Data modyfikacji:

Jakie LEGO City do 200 zł wybrać?

Dzieci uwielbiają klocki LEGO – to jest pewne. Zestawy są więc doskonałym prezentem na urodziny lub święta. Jedną z najpopularniejszych serii jest LEGO City, która pozwala najmłodszym na odgrywanie przeróżnych scenek z życia codziennego. Mogą oni wcielić się w rolę m.in. strażaka, policjanta, budowlańca lub spróbować swoich sił przy odśnieżaniu stoku narciarskiego czy jazdy traktorem. Jakie LEGO City do 200 zł wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka naszych inspiracji, które z pewnością przypadną do gustu pociechom w różnym wieku.

lego

LEGO City Zamiatarka (60249)

LEGO City Zamiatarka to najtańszy zestaw na naszej liście. Pojazd został wyposażony w szczotki poruszające się podczas jego przemieszczania. Pociecha będzie mogła lepiej wczuć się w postać osoby oczyszczającej miasto dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak łopata, kosz na śmieci czy minifigurka. Komplet klocków nadaje się dla dzieci powyżej piątego roku życia i można go kupić w cenie od 32 zł.

LEGO City Traktor (60287)

LEGO City Traktor to jeden z najpopularniejszych zestawów LEGO do 200 zł. Piękny traktor z dużą ruchomą łychą, wysięgnik czy ogromne tylne koła to jedne z atrakcji, na które mogą liczyć najmłodsi podczas zabawy tym pojazdem. Dodatkowo do zestawu zostały dołączone minifigurki rolnika oraz jego córki, a także królika. Zabawę uświetnią skrzynka z warzywami oraz bele siana.

Zestaw nadaje się dla dzieci powyżej piątego roku życia, chociaż ze względu na prostotę układania, również młodsze dzieci powinny się nim dobrze bawić. Klocki LEGO City Traktor można dostać już w cenie około 60 zł.

LEGO City Buldożer Budowlany (60252)

Zestaw LEGO Buldożer budowlany powoli najmłodszym wcielić się w budowlańca i kopać ziemię oraz wyburzać niepotrzebne już budowle. Buldożer wyposażony jest w ruchomą łychę oraz gumowe gąsienice. Co więcej, można do niego doczepić przyczepkę, w której bez problemu zmieszczą się cegły oraz betoniarka. Dodatkowo w zestawie znajduje się obrotowy dźwig wyposażony w kulę służącą do wyburzania. Z tym zestawem LEGO City bez problemu poradzą sobie już czteroletnie dzieci, chociaż nawet trzylatki z niewielką pomocą rodziców moją czerpać z niego radość. Cały komplet kosztuje około 62 zł.

LEGO City Wakacyjny Kamper (60283)

Jedziemy na wakacje! Tym razem najmłodsi mogą przenieść się w dowolne miejsce za pomocą zestawu LEGO City Wakacyjny Kamper. Pojazd jest bogato wyposażony, m.in. w kuchenkę oraz miejsca do spania oraz stolik. Jego bok oraz dach można otworzyć, co czyni zabawę jeszcze bardziej atrakcyjną. Dodatkowo w zestawie znajdują się trzy figurki: mamy, taty oraz niemowlaka, którego trzeba nakarmić butelką. LEGO City Wakacyjny Kamper nadaje się dla dzieci od piątego roku życia. Można go kupić w cenie od 63 zł.

LEGO City Pług Gąsienicowy (60222)

Zaspy śniegu w mieście i zasypane stoki? Na ratunek przychodzi (a właściwie przyjeżdża) zestaw LEGO City Pług Gąsienicowy! Pojazd ma na celu przygotowanie bezpiecznych tras dla wszystkich zainteresowanych zjeżdżaniem na nartach lub snowboardzie. Pług gąsienicowy ma otwieraną kabinę oraz działającą armatkę śnieżną na klocki. W zestawie znajdują się dwie figurki: operatora pojazdu oraz narciarza. Zestaw nadaje się dla dzieci od szóstego roku życia i dostępny jest w cenie od 88 zł.

LEGO City Na Ratunek w Płonącym Barze (60214)

LEGO City Na Ratunek w Płonącym Barze to jeden z najpopularniejszych zestawów LEGO City do 200 zł. Najmłodsi będą mieli okazję wcielić się w rolę strażaka ratującego lokalny bar z burgerami przed płomieniami, które pojawiły się w kuchni. Do gaszenia pożaru niezastąpiony będzie wóz strażacki oczywiście dostępny w zestawie. Ma on kabinę na dwie minifigurki LEGO, pompę kierunkową wyposażoną w armatkę wodną, a także dwa schowki i obrotowy tył. Oprócz wozu strażackiego w zestawie znajduje się jeszcze inny pojazd: motocykl.

LEGO i tym razem nie zawiodło, urozmaicając zabawę szeregiem akcesoriów, m.in. małą gaśnicą, hełmami, kaskiem motocyklowym, koszem na śmieci, toporkiem strażackim i zbiornikiem tlenu.

Zestaw nadaje się dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Jego cena zaczyna się od 103 zł.

LEGO City Mobilne Centrum Dowodzenia (60139)

Lego City Mobilne Centrum Dowodzenia to świetny wybór dla dzieci, które uwielbiają zabawę w policjantów i złodziei. Najmłodsi mają za cel udaremnić ucieczkę złoczyńcy z aresztu mobilnego. Zadanie nie jest takie proste, bowiem pomaga mu znajomy!

Zestaw wyposażony jest w dużo różnych akcesoriów, m.in. odłączaną kabinę ciężarówki z otwieranym dachem, schowek na motocykl z pojazdem w środku, quada, tylną rampę, banknoty oraz cztery minifigurki wraz z policyjnym psem.

Na zestaw składa się 374 klocki, którymi najlepiej będą się bawić dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. Dostępny jest od 139 zł.

LEGO City Dom Rodzinny (60291)

Kto chętny do zabawy w dom? Ten zestaw LEGO City umożliwi najmłodszym symulację życia rodzinnego dzięki trzem minifigurkom taty, mamy i dziecka oraz figurce labradora w pięknie wyposażonym budynku. Znajduje się w nim m.in. salon, sypialnia, kuchnia, łazienka oraz gabinet. Sam dom jest ekologiczny: na dachu ma położone panele słoneczne, a na podjeździe stoi samochód elektryczny ze stacją ładowania. Co więcej, dzięki dołączonym do zestawu elementom drogi, dzieci mogą zbudować całe miasteczko!

Zestaw LEGO City Dom Rodzinny nadaje się dla dzieci powyżej piątego roku życia. Można go kupić od 162 zł.

LEGO City Strażacka Jednostka Dowodzenia (60282)

Lego City Strażacka Jednostka Dowodzenia to jeden z droższych zestawów na naszej liście, jednak też jeden z najczęściej wybieranych przez rodziców. Doskonale nadaje się dla wszystkich dzieci, które fascynują się tą służbą mundurową i na pytanie „kim chcesz zostać w przyszłości?”, odpowiadają właśnie, że strażakiem.

W skład zestawu wchodzą wóz gaśniczy z wysięgnikiem oraz armatką „wodną” strzelającą klockami. Dodatkowo pojazd posiada schowek, w którym zmieszczą się wszystkie potrzebne akcesoria gaśnicze. Zabawę w strażaka uświetnią trzy minifigurki doskonale znane najmłodszym z serialu LEGO City.

Zestaw jest dobrym wyborem dla dzieci od piątego roku życia. Można go zakupić w cenie od 182 zł.

Zdjęcie: leikapro/Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus