Zdrowie dziecka

kobieta

Liszaj płaski: leczenie domowe

2021-12-07
Liszaj płaski to płaskie, purpurowe zmiany na skórze. Może on pojawiać się na tułowiu, rękach czy owłosionej skórze głowy, a także na błonach śluzowych oraz na narządach płciowych. Choć jego obecność nie powoduje przykrych dolegliwości, może doprowadzić do rozwoju raka. Sprawdź, jakie są naturalne metody leczenia liszaja płaskiego i zacznij z nim walczyć już dziś.
ciąża

Wzdęcia w ciąży – jak sobie z nimi poradzić?

2021-12-04
Wzdęcia to uporczywy problem, który dotyka wiele przyszłych mam. Polega on na gromadzeniu się gazów w jelitach w nadmiernej ilości. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale też niekiedy wręcz bolesne. Niestety, wzdęcia mogą wystąpić zarówno w pierwszym, drugim, jak i trzecim trymestrze ciąży. Nierzadko utrzymują się z różnym nasileniem przez cały okres ciąży. Jak sobie poradzić ze wzdęciami w ciąży? Czy symetykon w ciąży jest bezpieczny? Sprawdź, jakie domowe sposoby na wzdęcia dla kobiet w ciąży są najlepsze.
nebulizator

Nebulizator dla dzieci: jak wybrać? Ranking najlepszych produktów

2021-09-11
Przeprowadzanie nebulizacji jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów leczenia infekcji górnych dróg oddechowych u dzieci. Aby móc ją przeprowadzać, konieczny jest odpowiedni sprzęt, czyli nebulizator. Przeczytaj, jak wybrać nebulizator dla dzieci, czym różnią się od siebie poszczególne typy urządzeń i o czym pamiętać podczas jego używania.
postawa

Prawidłowa postawa dziecka. Jak dbać o prawidłową postawę ciała i kręgosłupa?

2021-09-01
Nie garb się! To hasło, które – niczym echo – powraca wyjątkowo często we wspomnieniach naszego dzieciństwa. Czy jednak polecenia wydawane w trybie rozkazującym są najbardziej efektywną nauką utrzymania prawidłowej postawy? Jeśli chcemy, by nasza pociecha kształtowała wzorcowe nawyki i w przyszłości nie zmagała się z wieloma dokuczliwymi problemami na skutek wad kręgosłupa, to już dziś sięgnijmy po skuteczne metody! Jak dbać o prawidłową postawę dziecka? Odpowiedź czeka w poniższym artykule!
przegrzanie dziecka

Przegrzanie dziecka - co zrobić, aby nie dopuścić do przegrzania niemowlaka?

2021-08-30
Wiele osób obawia się, że organizm dziecka może łatwo ulec wychłodzeniu, a przez to ono samo będzie często się przeziębiać. Tymczasem przegrzanie dziecka jest o wiele bardziej niebezpieczne. W przypadku zignorowania objawów może dojść nawet do sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Jak rozpoznać przegrzanie u niemowlaka? I przede wszystkim: jak do niego nie dopuścić?
ugryzienie szerszenia

Jak reagować na ugryzienie szerzenia?

2021-08-06
Gdy latem twoja pociecha spędza sporo czasu na świeżym powietrzu, z pewnością dbasz o uchronienie jej przed nieprzyjemnymi ukąszeniami komarów. Istnieją jednak owady, które w rodzicach budzą o wiele większy postrach: jednym z nich jest szerszeń. Daleki krewny osy może przyczynić się nie tylko do sporego bólu, ale także wstrząsu anafilaktycznego, a nawet śmierci. Dowiedz się, jak reagować na ugryzienie szerszenia u dziecka, a także jak mu zapobiegać.
Niemowle

Biegunka u noworodka – przyczyny i sposoby leczenia

2021-07-31
Biegunka u noworodka to zawsze sygnał alarmujący, że w organizmie malucha dzieje się coś niedobrego. Gdy się pojawi, nie należy popadać w panikę, a jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który pomoże w zdiagnozowaniu problemu. W zdecydowanej większości przypadków, biegunka u dziecka może być leczona w warunkach domowych.
Dziecko

Łupież u dziecka. Przyczyny, objawy i leczenie

2021-07-29
Łupież zwykle kojarzy się z osobami dorosłymi, jednak nieprzyjemna dolegliwość może pojawić się już u dzieci. Zwykle jego pierwsze objawy są zauważalne u kilkulatków, a przyczyną choroby jest nieprawidłowa pielęgnacja delikatnej skóry głowy. Jeśli łupież u dziecka nasila się i nie znika po zmianie szamponu lub częstości mycia głowy, jego powodem może być zakażenie wirusowe lub grzybicze. Dowiedz się więcej o łupieżu u dzieci.
hemoroidy po porodzie

Hemoroidy po porodzie – przyczyny i sposoby leczenia

2021-07-18
Hemoroidy po porodzie nie należą do dolegliwości, o których w kontekście młodych mam mówi się najczęściej. To wstydliwy problem, który wiele kobiet pozostawia tylko dla siebie. To duży błąd, ponieważ nieleczone hemoroidy mogą prowadzić do przykrych powikłań. Dowiedz się, co powoduje hemoroidy po porodzie i jak je leczyć.
nudności w ciąży

Nudności w ciąży: jak im zapobiec, objawy i przyczyny

2021-06-02
Nudności w ciąży są częstym zjawiskiem – szacuje się, że występują nawet u 80% przyszłych mam. Sprawdź, jaka jest najczęstsza przyczyna mdłości i wymiotów, kiedy zaczynają się nudności w ciąży i jak można je złagodzić za pomocą domowych, bezpiecznych dla dziecka sposobów.
Wysokie tętno w ciąży

Wysokie tętno w ciąży: jakie mogą być przyczyny?

2021-05-29
wCiąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety – nie tylko psychicznie, lecz również fizycznie. Zmiany w organizmie nie dotyczą tylko tych wizualnych aspektów. Oczywiście, nabrzmiałe piersi, rosnący brzuszek czy pojawiające się bóle pleców to nieodłączny element ciąży. Niewiele osób jednak pamięta o tym, że ten szczególny stan predysponuje chociażby do podwyższonego tętna. Kiedy wysoki puls w ciąży jest czymś naturalnym, a kiedy wymaga konsultacji z lekarzem?
woda utleniona do ucha

Woda utleniona do ucha: sposób na zatkane ucho

2021-05-28
Szukasz skutecznych sposobów na zatkane ucho? Jednym z prostych i tanich leków na tę przypadłość jest woda utleniona. Uważa się, że pomaga udrożnić narząd słuchu i zapobiega stanom zapalnym. Czy warto stosować wodę utlenioną do ucha? W jaki sposób przeprowadzić zabieg? Sprawdź w artykule!

Zadbaj o zdrowie maluszka