dziecko dotknęło uzależnienie od komputera? Dowiedz się jak je rozpoznać i co robić, gdy masz w domu małego maniaka technologii.
niemowlę

Ząbkowanie. Jak dbać o pierwsze zęby niemowlaka?

Ząbkowanie to trudny czas nie tylko dla niemowlęcia, ale też dla jego opiekunów. Jakie są objawy ząbkowania? Jak pomóc dziecku, które ząbkuje? Przeczytaj.
Świetny, domowy sposób na ropiejące oczy. Zdziwicie się, jaki skuteczny!

Ropiejące oko u niemowlaka. Domowe sposoby na zapalenie spojówek i inne dolegliwości

Twoje dziecko po raz kolejny budzi się ze sklejonymi, zaropiałymi powiekami? Spokojnie – ten problem wcale nie musi oznaczać zapalenia spojówek. Ropiejące oczy u dziecka mogą być wynikiem wielu innych, głównie łagodnych dolegliwości. Nie oznacza to jednak, że można je bagatelizować. Dowiedz się, jakie kroki podjąć, gdy z oczami niemowlaka dzieje się coś niepokojącego.
skaza białkowa

Skaza białkowa. Co musisz o niej wiedzieć?

Co to jest skaza białkowa? Sprawdź, jakie są objawy skazy białkowej, jak ją leczyć i jak jej zapobiegać. Dowiedz się, czym karmić niemowlę ze skazą białkową i czym się różni skaza białkowa od nietolerancji laktozy. Przeczytaj.
potówki u niemowlaka

Potówki u niemowlaka. Przyczyny, objawy i leczenie

Potówki u niemowląt, na szczęście, nie są powodem do dużego niepokoju. Wystarczy znaleźć przyczynę problemu i ją wyeliminować. Wówczas wysypka nie powinna już powrócić. Chcesz wiedzieć, jakie są objawy potówek u niemowlaka i co jest ich przyczyną? Co na potówki u niemowlaka jest najlepsze? Przeczytaj.
żel na ząbkowanie

Jak wybrać i jak stosować żel na ząbkowanie?

Skuteczny żel na ząbkowanie dla niemowlaka? Wybór dobrego żelu na ząbkowanie nie jest prosty. Skład poszczególnych produktów różni się od siebie, dlatego nie każdy może zadziałać akurat u twojego dziecka. Sprawdź, jak wybrać żel na ząbkowanie, jak pomóc ząbkującego dziecku i jak poznać, że dziecko ząbkuje. Przeczytaj.
Olej kokosowy na rozstępy

Olej kokosowy na rozstępy. Czy naprawdę działa?

Powstają, gdy skóra rozciąga się, kiedy powiększa się ciążowy brzuch, lub gdy ciało nastolatki zbyt szybko rośnie. Białe, wklęsłe rysy na skórze. Rozstępy. Jak zmniejszyć ich widoczność? Oto olej kokosowy na rozstępy!
jaki podgrzewacz do butelek

Jaki podgrzewacz do butelek wybrać? Ranking polecanych produktów

Przy niemowlęciu każde udogodnienie jest na wagę złota – dlatego wielkim powodzeniem wśród młodych rodziców cieszą się między innymi podgrzewacze do butelek. Aby jednak dobrze kupić, trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę. A zatem – jaki podgrzewacz do butelek ma największe szanse spełnić nasze wysokie oczekiwania?

Zadbaj o zdrowie maluszka